Marcel Fleischer - awatar

Marcel Fleischer

Organizator zbiórki

Witam wszystkich wspierających i wspierające.
Mam na imię Marcel, bagaż doświadczeń już ćwierćwiekowy.
Pochodzę z Kołobrzegu, jednak aktualnie mieszkam w Poznaniu z racji tego, że dalej się kształcę.
Od kiedy sięgam świadomością wiedziałem, że jest ze mną "coś nie tak", że jestem całkowicie inny niż moi rówieśnicy. Grupka moich znajomych wolała bawić się w dom, lalkami, w przebieranki i takie tam, a ja wolałem wdrapywać się na drzewa i bawić się w wojnę. Niby na pierwszy rzut oka nic dziwnego, gdyby nie to, że... Urodziłem się dziewczynką. Od czasu dzieciństwa do czasu liceum czułem się jak wyrzutek społeczny, co nie oznacza, że nie byłem duszą towarzystwa. W liceum zdiagnozowano u mnie F 64.0 - Zaburzenie Tożsamości Płci. Poczułem jakby świat mi się zawalił i jednocześnie ulgę, że mogę się "naprawić". Niestety nie da się tego "wybić z głowy", a jedyną drogą do osiągnięcia szczęścia jest korekta płci.
Basen? Plaża? Siłownia? Rozrywka? To nie dla mnie.
Odkąd zacząłem dojrzewać nie byłem ani na basenie, ani na plaży, choć tak bardzo uwielbiam pływać, jednak uczucie wstydu i strach przed upokorzeniem jest tak silny, że nie jestem w stanie zrealizować tak prostej czynności, która na dzień dzisiejszy jest moim największym marzeniem. Każdy i kazda z was uwielbia lato, prawda? Czas, gdy wszystko żyje, gdy mamy czas na prawdziwy wypoczynek, spotkania ze znajomymi, jednak ja w tym czasie przechodzę koszmar. Dlaczego? Nie mogę ubrać koszulki i iść na miasto czy na spacer, muszę nakładać na siebie kilka warstw ubrań, by czuć się w miarę komfortowo, a co za tym idzie nie mogę wytrzymać letnich temperatur. Przejdźmy do meritum całej sprawy...
Zbieram na pierwszą z trzech operacji, które pozwolą mi żyć normalnie. Pierwsza z nich jest dla mnie najważniejsza i piorytetowa. Jest to mastektomia. Dzięki niej będę mógł spełnić swoje małe, choć kolosalne dla mnie marzenia pójścia na basen, pracy w swoim zawodzie, pozbycia się wstydu, upokorzenia i depresji, z którą zmagam się od kilku lat. Nie chcę więcej unikać luster, bliższego kontaktu z człowiekiem oraz życia towarzyskiego.
Chciałbym Państwu przybliżyć to, jak czuję się każdego dnia.
Pewnie każdemu z was przytrafiła się tak wstydliwa sytuacja, że nie byliście w stanie wyjść z domu do ludzi - czy to nieudana robota fryzjera, okropny trądzik, którego nie da rady zamaskować; staliście przed lustrem i chcieliście po prostu zniknąć. Ja przeżywam to na nowo każdego dnia.
Nie jestem w stanie sam uzbierać tej kwoty, ponieważ kształcę się na kierunku dziennym, a w weekendy dorabiam, by mieć co jeść i gdzie mieszkać.
Przebyłem już połowę drogi do celu - zakończyłem pięcioletnią diagnozę, wykonałem wszelkie możliwe badania oraz podjąłem kurację hormonalną, dzięki której częściowo pozbyłem się prześladowania, szykanowania i aktów nietolerancji zakrawających o przemoc. Aktualnie jestem na etapie prawnej korekty płci. By funkcjonować w społeczeństwie jako pełnoprawny mężczyzna muszę przekonać niezawisłego sędziego, że jestem pewien tego, co czuję i z czym się zmagam.
Środki, które uzbieram przeznaczę w pełni na operację, a jeżeli uda mi się uzbierać kwotę większą od tej, której potrzebuję, obiecuję, że resztę pieniędzy przeznaczę na cel charytatywny, który będziecie mogli Państwo wybrać za pomocą ankiety, która pojawi się na moim blogu.
Kilka słów o blogu.
Jest to miejsce, w którym opisuję całą swoją przygodę, trudności oraz pokazuję jak to wszystko wygląda z perspektywy osoby przez to przechodzącej. Jest to również miejsce dla osób, które zmagają się z tym samym, miejsce w którym staram się pomóc, nakierować oraz wspierać wszystkie te osoby.
Adres bloga - http://marcelinprogress.tumblr.com
Życie nauczyło mnie, że dobroć, którą ofiarujemy nawet w najmniejszym stopniu wraca do nas ze zdwojoną siłą.

Mają Państwo marzenia, prawda? Proszę sobie teraz wyobrazić, że to czego Państwo najbardziej pragneliście spełnia się - tym dla mnie jest ta operacja.
Chcę żyć, oddychać pełną piersią jak każdy obywatel tego kraju. Nie bądźcie Państwo obojętni i proszę, nie kierujcie się stereotypami. Jestem normalnym człowiekiem, z marzeniami, pasjami. Proszę - zdejmijcie ze mnie kajdany, które noszę od urodzenia.

Aktualności

 • Marcel Fleischer - awatar

  Marcel Fleischer

  31.10.17
  31.10.17

  Witajcie. Na wstępie chcę przeprosić za tak długą nieobecność, lecz w przeciągu tych miesięcy zbierałem dokumentację, by... No właśnie. Wszelkie informacje znajdziecie na blogu! :)

Komentarze

 • Werka - awatar

  Werka

  24.06.17
  24.06.17

  Powodzenia! Będę śledzić Twoje postępy :)

 • Krzysztof - awatar

  Krzysztof

  22.05.17
  22.05.17

  Trzymam kciuki! Powodzenia!

  • Marcel Fleischer - awatar

   Marcel Fleischer - Organizator zbiórki

   23.05.17
   23.05.17

   Nawet nie wiem co napisać, zamurowało mnie doszczętnie. Krzysztofie! Nie znam takich pięknych słów, by wyrazić swoją wdzięczność, ale Twoja pomoc tak zmieniła sytuację, że mało nie zemdlałem z wrażenia. Chcialbym w przyszłości podziękować Ci osobiście, bez wzgledu na to czy wszystko wypali. Póki co, dziękuję Ci z całego, szczerego serca, naprawdę bardzo dziękuję.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.05.17
  19.05.17

  Trzymam kciuki! :*

  • Marcel Fleischer - awatar

   Marcel Fleischer - Organizator zbiórki

   23.05.17
   23.05.17

   Dziękuję ziomeczku! :*

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.05.17
  11.05.17

  (:

  • Marcel Fleischer - awatar

   Marcel Fleischer - Organizator zbiórki

   23.05.17
   23.05.17

   Dziękuję serdecznie! Dzięki Tobie jestem coraz bliżej realizacji marzenia. :)

Marcel Fleischer - awatar

Marcel Fleischer

Organizator zbiórki

Wpłaty - 28

Werka - awatar
15
Werka
M. z Krk - awatar
40
M. z Krk
Flap - awatar
40
Flap
Krzysztof W - awatar
100
Krzysztof W
Tomasz Michałowicz - awatar
50
Tomasz Michałowicz
M. z Krk - awatar
100
M. z Krk
M.z Krk - awatar
24
M.z Krk
Yga Kostrzewa - awatar
20
Yga Kostrzewa
Krzysztof - awatar
500
Krzysztof
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.