Zbiórka Dziecko ulicy z pękniętą żuchwą - miniaturka zdjęcia

Dziecko ulicy z pękniętą żuchwą Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Dziecko ulicy z pękniętą żuchwą - zdjęcie główne

Dziecko ulicy z pękniętą żuchwą

1 695 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 48 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Kaczorowska - awatar

Karolina Kaczorowska

Organizator zbiórki


Gdybyś mogła mówić Rudziu maleńka, to co byś nam powiedziała? 

Czy to, że jako dziecko wylądowałaś na ulicy i dlatego nie znasz dotyku, że ktoś Cię kopnął i dlatego masz złamaną żuchwę? Czy może wpadłaś pod samochód? A może Cię z niego wyrzucono?

Czy opowiedziałabyś nam dlaczego tak drżysz? 

Dlaczego tak źle człowiek Ci się kojarzy, biedactwo?

Jesteś już bezpieczna. Już nic Ci nie grozi Maleństwo. Już wszystko będzie dobrze...

Kilka tygodni temu Rudzia wraz z siostrą pojawiły się w niewielkiej miejscowości pod Płockiem na jednym z osiedli. Ktoś postawił budę w krzakach, ktoś rzucił jakieś jedzenie. Niestety psiny nie dały do siebie podejść. Na widok człowieka uciekały w popłochu. Naszym celem było zabezpieczyć je przed sylwestrem. Udało się! Siostra Rudzi zamieszkała w domu jednorodzinnym w tej samej miejscowości. Rudzia przyjechała do hotelu pod Warszawą.

Rudzia ma około 6-7 miesięcy. Jak wiele w swoim życiu przeszła? Nie wiemy, nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić jaki zniosła ból żyjąc z połamaną po lewej stronie żuchwą... Lekarz stwierdził, że żyła tak miesiąc może dwa. 

Rudzia ma ogromny problem z jedzeniem. Szczęka nie jest w pełni sprawna. Weterynarz podejrzewa, że uraz powstał w wyniku kopnięcia. Na szczęście tomografia wykazała, że stawy żuchwowo-skroniowe są w porządku. Dlatego możliwa jest operacja, która w dużym stopniu umożliwi sprawność żuchwy. A na pewno na tyle, aby Rudzia mogła normalniej jeść. Teraz nie może domknąć pyszczka. Rudzia zostanie poddana operacji rekonstrukcji żuchwy.  Zostanie usunięta kość, która źle się zrosła oraz przerosty kostne. Docelowo będzie uzyskane prawidłowe ułożenie żuchwy. 

Rudzia w tej chwili zamieszkała w hotelu i pod okiem behawiorysty uczy się powoli życia. Za kilka tygodni, jeśli wszystko dobrze pójdzie, będzie mogła zamieszkać w nowym domu. Ale do tego czasu musimy zapewnić jej odpowiednią opiekę specjalistyczną i weterynaryjną. Miesiąc w miesiąc musimy zapewnić jej wysokiej jakości karmę mokrą, opłacić hotel, zrobić komplet badań i pełną diagnostykę, kolejno opłacić koszty operacji. Dzięki uprzejmości kliniki, ta zostanie zrobiona po kosztach, ale całościowe koszty przerastają nasze możliwości finansowe. Mamy pod opieką jeszcze kilkanaście innych zwierząt. Proszę pomóż nam i Rudzi. Dla nas każdy grosz teraz jest na wagę złota... Więcej o nas: https://www.facebook.com/Fundacja.Animalis/

Kim jesteśmy? ANIMALIS to ruch wolontariuszy, działających na rzecz zwierząt i w obronie ich praw. Zaczynaliśmy jako grupa miłośników zwierząt, dziś jako notarialnie powołana do życia Fundacja, będziemy ubiegać się o KRS. Do tego czasu dysponujemy tylko prywatnymi środkami finansowymi. Bardzo, ale to bardzo prosimy Was o pomoc.

Animalis tworzą: Ewa, Marta, Gosia, Paulina i ja:

Nazywam się Karolina, jestem wolontariuszką schroniska dla bezdomnych zwierząt w Józefowie, założycielką ruchu wolontariuszy Animalis, najszczęśliwszą posiadaczką 3 adoptowanych psiaków i wierzę, że możemy uczynić ten świat odrobinę lepszym. Za okazaną pomoc dziękuję Ci kimkolwiek jesteś Dobry Człowieku!  Dziękuję Ci w imieniu zwierząt! #RazemMożemyWięcej

"Nasze życie warte jest tyle, ile dobrego zrobiliśmy dla innych. Warte jest tyle, ile dostało uśmiechów, okrzyków szczęścia, zamerdań ogonem, wymruczanych piosenek i uratowanych nawet malutkich, tycich żyć" Dorota Sumińska

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Asia - awatar

  Asia

  28.02.2019
  28.02.2019

  Oby się udało!

 • Taka Sobie Dziewczyna - awatar

  Taka Sobie Dziewczyna

  17.01.2019
  17.01.2019

  Podłość ludza nie zna granic - Wracaj do zdrowia piesku, będę śledzić sukcesy w leczeniu.

 • Sylwia G - awatar

  Sylwia G

  07.01.2019
  07.01.2019

  Nie rozumiem, jak można - Aż się popłakałam...:((( Trzymam Kciuki za udaną operację, lepsze życie i kochający dom. Zasługujesz piesku na nie, jak każde zwierzątko.

  • Karolina Kaczorowska - awatar

   Karolina Kaczorowska - Organizator zbiórki

   08.01.2019
   08.01.2019

   Z całego serca dziękuję!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  04.01.2019
  04.01.2019

  Życzymy pieskowi szybkiego powrotu do zdrowia i znalezienia kochających opiekunów

  • Karolina Kaczorowska - awatar

   Karolina Kaczorowska - Organizator zbiórki

   08.01.2019
   08.01.2019

   Bardzo, bardzo dziękuję!

 • Kasia - awatar

  Kasia

  04.01.2019
  04.01.2019

  Oby sie udało ;*

  • Karolina Kaczorowska - awatar

   Karolina Kaczorowska - Organizator zbiórki

   08.01.2019
   08.01.2019

   Dziękuję! Razem nam się uda!

1 695 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciło 48 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Karolina Kaczorowska - awatar

Karolina Kaczorowska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 48

Basia - awatar
Basia
5
Muszkieter - awatar
Muszkieter
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
30
Zosia - awatar
Zosia
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
ANNA LEWICKA - awatar
ANNA LEWICKA
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Renata - awatar
Renata
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij