Zbiórka Na równi z innymi Rafałek z Rzyk - zdjęcie główne

Na równi z innymi Rafałek z Rzyk

100 011 zł  z 78 750 zł (Cel)
Wpłaciło 705 osób

Rafałek ma 6 lat. Urodził się z wadą wrodzoną stopy prawej — stopą końsko-szpotawą. Jego stopę charakteryzuje ponadto niedorozwój 4 palców, które są krótkie, przykurczone, z nieukształtowanymi paznokciami. Od piątego dnia życia chłopiec jest pod opieką specjalistycznych poradni ortopedyczno-traumatologicznych (Kraków, Zakopane). Pomimo 6-letniego leczenia w Polsce ma poważne zaburzenia ruchowe, uwidaczniające się w nieprawidłowym obciążeniu stopy, a co za tym idzie — w koślawym chodzie.

Pomimo systematycznej rehabilitacji i dwóch inwazyjnych operacji Rafał chodzi na zewnętrznej krawędzi stopy — nie stawia stopy na całej powierzchni. Korzysta także z ortezy, która ma za zadanie stabilizować staw skokowy. Mimo stosowania ortezy połączonego z intensywną rehabilitacją chłopiec od maja zawija całą nogę do środka i koślawi stopy. Dodatkowo stopa prawa jest krótsza o prawie 3 cm od lewej, natomiast cała prawa noga jest również krótsza o 2,5 cm od nogi lewej.

Jedyną szansą na naprawienie stopy Rafała jest leczenie w Wiedniu, prowadzone przez lekarza specjalizującego się w dziedzinie stóp końsko-szpotawych u dzieci. Leczenie jest jednak bardzo kosztowne i rodzina chłopca nie jest w stanie samodzielnie zebrać takiej kwoty.

Mimo problemów zdrowotnych Rafałek jest pogodnym i wesołym dzieckiem. W przedszkolu jest lubiany przez kolegów, zawsze pomocny i koleżeński. Chętnie podejmuje nowe wyzwania. Lubi wędrówki w góry i jazdę na rowerze, które wymagają od niego dużego wysiłku fizycznego, ponieważ ma poważne problemy z równowagą oraz trudności związane z obniżoną sprawnością motoryczną i manualną. Tak jak jego rówieśnicy uwielbia ruch na świeżym powietrzu, zwłaszcza na placu zabaw.

Zbieramy na operację, wizyty przedoperacyjne i pooperacyjne oraz na rehabilitację Rafałka. 

Bardzo prosimy o pomoc. 

Komentarze


 • Łukasz Młynarczyk Voucher Tynki - awatar

  Łukasz Młynarczyk Voucher Tynki

  18.10.2023
  18.10.2023

  Łukasz Młynarczyk 4500 Voucher na wykonanie tynków :)

 • Marcin Mrowiec - awatar

  Marcin Mrowiec

  14.10.2023
  14.10.2023

  Marcin Mrowiec, torba dla mamy z funkcją przypięcia do wózka.

 • Iwona Szafran - awatar

  Iwona Szafran

  11.10.2023
  11.10.2023

  Iwona Szafran, 55 zł, torba dla mam z funkcją przypięcia do wózka

 • Anna Mrowiec - awatar

  Anna Mrowiec

  11.10.2023
  11.10.2023

  Anna Mrowiec, 50 zł, torba dla mam z funkcją przypięcia do wózka.

 • Monika Młynarczyk - awatar

  Monika Młynarczyk

  08.10.2023
  08.10.2023

  Strój góralski

100 011 zł  z 78 750 zł (Cel)
Wpłaciło 705 osób

Wpłaty: 705

Agata K - awatar
Agata K
50
Alicja Koblańska - awatar
Alicja Koblańska
200
Kiermasz Rzyki - awatar
Kiermasz Rzyki
21 011
Miły gość - awatar
Miły gość
126
Anna Jędrysek Beniaminek - awatar
Anna Jędrysek Beniaminek
170
Małgorzata Stanek- drewniana przeplatanaka - awatar
Małgorzata Stanek- drewniana przeplatanaka
40
Paulina Mikołajek - awatar
Paulina Mikołajek
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Aneta Superson - awatar
Aneta Superson
60
Stanisława Bizoń Plecak - awatar
Stanisława Bizoń Plecak
25

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij