Zbiórka Zbiórka na lokalny aktywizm - zdjęcie główne

Zbiórka na lokalny aktywizm

934 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Myślimy globalnie, działamy lokalnie! 

Działania naszych aktywistów wychodzą daleko poza Warszawę, w której mamy siedzibę. W kilkunastu miastach w Polsce funkcjonują nasze grupy lokalne zrzeszające aktywistki i aktywistów czynnie realizujących założenia naszej organizacji.

Wierzymy w oddolny, lokalny aktywizm i jesteśmy jedyną organizacją, która promuje prawa zwierząt i dietę roślinną w tylu ośrodkach w kraju.

Grupy aktywistyczne w swoich lokalnych środowiskach promują prawa zwierząt i dietę wegańską, organizują akcje uliczne, pokazy filmów wykłady, imprezy kulinarne. Współpracują także z władzami i społecznościami, aby zmieniać lokalne środowisko na bardziej przyjazne zwierzętom. Grupy piszą projekty do budżetów obywatelskich, wspierają opiekunów kotów wolno żyjących oraz współpracują z lokalnymi wege miejscówkami.

Nasze grupy lokalne działają obecnie w 15 miastach. To Bełchatów, Białystok ,Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Leszno, Lublin, Łódź , Piotrków Trybunalski, Poznań, Rzeszów, Słupsk, Warszawa i Wrocław. W ramach grup lokalnych współpracuje  z nami ponad 230 wolontariuszy!

W 2019 roku grupy lokalne zorganizowały łącznie ok 300 akcji! A w 2020, mimo ograniczeń związanych z pandemią, 148 wydarzeń. Były to happeningi, akcje uliczne, protesty pod cyrkami, wykłady, czy imprezy kulinarne. Grupy lokalne pojawiają się także ze stoiskiem informacyjnym podczas wielu lokalnych wydarzeń kulturalnych i społecznych.

W ramach działalności grup udało się uruchomić w 2020 roku 2 kampanie outdoorowe na citylightach. Pierwszą przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach oraz promującą dietą roślinną w trosce o własne zdrowie i naszą planetę.  W Łodzi pojawił się też pierwszy w Polsce mural kampanii Cyrk bez Zwierząt.

W mediach pojawia się wiele (ponad 200 w 2019, ponad 140 w 2020)  wzmianek o naszych lokalnych działaniach!

Ponieważ zależy nam na integracji naszych wolontariuszy, trzy razy w roku organizujemy ogólnopolskie zjazdy. Nasi aktywiści i aktywistki biorą udział w szkoleniach i warsztatach doskonalących ich umiejętności organizacyjne, komunikacyjne i wzbogacają wiedzę merytoryczną w zakresie działań fundacji. W wakacje zjazd odbywa się w naszym schronisku w Korabiewicach.


Na co zbieramy? 

Każda akcja grup wiąże się z kosztami - wydruk baneru, ulotek, plansz, wynajem sali, dojazd panelistów i aktywistów, kupno przenośnego nagłośnienia, namiotu, czy stołu. 

Wiemy, że na aktywizm zbiera się ciężej, mimo, to zachęcamy do wsparcia naszych grup lokalnych.

Działaj z nami!

Dołącz do już istniejącej grupy lub załóż taką w swoim mieście. Zgłoś się przez nasz formularz: https://viva.org.pl/wolontariat/, a w razie pytań napisz do Magdy: [email protected]


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja Viva! - awatar

  Fundacja Viva!

  19.01.21
  19.01.21

  Dziękujemy wszystkim darczyńcom. Zobaczcie podsumowanie działalności naszych grup aktywistycznych w tym trudnym, 2020 roku: https://viva.org.pl/grupy-aktywistyczne-w-2020-roku-podsumowanie/

Komentarze


 • Beata Łukaszewska - awatar

  Beata Łukaszewska

  19.01.21
  19.01.21

  Jestescie niesamowici. Pozdrawiam

934 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 14 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 14

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
35
Beata Łukaszewska - awatar
Beata Łukaszewska
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
E.M. - awatar
E.M.
30
Roman Ranniew - awatar
Roman Ranniew
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Roma V. - awatar
Roma V.
100

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij