EDIT. 27.09.2021
24 września 2021 roku, późnym wieczorem, zmarła Kruszynka. Dnia następnego pochowana została na Cmentarzu dla zwierząt pod Neklą. Gdy w piątek wróciłam z pracy była bardzo słaba, a pasza i woda były nieruszone. Od razu pojechałyśmy do weterynarza, jednak malutka zmarła w drodze. W klinice potwierdzili zgon. Jestem jej wdzięczna, że poczekała, dała mi szansę się pożegnać.
Dwa dni przed śmiercią zdążyłam otrzymać jeszcze wyniki badań kału - brak pasożytów. Ponadto nie mogła to być choroba zakaźna, ponieważ pomijając niepełnosprawność Okruszka jest on zdrowy. Nie dowiem się już co było dokładną przyczyną zgonu. Kruszynka od początku była słabsza, mniejsza, miała problemy z oczami i apetytem. Była cudowną kaczuszką, z charakterkiem, gryzła mi ciągle palce, a zaraz potem się tuliła. Uwielbiała też zaczepiać Okruszka i pluskać się w swojej miseczce z wodą. Jestem wdzięczna, że mogłam być jej domem. Mimo ogromnego bólu i poczucia niesprawiedliwości wiem, że próbując ratować zwierzęta muszę liczyć się z tym, że nie zawsze się uda. Jedynie myśl, że teraz nie czuje już żadnego bólu jest kojąca.
Nie poddaję się jednak i dalej walczę o zdrowie Okruszka. W czwartek jedziemy na kontrolę i jeśli wszystko będzie w porządku zdejmujemy szwy. Przed nami wizja kolejnego zabiegu - wyprostowania skręconego stawu, tak aby mały mógł się na danej nodze podpierać, a naprawione niedawno więzadło w drugiej znów się nie uszkodziło. Będę informować na bieżąco.
Dziękuję za całe wsparcie.
________________________________
Hej, nazywam się Wiktoria Ostrowska, mam 21 lat, mieszkam sama i sama się utrzymuję. Jestem uczennicą policealnego technikum weterynaryjnego. Tegoroczne praktyki zawodowe odbywałam w Zakładzie Doświadczalnym Żywienia Zwierząt w Gorzyniu, miejscu, gdzie znajdziemy najwięcej ras drobiu ozdobnego w Polsce. Moją pamiątką z tego czasu okazały się nie tylko piękne pawie pióra, ale również dwie schorowane kaczuszki. Ponadto już od prawie dwóch lat jestem właścicielką dwóch kocich seniorek.
Okruszek, ok. czteromiesięczna kaczka staropolska, ma skręcony staw w lewej nodze. Te niepełnosprawność ma od maleńkości i początkowo nie przeszkadzała mu ona, był troszkę wolniejszy i zdarzało mu się przewracać. Z biegiem czasu jednak, gdy rósł i przybierał na wadze, jego zdrowa noga przestała dawać radę utrzymywać ciężar jego ciała co sprawiło, że naderwał w niej więzadło. Przez ostatnie półtorej tygodnia próbowaliśmy ratować więzadło poprzez usztywnienie i rehabilitacje, jednak nic to nie pomogło. Podjęta została więc decyzja o przeprowadzeniu zabiegu, który odbędzie się już za kilka dni, 21 września i kosztować będzie ok. 550 zł.
Kruszynka, kaczka cayuga, jest mniej więcej w wieku Okruszka, jednak już na pierwszy rzut oka widać, że jest zdecydowanie mniejsza i słabiej upierzona. Jako najmniejsza w stadzie była narażona na agresję i trafiła do mnie z krwawą raną na szyi. Po ok. miesiącu udało nam się w pełni wyleczyć ten uraz, jednak na tym problemy Kruszynki się nie skończyły. Cały czas szukamy przyczyny, dlaczego malutka nie rośnie. Dodatkowo walczymy z zapaleniem spojówek, jesteśmy w trakcie antybiotykoterapii.
Bardzo kocham całą moją kaczo-kocią gromadkę. Codziennie stajemy przed nowymi wyzwaniami i codziennie je pokonujemy, nie poddajemy się. Jednak opieka weterynaryjna, leki, nadchodzący zabieg – to wszystko to niestety bardzo duże środki finansowe. Dlatego uprzejmie proszę o pomoc. Jestem pełna nadziei, że moim kaczuchom uda się wrosnąć na piękne i zdrowe, nie jestem jednak w stanie pomóc im w tym sama. Z góry wszystkim dziękuję i zapraszam na grupę na Facebook’u (Na pomoc kaczuchom!), gdzie na bieżąco będę informować o stanie maluchów oraz pokazywać rachunki od weterynarzy.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Wpłata nie jest możliwa po końcu zbiórki.
Zrób jeszcze jeden mały krok.
Nawet 1 zł może pomóc!
majuszko
dla kaczuszek zawsze