Dzieło naszego życia umiera

6 511 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 89 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Zdzisław Bziukiewicz - awatar

Zdzisław Bziukiewicz

Organizator zbiórki

Pomóżcie nam ratować nasze Muzeum!  

Pomóżcie ocalić perłę kurpiowskiego regionu! 

Dzieło naszego życia umiera.

Ten trudny czas pozostawił nas bez środków na dalsze ratowanie dziedzictwa narodowego !

 Nie obejmuje nas żadna „tarcza antykryzysowa”, jak wszystkie muzea założone przez osoby prywatne  w Polsce. Nawet  nam nie wolno skorzystać z programu "Kultura w Sieci" - widocznie MKiDN na bakier ma z kulturą materialną Polską (prawdopodobnie ta bardzo zależy mu na Kulturze Polskiej),  choć Muzeum Kurpiowskie w Wachu jest zarejestrowane ( w Państwowym Rejestrze Muzeów – pozycja 494) i wymagania są takie same jak w muzeach państwowych i samorządowych.

Pomóżcie nam ratować nasze Muzeum! Każdy grosz się liczy w tych trudnych czasach.

…………………
 Trochę historii…
 Nazywamy się Zdzisław i Laura Bziukiewicz. Jesteśmy małżeństwem od 18 lat i wychowujemy razem czwórkę wspaniałych dzieci. Mieszkamy w skromnej chacie w sercu kurpiowskiej puszczy, niedaleko Ostrołęki. Nasza miejsce nie jest jednak zwyczajne. Od samego początku połączyła nas miłość do tego regionu, jego ludzi i tradycji. Z tej pasji urodziło się jeszcze jedno nasze „dziecko”. Jest to muzeum (Muzeum Kurpiowskie w Wachu w Państwowym Rejestrze Muzeów – pozycja 494), stworzone od podstaw, bez żadnego wsparcia rządowego i samorządów, siłą pasji i determinacji naszej i wspierających nas ludzi o wielkim sercu. Przez wiele lat nasze drzwi były otwarte dla każdego przechodnia, a muzeum żyło gwarem wycieczek, pokazami tradycyjnego rzemiosła, warsztatami rękodzieła i opowieściami snutymi przy ognisku. Zgromadziliśmy w nim przeszło 10 tysięcy eksponatów kultury materialnej naszych przodków i około 5 tysięcy książek, czasopism, zdjęć i dokumentów, co sprawia, że stało się ono największym i najlepiej wyposażonym muzeum regionu, jego dumą.

 Nic jednak nie trwa wiecznie. Dziwna choroba zza granicy, stopniowe ograniczenia, w końcu straszne słowo – pandemia. I tak w przeciągu kilku tygodni coś, co było sensem naszego życia i radością dla wszystkich, stanęło na krawędzi ruiny. Dotąd utrzymywaliśmy muzeum z datków odwiedzających nas ludzi, lekcji muzealnych i sprzedaży rękodzieła, którym również się trudnimy. Niestety, nałożone ograniczenia sprawiły, że od ponad dwóch miesięcy nikt już nie dzwoni do naszych drzwi, a w obejściu nie niesie się gwar radosnych głosów. Zapanowała pełna napięcia cisza. Chociaż nasze bramy zostały 4 maja otwarte,  to  nad naszym muzeum ciągle gromadzą się czarne chmury. Wszystkie grupy na lekcje i warsztaty muzealne oraz na zwiedzanie już po rezygnowały z  rezerwacji do końca 2020 r. a i rodzinnych wyjazdów już nie ma i trudno się spodziewać że coś w najbliższym czasie się zmieni.  Racjonujemy oszczędności na najpilniejsze potrzeby.

 Nie jesteśmy już w stanie łożyć na renowację i utrzymanie eksponatów, bo miesięczny koszt liczony jest w tysiącach złotych a dziwnym trafem wszystkie ceny idą w górę.

Pomóżcie nam ratować nasze Muzeum! Każdy grosz się liczy w tych trudnych czasach.

Tylko w Państwa pomocy widzimy iskierkę nadziei.


 Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Zdzisław Bziukiewicz - awatar

  Zdzisław Bziukiewicz

  05.05.2020
  05.05.2020

  Żeby przygotować muzeum zgodnie z restrykcjami związanymi z pandemią koronawirusa w Polsce i otworzyć dla zwiedzających naszego muzeum 4 maja . Samego łańcucha musiałem dokupić 0,5 km. Bagatela całkowity koszt wdrożenia wyniósł prawie 4 tys. złotych bez robocizny (wszystko sam robiłem).

  Zdjęcie aktualizacji 48 895

Komentarze


 • Beata Machala - awatar

  Beata Machala

  27.04.2020
  27.04.2020

  Zycze Panstwu z calego serca aby dzielo Waszego zycia przetrwalo w tym trudnym okresie. POWODZENIA!!!

 • Monika Waszczuk - awatar

  Monika Waszczuk

  14.04.2020
  14.04.2020

  Dużo zdrowia ! Buziaki! 😄

  • Zdzisław Bziukiewicz - awatar

   Zdzisław Bziukiewicz - Organizator zbiórki

   14.04.2020
   14.04.2020

   Trzymamy kciuki za egzamin.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.04.2020
  14.04.2020

  Wszystkiego dobrego

6 511 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 89 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Zdzisław Bziukiewicz - awatar

Zdzisław Bziukiewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 89

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Pawel Wiec - awatar
Pawel Wiec
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Pawel Ł. Piekarczyk - awatar
Pawel Ł. Piekarczyk
100
Krzysztof Maliszewski - awatar
Krzysztof Maliszewski
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Grazyna Bukowska - awatar
Grazyna Bukowska
100
Artur Augustyniak - awatar
Artur Augustyniak
50
Emilia Junik - awatar
Emilia Junik
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij