Zbiórka Zbiórka na lokalny aktywizm - zdjęcie główne

Zbiórka na lokalny aktywizm

2 200 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Myślimy globalnie, działamy lokalnie! 

Działania naszych aktywistów wychodzą daleko poza Warszawę, w której mamy siedzibę. W kilkunastu miastach w Polsce funkcjonują nasze grupy lokalne zrzeszające aktywistki i aktywistów czynnie realizujących założenia naszej organizacji.

Wierzymy w oddolny, lokalny aktywizm i jesteśmy jedyną organizacją, która promuje prawa zwierząt i dietę roślinną w tylu ośrodkach w kraju.

Grupy aktywistyczne w swoich lokalnych środowiskach promują prawa zwierząt i dietę wegańską, organizują akcje uliczne, pokazy filmów wykłady, imprezy kulinarne. Współpracują także z władzami i społecznościami, aby zmieniać lokalne środowisko na bardziej przyjazne zwierzętom. Grupy piszą projekty do budżetów obywatelskich, wspierają opiekunów kotów wolno żyjących oraz współpracują z lokalnymi wege miejscówkami.

Nasze grupy lokalne działają obecnie w 15 miastach. To Bełchatów, Białystok ,Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Leszno, Lublin, Łódź , Piotrków Trybunalski, Poznań, Rzeszów, Słupsk, Warszawa i Wrocław. W ramach grup lokalnych współpracuje  z nami ponad 230 wolontariuszy!

W 2019 roku grupy lokalne zorganizowały łącznie ok 300 akcji! A w 2020, mimo ograniczeń związanych z pandemią, 148 wydarzeń. Były to happeningi, akcje uliczne, protesty pod cyrkami, wykłady, czy imprezy kulinarne. Grupy lokalne pojawiają się także ze stoiskiem informacyjnym podczas wielu lokalnych wydarzeń kulturalnych i społecznych.

W ramach działalności grup udało się uruchomić w 2020 roku 2 kampanie outdoorowe na citylightach. Pierwszą przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach oraz promującą dietą roślinną w trosce o własne zdrowie i naszą planetę.  W Łodzi pojawił się też pierwszy w Polsce mural kampanii Cyrk bez Zwierząt.

W mediach pojawia się wiele (ponad 200 w 2019, ponad 140 w 2020)  wzmianek o naszych lokalnych działaniach!

Ponieważ zależy nam na integracji naszych wolontariuszy, trzy razy w roku organizujemy ogólnopolskie zjazdy. Nasi aktywiści i aktywistki biorą udział w szkoleniach i warsztatach doskonalących ich umiejętności organizacyjne, komunikacyjne i wzbogacają wiedzę merytoryczną w zakresie działań fundacji. W wakacje zjazd odbywa się w naszym schronisku w Korabiewicach.


Na co zbieramy? 

Każda akcja grup wiąże się z kosztami - wydruk baneru, ulotek, plansz, wynajem sali, dojazd panelistów i aktywistów, kupno przenośnego nagłośnienia, namiotu, czy stołu. 

Wiemy, że na aktywizm zbiera się ciężej, mimo, to zachęcamy do wsparcia naszych grup lokalnych.

Działaj z nami!

Dołącz do już istniejącej grupy lub załóż taką w swoim mieście. Zgłoś się przez nasz formularz: https://viva.org.pl/wolontariat/, a w razie pytań napisz do Magdy: [email protected]


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Viva! - awatar

  Fundacja Viva!

  19.01.2021
  19.01.2021

  Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Zobaczcie podsumowanie działalności naszych grup aktywistycznych w tym trudnym, 2020 roku: https://viva.org.pl/grupy-aktywistyczne-w-2020-roku-podsumowanie/

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Beata Łukaszewska - awatar

  Beata Łukaszewska

  19.01.2021
  19.01.2021

  Jestescie niesamowici. Pozdrawiam

2 200 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 35 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 35

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Agata - awatar
Agata
100
Martyna S :) - awatar
Martyna S :)
30
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Mariia Kravets - awatar
Mariia Kravets
146
Roma V - awatar
Roma V
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Justyna Katarzyna - awatar
Justyna Katarzyna
60
Lena Rodziewicz - awatar
Lena Rodziewicz
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij