Zbiórka Stwórzmy nowe pismo muzyczne! - miniaturka zdjęcia

Stwórzmy nowe pismo muzyczne! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Stwórzmy nowe pismo muzyczne! - zdjęcie główne

Stwórzmy nowe pismo muzyczne!

1 519 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kubaa Kozlski - awatar

Kubaa Kozlski

Organizator zbiórkiMUZYKA Z BOCZNEJ ULICY KWARTALNIK !

Drodzy miłośnicy wspaniałej muzyki - niemodnej, niegranej, niepopularnej. Muzyki zbyt ambitnej na mainstream. Muzyki już zapomnianej i odchodzącej do lamusa - czy Wy też uważacie, że na Polskim rynku brakuje pisma muzycznego skierowanego bezpośrednio do Was? Spełniającego wasze potrzeby? Pisma, które nie ustawałoby w próbach przybliżenia wam muzycznych perełek z przeszłości bądź skierowania uwagi na nowe, dotąd nieznane twórcze alejki

My chcielibyśmy takie pismo stworzyć. A wszystko przez sukces naszego fanpage'a. Na stronie “Muzyka z Bocznej Ulicy” gawędzimy sobie tak, jak kilku fanów potrafi rozmawiać przy kufelkach piwa w ulubionym pubie. Skupiam się na gatunkach muzycznych coraz częściej spychanych na margines - tych, które wiele osób z lekkim, pogardliwym prychnięciem kwituje stwierdzeniem: “niemodne starocie”. Mam na myśli psychodelię, awangardowy rock, folk, progresyw, hard rock oraz stoner rock (bezpośrednio nawiązujący do przepięknych tradycji lat 60. i 70), doom metal, i wiele, wiele innych gatunków wymieszanych w różnych proporcjach i natężeniu. To co je łączy, to głęboka pogarda dla mainstreamu, który poprzez lansowane trendy regularnie pokazuje inteligentnym słuchaczom wyciągnięty środkowy palec.

1) Pełna niezależność 

Chociaż fanpage rozwija się fantastycznie i każdego dnia przybywa kolejnych fascynatów muzyki, doszliśmy do przekonania, że na naszym polskim, ubogim rynku czasopism muzycznych przydałby się nowy tytuł mogący trafić do wszystkich tych, którzy lubią zagłębić się w najlepszej muzyce minionych lat - niezależnie od tego, czy słuchają czystego progresywu, jazz-fusion czy awangardowego metalu. Nie chcemy ograniczać się do pojedynczych gatunków. Chcemy za to pozostać absolutnie i pod każdym względem niezależni od czynników zewnętrznych- od wpływów wydawców i dystrybutorów, których "prezenty" i "profity" wpływać mogą na ocenę poszczególnych albumów. Nie zależy nam na przyjmowaniu podarków w postaci darmowych egzemplarzy od Wydawców po to tylko, by korzystnie zrecenzować daną płytę. Nie musimy ich dostawać, bo kochamy muzykę i albumy kupujemy sobie sami.

2) Nasze Credo

Będziemy więc do bólu szczerzy i w stu procentach oddani fanom muzyki. Nie będziemy oceniać płyt pozytywnie ze względu na kwestie wykraczajace poza sam poziom muzyczny opisywanego albumu. Nie będziemy forsować artykułów o konkretnym wykonawcy po to tylko, by spełnić oczekiwania dystrybutora. Nie przyjaźnimy się z muzykami, więc nie będziemy też przedstawiać ich w pozytywnym świetle. Dokładnie tak, jak chciał legendarny Lester Bangs:) Będziemy prawdziwym poradnikiem muzycznym dla każdego kupującego. Nasze pismo nie będzie tworzone dla nas, redakcji - będzie tworzone dla wszystkich, którzy uważają muzykę za bardzo ważny element swojego życia. 

Nie będziemy również tubą propagandową wielkich korporacji. Jeżeli zdecydujemy się coś bądź kogoś promować - to dlatego, że cenimy jego dokonania i twórczość.

3) Nowa treść, indywidualna forma

Chcielibyśmy również zaznaczyć, że nasze pismo nie będzie nawiązywało swoim układem do pozostałych tytułów na rynku - maja one ugruntowaną pozycję oraz stałych fanów i czytelników. Nie widzimy potrzeby dublowania ich rozwiązań. W Muzyka z Bocznej Ulicy nie będzie więc krótkich recenzji nowości, nie będziemy poświęcali kilku stron na przegląd wszystkich koncertów czy ruchów na rynku wydawniczym. Takie informacje każdy znajdzie w Internecie bądź u konkurencji. My chcemy stworzyć czasopismo do czytania. Jeżeli postanowimy przyjrzeć się danemu artyście, to zrobimy to w tekście na tyle długim, aby nie musieć uciekać się do niedomówień czy skrótów myślowych. Jeżeli zrecenzujemy album, to przynajmniej na całą stronę. Gdy pojawi się wywiad z Artystą to nie będziemy szczędzić na niego miejsca. Każdy, kto poszukuje długich i dokładnych tekstów i refleksji na temat muzyki pisanych przez kompetentnych, dysponujących wiedzą fascynatów znajdzie je u nas. Spójrzmy bowiem prawdzie w oczy - jeżeli ktoś decyduje się już na zakup prasy hobbistyczno/specjalistycznej to nie szuka w niej migawek i opisów długości smsa. My kochamy rozmawiać i pisać o muzyce - I mam nadzieję, że znajdziemy ludzi, którzy zechcą do nas dołączyć. 


Nie możemy na obecnym etapie prognozować, jak gruby będzie nasz periodyk. Zakładamy jednak, że ukazywać będzie się jako kwartalnik, a to pozwoli nadać mu godne rozmiary i wypełnić treścią.


4) Współpracownicy

Parę słów o współpracownikach. Nie szukamy dziennikarzy z "ugruntowanymi" nazwiskami w branży. Będziemy współpracować z osobami, które będą potrafiły zarazić nas swoją pasją do słuchanej przez siebie twórczości. Niezależnie od tego, czy chodzi o norweską scenę black metalową, podziemny progresyw włoski, rock latynoamerykański czy zimną falę. Chcemy korzystać z doświadczeń i pasji osób, które naprawdę kochają muzykę a przygotowywane teksty traktują jako możliwość podzielenia się ze światem swoimi własnymi refleksjami. Chcemy szczerości i bezpośredniości. I o to będziemy walczyć w Muzyka z Bocznej Ulicy. Będziemy oczywiście dążyć do tego, aby prezentowane treści były na najwyższym poziomie dlatego nie zamierzamy oszczędzać na szacie graficznej, korekcie i redakcji tekstów.

5) Finanse

Aby móc zrealizować projekt potrzebne są jednak fundusze - po to właśnie aby zachować niezależność. O ile tworzący pismo fascynacji pracują, w większym czy mniejszym stopniu,  z samej potrzeby zaspokojenia swojej miłości do muzyki, to niestety druk, skład i łamanie, przygotowanie graficzne, czy zakup koniecznych sprzętów kosztuje niemało. Koszty te wykraczają poza nasze możliwości. Stąd prośba skierowana do Was o wsparcie nas na początku drogi. Kwota tej zbiórki powinna wystarczyć na sfinansowanie dwóch pierwszych numerów pisma co pozwoli nam zaistnieć na rynku. Kolejne wydania, mam nadzieję, będą już samowystarczalne. Jeżeli kochacie muzykę nieznaną, niepopularną, zapomnianą i niemodną - ale za to muzykę najlepszą wesprzyj nas chociaż złotówką. Może właśnie dzięki twojemu wsparciu niedługo do rąk każdego zainteresowanego trafi najlepsze w Polsce pismo muzyczne!

Jakub Kozłowski

Twórca Muzyki w Bocznej Ulicy


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Kubaa Kozlski - awatar

  Kubaa Kozlski

  20.09.2018
  20.09.2018

  Kolejna aktualizacja. Bardzo chciałbym podziękować wszystkim tym z Państwa, którzy zdecydowaliście się wesprzeć nasz projekt. Na tym etapie możemy również powiedzieć, że w razie powodzenia zbiórki znaleźliśmy już niezwykle utalentowanego, dysponującego przebogatą wiedzą redaktora, który zajmie się w Muzyce z Bocznej Ulicy działem "Metalu". Dodatkowo możemy potwierdzić, że w czasopiśmie swoją stałą rubrykę będzie miała niezwykle płodna i artystycznie rozwinięta scena stoner rockowa. Skupimy się w niej na dokonaniach Polskich zespołów, które ani nie odbiegają wykonaniem ani talentem od jakichkolwiek zagranicznych konkurentów. Polska scena stoner stanowi bezpośredniego kontynuatora wspaniałych psychodelicznych wzorców końca lat 60. a formacje, które innymi drogami nie mogą przebić się do mediów będą mogły liczyć na cykliczne materiały przygotowywane na potrzeby MZBU. Stałe działy obejmą również oczywiście folk, progresyw, hard rock i psychodelię

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Tomasz Dumowski - awatar

  Tomasz Dumowski

  30.07.2019
  30.07.2019

  I kolejna wpłata.

 • Tomasz Dumowski - awatar

  Tomasz Dumowski

  01.06.2019
  01.06.2019

  Poszła kolejna wplata. Swoją drogą przydałoby się przyspieszenie akcji.

 • Tomasz Dumowski - awatar

  Tomasz Dumowski

  11.05.2019
  11.05.2019

  Druga wpłata, wprawdzie niewielka ale jednak

 • Tomasz Dumowski - awatar

  Tomasz Dumowski

  03.03.2019
  03.03.2019

  Bardzo żałuję, że na razie nie mogę wpłacić więcej. Zdecydowanie brakuje takiego pisma w Polsce. Mam nadzieję, że uda się zebrać całą kwotę i rozpocząć wydawanie kwartalnika. Pozdrawiam.

  • Kubaa Kozlski - awatar

   Kubaa Kozlski - Organizator zbiórki

   11.05.2019
   11.05.2019

   Panie Tomaszu, bardzo ale to bardzo dziękujemy za Pana wsparcie. Kwota którą Pan nam podarował zbliża nas do celu jakim jest opublikowanie nowego, fantastycznego kwartalnika.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.03.2019
  03.03.2019

  Ponad 20 lat temu z podobnej inicjatywy powstał we Wrocławiu drukowany magazyn KOLEKCJONER MUZYCZNY. Niestety wyszło tylko kilka numerów. Ale osoby go wówczas współtworzące nadal są aktywne w środowisku muzycznym: prowadzą sklepy z płytami, organizują koncerty, wydają książki - muzyka jest ich życiem. Jeśli taka wrocławska ekipa Wam się przyda jesteśmy do dyspozycji. Grzegorz Mieczkowski

  • Kubaa Kozlski - awatar

   Kubaa Kozlski - Organizator zbiórki

   03.03.2019
   03.03.2019

   Oczywiście, że tak! Bądźmy więc w kontakcie. Z przyjemnością nawiążemy kontakt z dawnymi weteranami sceny dziennikarskiej. O ile oczywiście zdołamy ten projekt uruchomić... Ale jesteśmy dobrej myśli:)

1 519 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 41 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Kubaa Kozlski - awatar

Kubaa Kozlski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 41

Łukasz Janczura - awatar
Łukasz Janczura
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Tomasz Dumowski - awatar
Tomasz Dumowski
20
Krzysztof Zdanuczyk - awatar
Krzysztof Zdanuczyk
20
LUNATYK - awatar
LUNATYK
20
Piotr Ignaciuk - awatar
Piotr Ignaciuk
50
Hultaj festiwal - awatar
Hultaj festiwal
140
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Tomasz Dumowski - awatar
Tomasz Dumowski
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij