Zbiórka Wesołe jest życie. - zdjęcie główne

Wesołe jest życie.

1 449 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 36 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Bąkowicz - awatar

Anna Bąkowicz

Organizator zbiórki

Aktualizacja 2023


Witam Państwa.


Jak dotychczas czyli od 2020 roku do dnia dzisiejszego tj 2023 Nie udało mi się zebrać jak widać pełni kwoty. :( 


Jestem wdzięczna za pomoc mi udzielaną.  A kim jestem ?

Nazywam się Anna Bąkowicz. Pracowałam jako Technik RTG przez wiele lat. Jestem po wielu operacjach na nogi. Mam protezę stawu biodrowego ale to nic w porównaniu do tego do mnie spotkało. W 2013 roku doznałam ciężkiego udaru mózgu- krwotocznego. Przeżyłam tylko dzięki mojemu synowi Marcinowi który mnie uratował. Przeszłam bardzo długa drogę przez okres hospitalizacji po początki nauki chodzenia na nowo. Było to 6 miesięcy walki którą toczę po dziś dzień.

Niestety jak to bywa wszystko się kończy. Na dzień dzisiejszy nie ma już rehabilitacji ani domowej a na hospitalizację - czyli rechalilitację na NFZ to już czekam od ponad 2 lat


Sytuacja nie poprawiła również Dobra Zmiana i jakie skutki pociągneła dla mnie. Obecnie mam też problem żeby sie poruszać nawet po mieszkaniu lub w prostych czynnościach domowych. Liczę Na Państwa wsparcie. Moja skromna emerytura już nawet nie starcza mi na podstawowe potrzeby leki i jedzenie i nawet 13, 14 nie ratują sytuacji finansowej a 35 lat pracowałam w Służbie Zdrowia jako właśnie Technik RTG. Sama niosłam pomoc nie raz poszkodowanym a dziś to ja potrzebuje pomocy.


Rehabilitacja domowa to konieczność, a nie moja wyobraźnia. Jest mi ona potrzebna do codziennego życia. Z biegiem Lat moja ręka-a mam sfastykę - nie jest mi już posłuszna i żyje swoim życiem. Mój syn się mną opiekuje i stara się robić co może, ale i on też nie dają rady.


Czuje się młoda i to strasznie na mnie oddziałuje, że nie mogę być bardziej samodzielna i jest mi z tym coraz ciężej.


Odpowiednia pomoc (rehabilitacja) jest mi niezbędna. Nikogo nigdy o nic nie prosiłam, ale nie mam już wyboru. Proszę was o pomoc w "normalnym życiu" chociaż wiem, że nie będzie ono normalne, ale chociaż bardziej komfortowe. Mam zlecenie na rehabilitację w ośrodku w Konstancinie Jeziorna, ale jak się niedawno dowiedziałam, przyjmują dopiero pacjentów z 2015 roku.

Więc moje skierowanie jest dość mocno stare (chodzi mi o to, że nie ma miejsc lub zwalniają się te które ... nie dokończę).

Jedna dłuższa wizyta miesięczna w prywatny w ośrodku kosztuje majątek, którego nie mam i już za życia pewnie mieć pewnie nie będę. Kwota jest kosmiczna -jak dla mnie- bo to bagatela (za 2 miesiące) +/- 35000 zł. A niewątpliwie poprawiłaby, pomogła, nie mówiąc już o wizytach rehabilitacji domowej. Po takiej nawet latem potrafiłam wychodzić już na spacer nie sama, ale z pomocą. Już nie 25 a 35 lub więcej, bo inflacja zrobiła swoje i jak doskonale wiemy, wszytko poszło w górę, i są to konsekwencje wyższych cen.


Dla mnie liczy się to, bym mogła żyć, zrobić coś sama. Czuć się tak jak się czułam dawniej, choć wiem, że to nie możliwe, czasu się nie cofnie.


Będę wdzięczna za jakąkolwiek pomoc i nie tylko na rehabilitację, ale do tego, by móc żyć. Żebym mogła zaśpiewać słowami piosenki " Wesołe jest życie staruszka (...) wesołe jest życie ha ha" Choć to śmiech przez łzy.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Anna Bąkowicz - awatar

  Anna Bąkowicz

  15.02.2023
  15.02.2023

  Szanowni Państwo.
  Mamy 2023 rok i jak do tej pory niestety nie udało się nazbierać kwoty. I tak ślicznie dziękuję za wsparcie jakie mi do tej pory udzieliliście bo nie sądziłam że ktoś da choć złotówkę na pomoc dla mnie.
  Jestem wzruszona że jednak są na tym świecie ludzie dobrej woli. Dziękuję za to serce.

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.03.2020
  25.03.2020

  Dużo Słońca w życiu Pani Anno ! Wszystko się ułoży, jestem tego pewna!

1 449 zł  z 35 000 zł (Cel)
Wpłaciło 36 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Bąkowicz - awatar

Anna Bąkowicz

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 36

Adam Ryczkowski - awatar
Adam Ryczkowski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Samanta - awatar
Samanta
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Monika Przeklasa - awatar
Monika Przeklasa
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij