Zbiórka Antykłus. Patrol Interwencyjny - miniaturka zdjęcia

Antykłus. Patrol Interwencyjny Jak założyć taką zbiórkę?

Antykłus. Patrol Interwencyjny

3 055 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 61 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
API Warszawa - awatar

API Warszawa

Organizator zbiórki

ANTYKŁUSOWNICZY PATROL INTERWENCYJNY

Jesteśmy organizacją prowadzącą regularne poszukiwania przejawów kłusowniczej działalności, likwidujemy wnyki, zgłaszamy je i przekazujemy policji, patrolujemy pola, łąki i lasy, czyhamy ze sprzętem fotograficznym w zagrożonych rejonach, montujemy fotopułapki, czyhamy na kłusowników w celu przyłapania na gorącym uczynku i zatrzymania do czasu pojawienia się Policji . 

Jesteśmy tam, gdzie nie powinno nas być, jesteśmy oczami i uszami lasu, wtapiamy się w otoczenie, bezlitośnie rejestrując lub udaremniając każdy występek wobec Natury. Nasi Patrolowcy mają przeszkolenie wojskowe, wywodzą się ze służb leśnych, niektórzy są prawnikami, inni fotografami, jeszcze inni po prostu pół życia spędzili w lesie. 


(fot.) Na Patrolu w okolicy Jabłonny/Legionowa

Zbieramy pieniądze na doposażenie naszych Patroli w fotopułapki, noktowizory, termowizory, drona z noktowizją i inny, drobniejszy sprzęt elektroniczny, optyczny, fotograficzny, obrony osobistej i in.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy młodym zespołem prowadzącym firmę świadczącą usługi dronami oraz założycielami organizacji Antykłusowniczy Patrol Interwencyjny

Zajmujemy się fotografią z powietrza i konwencjonalną, kochamy Off-Road i polskie bezdroża, posiadamy niemałe doświadczenie wojskowe oraz survivalowe.

Pod koniec lutego 2017 r. nasz pies wpadł we wnyki zastawione przez kłusownika. Spędził w nich 25 godzin na marznącym deszczu, ze stalową pętlą wokół szyi. Cudem odnaleziony, szczęśliwie przetrwał bez szwanku.

Postanowiliśmy wypowiedzieć wojnę.


(fot.) Nocleg na patrolu

Dostrzegliśmy niezwykły potencjał w naszych pasjach i umiejętnościach, znaleźliśmy sposób by je wykorzystać dla dobra przyrody - pragniemy stworzyć sieć niezrównanych w skuteczności zespołów do walki z kłusownictwem we współpracy ze służbami leśnymi i policją. 

Znamy polskie bezdroża od podszewki, przemierzamy je regularnie od lat, pieszo, na rowerach, samochodem terenowym, latamy nad nimi dronami. Wielokrotnie w trakcie naszych wypraw natknęliśmy się ślady działalności kłusowników, widzieliśmy truchła zwierząt we wnykach lub z ranami postrzałowymi. Zdajemy sobie sprawę, że problem kłusownictwa jest w Polsce bardzo poważny i szeroko rozpowszechniony. Używając naszego sprzętu, doświadczenia i uprawnień, jesteśmy w stanie z tym walczyć.

W ciągu miesiąca zebraliśmy grupę ok 20 osób gotowych do walki po naszej stronie, byłych żołnierzy, studentów Akademii Wojskowych, prawników, surwiwalowców, Strażników Łowieckich, fotografów, kierowców terenowych i innych.

Dysponujemy sprzętem osobistym, wojskowym i optycznym, dronem Phantom 4 Pro sprzętem fotograficznym. Mamy uprawnienia do latania zarówno z widocznością (VLOS) jak i bez widoczności (BVLOS) drona. Z wykorzystaniem naszego latającego sprzętu, znajomości polskich bezdroży, oraz doświadczenia w fotografii konwencjonalnej i powietrznej, jesteśmy w stanie przeszukiwać ogromne obszary w krótkim czasie, z pomocą najnowszych technologii, takich jak nokto i termowizja, tutaj jednak potrzebujemy Waszego wsparcia.


(fot.) Ławice Kiełpińskie w naszym obiektywie

(fot.) zbieramy śmieci na Białołęckich łąkach:


Na co zbieramy pieniądze?


Naszym nadrzędnym celem jest zakup najnowszej generacji drona Inspire 2 z kamerą termowizyjną Zenmuse XT, który umożliwi tropienie kłusowników (i poszukiwania zaginionych czy uwięzionych we wnykach zwierząt) z niezrównaną precyzją, skutecznością i na niedostępną nigdy wcześniej skalę! Zdajemy sobie sprawę, że to bardzo ambitny plan, dlatego przyjmujemy metodę małych kroczków:


Pierwsze 10000zł zbieramy na fotopułapki, których ceny wynoszą średnio 1000 zł. Postaramy się kupić najskuteczniejsze na rynku, w przystępnej cenie.

Będziemy je umieszczać w miejscach w których znajdujemy ślady działalności kłusowników, oraz w tych, które Wy wskażecie jako zagrożone - np. tam, gdzie kiedyś znaleźliście wnyk. Będziemy je regularnie sprawdzać, wszelkie materiały dowodowe analizować, obrabiać cyfrowo pod kątem klarowności obrazu i przekazywać służbom leśnym i policji.

Po osiągnięciu pierwszego celu podnosimy poprzeczkę i ruszamy dalej!

Kolejne 3500 zł - zbieramy na noktowizor Pulsar Edge GS 1x20 wraz z rejestratorem, który da nam przewagę nad kłusownikami po zmroku. Umożliwi nam prowadzenie patroli po zachodzie słońca oraz organizowanie zasadzek na nasze ofiary, gdy czują się bezpieczne pod osłoną nocy.

Rejestrator umożliwi nagrywanie wszystkich naszych działań w czasie rzeczywistym, dzięki niemu będziemy mogli dostarczać Wam niezwykłe ujęcia z naszych akcji oraz materiały dowodowe dla Policji.

Po zakupie noktowizora zaczniemy inwestować w najnowsze technologie.

Za kolejne 10000 zł zakupimy kamerę termowizyjną Flir Scout II 320, która pozwala na obserwację zarówno w dzień jak i w nocy, wykrywając ciepło każdej żywej istoty. Z niezrównaną skutecznością będziemy mogli prowadzić nasze działania po zachodzie słońca, przenikając nawet najgęstsze zarośla.

Będziemy publikować nagrania z naszych patroli, będziecie mogli Państwo podziwiać wyjątkowe ujęcia zwierzyny ukrytej dla ludzkiego oka, zaszytej w leśnych ostępach. Po osiągnięciu tego celu finansowego, stworzymy osobny kanał na YouTube poświęcony obserwacjom przyrody poczynionym przy okazji naszej działalności.

Po zakupie kamery termowizyjnej zaczynamy celować na prawdę WYSOKO!


Za 85000 zł zakupimy drona Inspire 2 z kamerą termowizyjną Zenmuse XT.

Jest to najnowszej generacji sprzęt i jest bardzo drogi, jednak możliwości jakie daje są niewyobrażalne. Będziemy mogli przeczesywać ogromne obszary i wykryjemy bez wysiłku każdą żywą istotę. MAMY ZAWODOWE UPRAWNIENIA OPERATORÓW I WIEMY JAK SKUTECZNIE UŻYWAĆ TAKIEGO SPRZĘTU! Dostarczymy Wam materiały filmowe zupełnie unikalne, których próżno szukać w internecie, będziemy uczestniczyć w akcjach przeciwko kłusownikom, oraz współpracować ze wszystkimi służbami, które zadeklarują chęć współpracy.Zastrzegamy sobie prawo do pomniejszych, niewyszczególnionych powyżej zakupów na rzecz naszej organizacji. Będą to głównie, lecz zapewne nie tylko: karty SD, SIM i akumulatory do fotopułapek, krótkofalówki, pakiety baterii do dronów, elementy wyposażenia lub obrony osobistej i in.


Jak zostaną wykorzystane pieniądze od Was?


Każdą przekazaną od Was złotówkę wydamy na sprzęt, który w taki czy inny sposób, pomoże nam dokumentować poczynania kłusowników, śledzić ich poczynania, łapać na gorącym uczynku i obywatelsko zatrzymywać do czasu pojawienia się Policji lub Służb Leśnych.


JESTEŚMY WŁAŚCIWYMI LUDŹMI DO TEGO ZADANIA, mamy wszytko co potrzebne by je zrealizować - wyszkolenie, uprawnienia, wiedzę, doświadczenie, umiejętności i wielką miłość do zwierząt. Brakuje nam jedynie sprzętu. Uzbrojeni w drony i kamery termowizyjne, będziemy bezlitośni dla kłusowników i ocalimy wiele istnień!


Jak wiele to dla nas znaczy?   Wszystko!


Co oferujemy w zamian za wsparcie?


Na naszym kanale na YouTube będziemy publikować najciekawsze filmy, zdjęcia i relacje z naszych akcji. Będziemy się dzielić z Wami naszymi doświadczeniami i wnioskami, praca nasza będzie jawna i rozliczymy się z każdej złotówki za pośrednictwem naszej strony na Facebook'u.


Dla 10 najhojniejszych darczyńców przewidzieliśmy sesję zdjęciowo - filmową z drona, lub lot zapoznawczy dronem, pod naszym profesjonalnym okiem.


Pragniemy nawiązać współpracę ze schroniskami i fundacjami, oferujemy akcje promocyjne (filmy, zdjęcia i montaż) w zamian za objęcie patronatu nad naszą inicjatywą!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Krzysztof Borycki - awatar

  Krzysztof Borycki

  31.10.2019
  31.10.2019

  Trzeba walczyć z tymi przestępcami. Powodzenia

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.10.2019
  22.10.2019

  Wspaniała inicjatywa, wszystko super rzetelnie opisane, cieszę się, że tacy ludzie jak Wy trzymają rękę na pulsie. Życzę powodzenia i owocnych łowów.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.04.2017
  26.04.2017

  Powodzenia! Super, że działacie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  06.04.2017
  06.04.2017

  Świetna inicjatywa, brawo!

 • Maciek - awatar

  Maciek

  14.03.2017
  14.03.2017

  Powodzenia, nie mam czasu pomoc swoja fizyncza obecnoscia ale wieze ze sporzytkujecie dobrze fundusze.

3 055 zł  z 80 000 zł (Cel)
Wpłaciło 61 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
API Warszawa - awatar

API Warszawa

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 61

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
JOANNA BOROWSKA - awatar
JOANNA BOROWSKA
20
Agnieszka Konieczka - awatar
Agnieszka Konieczka
20
Gosia Maja - awatar
Gosia Maja
20
Krzysztof Borycki - awatar
Krzysztof Borycki
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Damian Maj - awatar
Damian Maj
20
Hania Teodorczyk - awatar
Hania Teodorczyk
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij