Zbiórka Nasze Dzieci w Indiach - zdjęcie główne

Nasze Dzieci w Indiach

21 368 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 201 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Rozanska - awatar

Anna Rozanska

Organizator zbiórki

Covid przeorał Indie, zwłaszcza te biedne, bezbronne. Zostawił po sobie w Indiach 120 tysięcy osieroconych dzieci. Te, które nie zostaną przygarnięte przez krewnych, są łatwym łupem dla handlarzy ludźmi. 

Organizacja MISSION RESCUE OPERATION zwróciła się do mnie o pomoc w stworzeniu domu dla tych dzieci. Nie domu dziecka, ale domy, gdzie znajdą bezpieczeństwo, stałość i czułość. 

POLAND HOUSE - rodzinny dom dziecka. Od nas, Polaków.  Bo to też nasze dzieci.

***

MISSION RESCUE OPERATION to organizacja z Delhi, która walczy z handlem ludźmi. Ma 50 wolontariuszy i kilkunastu pracowników - godny zaufania, sprawdzony zespół. Jej założyciel, Rajesh Chaturvedi, uratował setki dzieci sprzedanych do burdeli i niewolniczej pracy. W ciągu ostatnich dwóch lat: 1586 dzieci. Zobaczcie tutaj: missionrescueoperation.in

Po drugiej fali Covidu w Indiach, handel dziećmi-sierotami eskalował. Uratowane dzieci można oddać krewnym, o ile je przyjmą, lub przekazać do systemu opieki - przepełnionych, niewydolnych państwowych domów dziecka. Jeśli nie ma dla dziecka miejsca, trafi na ulicę lub na powrót, w ręce handlarzy i kogokolwiek, kto da mu miskę ryżu.  

Często po prostu nie ma co z uratowanymi dziećmi zrobić, zwłaszcza dziećmi naznaczonymi stygmatem "Covidu".  I stąd ta prośba o pomoc. O stworzenie RODZINNEGO DOMU DZIECKA

***

Dla nas, Polaków, to szansa by pokazać, że pamiętamy jak maharadża Jam Saheb z Jamnagaru przyjął pod swój dach 600 polskich sierot z armii Andersa

Teraz nasza kolej by pomóc. POLAND HOUSE będzie pierwszym rodzinnym domem dziecka w Indiach, gdzie ta forma pieczy zastępczej jest nieznana, a tak  potrzebna! 

***

Znaleźliśmy dom, który spenia podstawowe wymagania. Położony jest w Kalimpongu, na północy Indii. Jest niezamieszkały od dłuższego czasu. Wcześniej funkcjonował jako pensjonat. Ma 4 pokoje z łazienkami, które można podzielić na mniejsze. Starczy miejsca dla 6-10 dzieci i rodziców zastępczych.

Projekt POLAND HOUSE podzieliliśmy na 2 etapy:

1) uruchomienie Domu -  to koszt ok. 50 tysięcy złotych (remont, dzielenie pokoi, łazienki, instalacja, wyposażenie, kaucja, czynsze etc.)

2) miesięczne koszty utrzymania - 5 tysięcy złotych (szkoła, lekarz, psycholog, pensje, bieżące rachunki etc.)

Teraz potrzebujemy pilnie pieniędzy na kaucję i opłatę dla agenta - 120 tys INR (6 tys. zł). 

***

Pomóżcie proszę! Tak, jak kiedyś pomógł polskim dzieciom Dobry Maharadża. To dobra pora, by się odwdzięczyć.

PS> Poprzednia nasza zbiórka - pomagam.pl/tlendladelhi - tak nam pięknie wyszła! Koncentratory cały czas pracują i pomagają tym, którzy walczą o oddech.

Dziękuję za każdą wpłatę. I za serca otwarte i czułe, na przekór wszystkiemu.

Anna Maria Różańska.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Anna Rozanska - awatar

  Anna Rozanska

  09.09.21
  09.09.21

  #polandhouse Jesteście bardzo, bardzo szczodrzy, a na koncie zbiórki przybywa środków w tempie, którego się nie spodziewałam! Dziękuję. I wybaczcie, że nie wyprzedzam odpowiednio dalszych kroków. To brak doświadczenia! *** Już mówię. Pieniądze na remont już prawie mamy, także teraz zbieramy na WYPOSAŻENIE KUCHNI - ok. 4600 zł. Link do budżetu przewidzianego na etap I - przygotowanie Domu wklejam na końcu. *** Podzieliliśmy to tak: ETAP I - przygotowanie Domu. Są to koszty szacunkowe. Powinniśmy się zmieeścić w 40 tys zł. ETTAP II - to comiesięczne koszty utrzymania. Aby zapewnić ciągłość funkcjonowania Domu będziemy prosić o deklaracje stałych wpłat, choćby najmniejszych kwot - ale regularnych. *** O tym więcej w kolejnym poście, a aby móc Was o te wpłaty prosić muszę założyć stowarzyszenie (aż nie wierzę!). Także jutro zacznę się wgryzać w kwestie formalne, a jak ktoś z Was ma staż - pomoc mile widziana! https://docs.google.com/document/d/1TlDFsV3e0_M630KAfxp03EIflgFhJ6MQ/edit?usp=sharing&ouid=103635571976832232461&rtpof=true&sd=true

  Zdjęcie aktualizacji 74 245

Komentarze


 • Danuta Suchanecka - awatar

  Danuta Suchanecka

  17.09.21
  17.09.21

  Za malę

 • Marsel - awatar

  Marsel

  17.09.21
  17.09.21

  Dziękuję za to co robicie i za odwagę! Będę wam pomagał regularnie. Pozdrowienia i uściski dla wszystkich dzieciaków i całej waszej ekipy!

  • Anna Rozanska - awatar

   Anna Rozanska - Organizator zbiórki

   20.09.21
   20.09.21

   Marsel, bardzo, bardzo nam pomogłeś, bo ta kwota starczy na wyposażenie całej kuchni! Dziękuję Ci ogromnie w imieniu Mission Rescue i swoim. Jak sprawdziłam zbiórkę i zobaczyłam jak przyrosło, to przez parę minut skakałam z radości jak dziecko!!! Spytam Cię też od razu, czy byłbyś gotowy wpłacać co miesiąc jakąś kwotę, nawet z 300 zł? Etap II projektu - najtrudniejszy dla nas - to zapewnienie kosztów utrzymania Domu, czyli stałe finansowanie. Nim uruchomimy Dom i przymiemy dzieciaki, musimy mieć pewność, że będą w nim mogły pozostać na zawsze. Także daj znać, tutaj bardzo potrzebujemy pomocy, a ja muszę zapewnić różne źródła finansowania - to ta odpowiedzialność, którą na siebie wzięłam. Ale oczywiście, na spokojnie, i to tylko pytanie, a brak gotowości do takiej deklaracji zrozumiem! I jeśli miałbyś omysł na zapewnienie tych stałych źródeł finansowania, podpowiedz proszę; nie mam na głowie korony, więc nic z niej nie spadnie:)) I bardzo, bardzo Ci dziękuję, Ania.

 • Lidka Anna - awatar

  Lidka Anna

  16.09.21
  16.09.21

  Za muzyke Sushelli Raman

 • Lidia Walicka - awatar

  Lidia Walicka

  15.09.21
  15.09.21

  Za zeberki

 • Lidia Walicka - awatar

  Lidia Walicka

  14.09.21
  14.09.21

  za kolczyki

21 368 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 201 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Rozanska - awatar

Anna Rozanska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 201

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
230
Marta - awatar
Marta
50
मार्ता - awatar
मार्ता
30
kasia (kadzielnica) - awatar
kasia (kadzielnica)
50
MalgorzataMagGromek - awatar
MalgorzataMagGromek
50
Alina Drabik - awatar
Alina Drabik
65

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij