Zbiórka Nasze Dzieci w Indiach - zdjęcie główne

Nasze Dzieci w Indiach

54 889 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciły 592 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Rozanska - awatar

Anna Rozanska

Organizator zbiórki

Covid przeorał Indie, zwłaszcza te biedne, bezbronne. Zostawił po sobie w Indiach 120 tysięcy osieroconych dzieci. Te, które nie zostaną przygarnięte przez krewnych, są łatwym łupem dla handlarzy ludźmi. 

Organizacja MISSION RESCUE OPERATION zwróciła się do mnie o pomoc w stworzeniu domu dla tych dzieci. Nie domu dziecka, ale domy, gdzie znajdą bezpieczeństwo, stałość i czułość. 

POLAND HOUSE - rodzinny dom dziecka. Od nas, Polaków.  Bo to też nasze dzieci.

***

MISSION RESCUE OPERATION to organizacja z Delhi, która walczy z handlem ludźmi. Ma 50 wolontariuszy i kilkunastu pracowników - godny zaufania, sprawdzony zespół. Jej założyciel, Rajesh Chaturvedi, uratował setki dzieci sprzedanych do burdeli i niewolniczej pracy. W ciągu ostatnich dwóch lat: 1586 dzieci. Zobaczcie tutaj: missionrescueoperation.in

Po drugiej fali Covidu w Indiach, handel dziećmi-sierotami eskalował. Uratowane dzieci można oddać krewnym, o ile je przyjmą, lub przekazać do systemu opieki - przepełnionych, niewydolnych państwowych domów dziecka. Jeśli nie ma dla dziecka miejsca, trafi na ulicę lub na powrót, w ręce handlarzy i kogokolwiek, kto da mu miskę ryżu.  

Często po prostu nie ma co z uratowanymi dziećmi zrobić, zwłaszcza dziećmi naznaczonymi stygmatem "Covidu".  I stąd ta prośba o pomoc. O stworzenie RODZINNEGO DOMU DZIECKA

***

Dla nas, Polaków, to szansa by pokazać, że pamiętamy jak maharadża Jam Saheb z Jamnagaru przyjął pod swój dach 600 polskich sierot z armii Andersa

Teraz nasza kolej by pomóc. POLAND HOUSE będzie pierwszym rodzinnym domem dziecka w Indiach, gdzie ta forma pieczy zastępczej jest nieznana, a tak  potrzebna! 

***

Znaleźliśmy dom, który spenia podstawowe wymagania. Położony jest w Kalimpongu, na północy Indii. Jest niezamieszkały od dłuższego czasu. Wcześniej funkcjonował jako pensjonat. Ma 4 pokoje z łazienkami, które można podzielić na mniejsze. Starczy miejsca dla 6-10 dzieci i rodziców zastępczych.

Projekt POLAND HOUSE podzieliliśmy na 2 etapy:

1) uruchomienie Domu -  to koszt ok. 50 tysięcy złotych (remont, dzielenie pokoi, łazienki, instalacja, wyposażenie, kaucja, czynsze etc.)

2) miesięczne koszty utrzymania - 5 tysięcy złotych (szkoła, lekarz, psycholog, pensje, bieżące rachunki etc.)

Teraz potrzebujemy pilnie pieniędzy na kaucję i opłatę dla agenta - 120 tys INR (6 tys. zł). 

***

Pomóżcie proszę! Tak, jak kiedyś pomógł polskim dzieciom Dobry Maharadża. To dobra pora, by się odwdzięczyć.

PS> Poprzednia nasza zbiórka - pomagam.pl/tlendladelhi - tak nam pięknie wyszła! Koncentratory cały czas pracują i pomagają tym, którzy walczą o oddech.

Dziękuję za każdą wpłatę. I za serca otwarte i czułe, na przekór wszystkiemu.

Anna Maria Różańska.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Anna Rozanska - awatar

  Anna Rozanska

  02.08.2022
  02.08.2022

  W naszym Domu, w Poland House, od tygodnia mieszka trójka dzieci. Dwie dziewczynki i chłopiec, ośmiolatkowie. Szczebioczą po nepalsku. Rysują i malują. Biegają po ogrodzie. Oswajają się z zupełnie nowym życiem. Wyobrażacie to sobie??? *** Aż kręci mi się w głowie, że w końcu stało się.... Wasze i nasze, Fundacyjne, wysiłki przyniosły ten jedyny ważny skutek! Bezpieczeństwo dla dzieci, odwrócony, przepisany na nowo los. Szansę na normalne życie. I szansę na miłość i dobre więzi. *** Poznajcie rodzióców zastępczych: to mama Jamuna i tata Damber Rai. Damber jest emerytowanym nauczycielem, pochodzi ze wsi spod Kalimpongu. Jamuna, zastępcza mama, prowadziła dom i ogród. Wychowali wspólnie 4 dzieci, które są już samodzielne. Zostali wybrani na rodziców zastępczych trochę tak, jak wybiera się kandydata na męża w przypadku aranżowanych małżeństw. Najpierw, ktoś kogoś poleci. Potem zbiera się długi wywiad - wśród sąsiadów, w ich społeczności, w miejscu pracy. Gromadzi się fakty. Sprawdza jaką opinię ma cała rozszerzona, wielopokoleniowa rodzina. Czy mają dobre więzi? Czy się nie kłócą? Czy dobrze wychowali dzieci? To najważniejszy etap. Następnie prychodzi czas na spotkania i rozmowy. W naszym przypadku, decyzję podjęła organizacja parnerska, Mission Rescue Operation oraz urząd ds dzieci - Child Welfare Commission (CWC). Rodzice mieszkają w Domu od miesiąca. Z tego co wiem, zachowują się jak prawdziwi gospodarze - uprawiają ogród, naprawiają drobiazgi, sprawdzają kran z cieknącą wodą, wymieniają żarówki ... Po tym, jak się z Domem oswoili, Komisja CWC przywiozła dzieci. *** Dwójka z nich była boso. W zniszczonych, podartych ubraniach. Ciche, wystraszone, niedożywione. *** Niech spokojnie oswoją się z wszystkim, co nowe - a przecież wszystko jest nowe! Muszą bardzo przeżywać tę zmianę. Nam trudno sobie to nawet wyobrazić, ale jesteśmy tu, choć daleko, myśląc o nich ciepło, z ogromnym wzruszeniem.... *** Indyjskie dzieci też są nasze. Dziękuję, że też tak czujecie! Bardzo Wam wszystkim dziękuję. Za to ogromne zaufanie i wsparcie!

  Zdjęcie aktualizacji 99 392

Komentarze


 • Aga Żelazny - awatar

  Aga Żelazny

  31.07.2022
  31.07.2022

  licytacje książka + cd

 • Marek Głąbski Paddington - awatar

  Marek Głąbski Paddington

  24.04.2022
  24.04.2022

  🙂

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  22.04.2022
  22.04.2022

  DZIEŃ DOBRY, JA PRZEPRASZAM, ŻE TU SIĘ PODPIEŁAM Z ZBIÓRKĄ, ALE CHCIAŁABYM COKOLWIEK ZJEŚĆ, NIE MAM NIC, A W KOSZACH OD KILKU DNI NIE MA NIC DO ZJEDZENIA. NIE STAĆ MNIE NA LEKI ANI NA JEDZENIE. MAM 56 LAT, OD KILKU LAT CHORUJE NIEULECZALNIE, NIE MOGĘ NAWET DOROBIĆ DO RENTY. BŁAGAM O POMOC NA JEDZENIE.http://pomagam.pl/c9rrky

  • Anna Rozanska - awatar

   Anna Rozanska - Organizator zbiórki

   25.04.2022
   25.04.2022

   Proszę napisać do mnie prywatnie - w mailu, tu jest taka opcja;

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  20.04.2022
  20.04.2022

  NIKT NIE CHCE NAM POMÓC. BŁAGAŁAM JUŻ WSZĘDZIE. PROSZĘ PAŃSTWA NA KOLANACH, MOJE MALEŃSTWO UMIERA, A MOJE SIĘ TYLKO PATRZEĆ, NIE MAM NAWET ZŁOTÓWKI NA DALSZE LECZENIE, ZROBIE WSZYSTKO TYLKO PROSZĘ POMÓŻCIE NAM. https://zbieram.pl/3gmf87k

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.04.2022
  02.04.2022

54 889 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciły 592 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Rozanska - awatar

Anna Rozanska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 592

Agnieszka Ciesielska - licytacja- stempelki słoniki - awatar
Agnieszka Ciesielska - licytacja- stempelki słoniki
20
Renata Lizurej fragment indyjskiej materii - awatar
Renata Lizurej fragment indyjskiej materii
20
Agnieszka Ciesielska licytacja drewnianego naszyjnika - awatar
Agnieszka Ciesielska licytacja drewnianego naszyjnika
30
Anna Gazdowicz - awatar
Anna Gazdowicz
65
Agnieszka Ciesielska - licytacja spódnicy - awatar
Agnieszka Ciesielska - licytacja spódnicy
20
Agnieszka Ciesielska - licytacja zeszytu - awatar
Agnieszka Ciesielska - licytacja zeszytu
30
Justyna Szałańska - awatar
Justyna Szałańska
30
Aga Żelazny - awatar
Aga Żelazny
35
dagmara - awatar
dagmara
100
Monika (CD) - awatar
Monika (CD)
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij