Ratunek dla dzieci w Syrii

10 000 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 72 osoby

(Polish and English versions below)

CIĄGLE  WIERZĘ, ŻE KAŻDY Z NAS MOŻE ODMIENIĆ CZYJŚ LOS... ZMIENIĆ  ŚWIAT... Jestem nauczycielką języka angielskiego w szkole podstawowej. W marcu 2018 wzięłam udział w międzynarodowym projekcie humanitarno - edukacyjnym "Face to Face with the World". Wybrałam dzieci z Homs w Syrii do kontaktu online z moimi uczniami na lekcjach języka angielskiego. Trochę obawiałam się naszego pierwszego spotkania. Zastanawiałam się, jak zareagują moi uczniowie na zupełnie inną kulturę, religię... oraz jak przyjmą nas dzieci z wtedy egzotycznej dla nas Syrii. Moje obawy okazały się zupełnie bezpodstawne. Poznaliśmy cudownych, otwartych, ciekawych nas małych i dużych ludzi, których my oglądaliśmy na dużym ekranie z rzutnika, a oni... przypatrywali się nam na małym ekranie telefonu wolontariusza :)  Poznaliśmy też ich życie.... Nie wszystkie dzieci doczekały kolejnego spotkania z nami... Bywało, że nasze spotkania online były przekładane lub odwoływane. Z powodu częstych bombardowań... Od marca 2011 trwa tam wojna. Ich domem od wielu lat są namioty i obozy, głód, zimno, strach, wszechobecna śmierć to ich codzienność. Wiele z nich nich nie zna innego świata. Pozostawieni samym sobie, zapomniani przez świat, nie mają nadziei na inne życie. Po zakończonym projekcie nie potrafiłam o nich zapomnieć. Musiałam coś zrobić, aby im pomóc, aby dać im promyczek nadziei. Wspólnie z moimi uczniami zorganizowaliśmy w maju zeszłego roku duży koncert charytatywny "You Are Not Alone" ( Nie Jesteście Sami ). Ale nie zdążyli go obejrzeć bo w maju 2018 zostali poddani przymusowemu wysiedleniu. Są w innych obozach, w innym miejscu w Syrii. W lutym 2019 r. założyłam fundację "Światełko Nadziei dla Syrii", bo nie chciałam i nie mogłam zapomnieć o ich strasznym losie. Próbuję lokalnie organizować akcje charytatywne na ich rzecz, bo potrzeby są ogromne. Potrzebują przede wszystkim środków na zakup żywności, ubrań, butów, koców, namiotów, leków, mleka i pieluch dla dzieci, środków do higieny. Dlatego bardzo proszę, abyście pomogli mi  im pomóc odzyskać namiastkę godności ludzkiej, ale przede wszystkim dać im promyczek nadziei, że ktoś gdzieś  jednak o nich wie i pamięta...

I  STILL BELIEVE THAT EACH ONE OF US CAN CHANGE SOMEONE'S FATE...MAKE A DIFFERENCE...CHANGE THE WORLD...

I am an English teacher in a primary school. In March 2018 I took part in the international humanitarian and educational project "Face to Face with the World". I chose the children from Homs in Syria to contact my students online in English classes. I was a little afraid of our first meeting. I wondered how my students would react to a completely different culture, religion ... and how the Syrian children would react to us ...My fears turned out to be completely unfounded. We met wonderful, open, interesting, small and big people, whom we watched on the big screen from the projector, and they ... looked at us on the small screen of the volunteer's phone :) We also got to know their lives ....Not all the children we met made it to another meeting with us ... It happened that our online meetings were postponed or cancelled because of frequent bombings ... Since March 2011, there has been a war there. For many years  tents and camps have been their home. Hunger, cold, fear and  omnipresent death has been their everyday life. Many of them do not know another world. Left to themselves, forgotten by the world, they have no hope for another life. After the end of the project, I could not forget about them.I had to do something to help them, to give them a ray of hope. Together with my students, we organized a large charity concert " You Are Not Alone" in May last year. But they did not manage to see it because in May 2018 they were subjected to forced displacement. They are in other camps in Syria. In February 2019, I founded the foundation "The Light of Hope for Syria" because I did not want to and I could not forget about their terrible fate. I am trying to locally organize charity actions for them because the needs are huge. They need, above all, funds for the purchase of food, clothes, shoes, blankets, tents, medicines, milk and diapers for children, and hygiene products. Therefore, I am asking you that you help me help them regain their human dignity, but above all give them a ray of hope that someone knows and remembers them somewhere ...


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.08.2021
  02.08.2021

  Dzięki za Wasze zaangażowanie

 • Sylwia - awatar

  Sylwia

  05.10.2020
  05.10.2020

  it takes one person to make a difference, thank you for everything you are doing The Light of Hope fo Syria ... you are light

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.10.2020
  04.10.2020

  Piękne rzeczy robicie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  31.01.2020
  31.01.2020

  Powodzenia;-)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.07.2019
  05.07.2019

  Warto Pomagac <3

10 000 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciły 72 osoby

Wpłaty: 72

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 860
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Wanda Klimek - awatar
Wanda Klimek
100
Sylwia - awatar
Sylwia
200
Ewa M - awatar
Ewa M
50
Pokoje Hotelowe Siedlczanka - awatar
Pokoje Hotelowe Siedlczanka
800

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij