Zbiórka Dzieło naszego życia umiera - miniaturka zdjęcia

Dzieło naszego życia umiera Jak założyć taką zbiórkę?

Dzieło naszego życia umiera

6 511 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 89 osób
Zdzisław Bziukiewicz - awatar

Zdzisław Bziukiewicz

Organizator zbiórki

Pomóżcie nam ratować nasze Muzeum!  

Pomóżcie ocalić perłę kurpiowskiego regionu! 

Dzieło naszego życia umiera.

Ten trudny czas pozostawił nas bez środków na dalsze ratowanie dziedzictwa narodowego !

 Nie obejmuje nas żadna „tarcza antykryzysowa”, jak wszystkie muzea założone przez osoby prywatne  w Polsce. Nawet  nam nie wolno skorzystać z programu "Kultura w Sieci" - widocznie MKiDN na bakier ma z kulturą materialną Polską (prawdopodobnie ta bardzo zależy mu na Kulturze Polskiej),  choć Muzeum Kurpiowskie w Wachu jest zarejestrowane ( w Państwowym Rejestrze Muzeów – pozycja 494) i wymagania są takie same jak w muzeach państwowych i samorządowych.

Pomóżcie nam ratować nasze Muzeum! Każdy grosz się liczy w tych trudnych czasach.

…………………
 Trochę historii…
 Nazywamy się Zdzisław i Laura Bziukiewicz. Jesteśmy małżeństwem od 18 lat i wychowujemy razem czwórkę wspaniałych dzieci. Mieszkamy w skromnej chacie w sercu kurpiowskiej puszczy, niedaleko Ostrołęki. Nasza miejsce nie jest jednak zwyczajne. Od samego początku połączyła nas miłość do tego regionu, jego ludzi i tradycji. Z tej pasji urodziło się jeszcze jedno nasze „dziecko”. Jest to muzeum (Muzeum Kurpiowskie w Wachu w Państwowym Rejestrze Muzeów – pozycja 494), stworzone od podstaw, bez żadnego wsparcia rządowego i samorządów, siłą pasji i determinacji naszej i wspierających nas ludzi o wielkim sercu. Przez wiele lat nasze drzwi były otwarte dla każdego przechodnia, a muzeum żyło gwarem wycieczek, pokazami tradycyjnego rzemiosła, warsztatami rękodzieła i opowieściami snutymi przy ognisku. Zgromadziliśmy w nim przeszło 10 tysięcy eksponatów kultury materialnej naszych przodków i około 5 tysięcy książek, czasopism, zdjęć i dokumentów, co sprawia, że stało się ono największym i najlepiej wyposażonym muzeum regionu, jego dumą.

 Nic jednak nie trwa wiecznie. Dziwna choroba zza granicy, stopniowe ograniczenia, w końcu straszne słowo – pandemia. I tak w przeciągu kilku tygodni coś, co było sensem naszego życia i radością dla wszystkich, stanęło na krawędzi ruiny. Dotąd utrzymywaliśmy muzeum z datków odwiedzających nas ludzi, lekcji muzealnych i sprzedaży rękodzieła, którym również się trudnimy. Niestety, nałożone ograniczenia sprawiły, że od ponad dwóch miesięcy nikt już nie dzwoni do naszych drzwi, a w obejściu nie niesie się gwar radosnych głosów. Zapanowała pełna napięcia cisza. Chociaż nasze bramy zostały 4 maja otwarte,  to  nad naszym muzeum ciągle gromadzą się czarne chmury. Wszystkie grupy na lekcje i warsztaty muzealne oraz na zwiedzanie już po rezygnowały z  rezerwacji do końca 2020 r. a i rodzinnych wyjazdów już nie ma i trudno się spodziewać że coś w najbliższym czasie się zmieni.  Racjonujemy oszczędności na najpilniejsze potrzeby.

 Nie jesteśmy już w stanie łożyć na renowację i utrzymanie eksponatów, bo miesięczny koszt liczony jest w tysiącach złotych a dziwnym trafem wszystkie ceny idą w górę.

Pomóżcie nam ratować nasze Muzeum! Każdy grosz się liczy w tych trudnych czasach.

Tylko w Państwa pomocy widzimy iskierkę nadziei.


 Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Zdzisław Bziukiewicz - awatar

  Zdzisław Bziukiewicz

  05.05.2020
  05.05.2020

  Żeby przygotować muzeum zgodnie z restrykcjami związanymi z pandemią koronawirusa w Polsce i otworzyć dla zwiedzających naszego muzeum 4 maja . Samego łańcucha musiałem dokupić 0,5 km. Bagatela całkowity koszt wdrożenia wyniósł prawie 4 tys. złotych bez robocizny (wszystko sam robiłem).

  Zdjęcie aktualizacji 48 895

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Beata Machala - awatar

  Beata Machala

  27.04.2020
  27.04.2020

  Zycze Panstwu z calego serca aby dzielo Waszego zycia przetrwalo w tym trudnym okresie. POWODZENIA!!!

 • Monika Waszczuk - awatar

  Monika Waszczuk

  14.04.2020
  14.04.2020

  Dużo zdrowia ! Buziaki! 😄

  • Zdzisław Bziukiewicz - awatar

   Zdzisław Bziukiewicz - Organizator zbiórki

   14.04.2020
   14.04.2020

   Trzymamy kciuki za egzamin.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  14.04.2020
  14.04.2020

  Wszystkiego dobrego

6 511 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 89 osób
Zdzisław Bziukiewicz - awatar

Zdzisław Bziukiewicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 89

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Pawel Wiec - awatar
Pawel Wiec
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Pawel Ł. Piekarczyk - awatar
Pawel Ł. Piekarczyk
100
Krzysztof Maliszewski - awatar
Krzysztof Maliszewski
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Grazyna Bukowska - awatar
Grazyna Bukowska
100
Artur Augustyniak - awatar
Artur Augustyniak
50
Emilia Junik - awatar
Emilia Junik
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij