Zbiórka Nasze Dzieci w Indiach - zdjęcie główne

Nasze Dzieci w Indiach

45 481 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 441 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Rozanska - awatar

Anna Rozanska

Organizator zbiórki

Covid przeorał Indie, zwłaszcza te biedne, bezbronne. Zostawił po sobie w Indiach 120 tysięcy osieroconych dzieci. Te, które nie zostaną przygarnięte przez krewnych, są łatwym łupem dla handlarzy ludźmi. 

Organizacja MISSION RESCUE OPERATION zwróciła się do mnie o pomoc w stworzeniu domu dla tych dzieci. Nie domu dziecka, ale domy, gdzie znajdą bezpieczeństwo, stałość i czułość. 

POLAND HOUSE - rodzinny dom dziecka. Od nas, Polaków.  Bo to też nasze dzieci.

***

MISSION RESCUE OPERATION to organizacja z Delhi, która walczy z handlem ludźmi. Ma 50 wolontariuszy i kilkunastu pracowników - godny zaufania, sprawdzony zespół. Jej założyciel, Rajesh Chaturvedi, uratował setki dzieci sprzedanych do burdeli i niewolniczej pracy. W ciągu ostatnich dwóch lat: 1586 dzieci. Zobaczcie tutaj: missionrescueoperation.in

Po drugiej fali Covidu w Indiach, handel dziećmi-sierotami eskalował. Uratowane dzieci można oddać krewnym, o ile je przyjmą, lub przekazać do systemu opieki - przepełnionych, niewydolnych państwowych domów dziecka. Jeśli nie ma dla dziecka miejsca, trafi na ulicę lub na powrót, w ręce handlarzy i kogokolwiek, kto da mu miskę ryżu.  

Często po prostu nie ma co z uratowanymi dziećmi zrobić, zwłaszcza dziećmi naznaczonymi stygmatem "Covidu".  I stąd ta prośba o pomoc. O stworzenie RODZINNEGO DOMU DZIECKA

***

Dla nas, Polaków, to szansa by pokazać, że pamiętamy jak maharadża Jam Saheb z Jamnagaru przyjął pod swój dach 600 polskich sierot z armii Andersa

Teraz nasza kolej by pomóc. POLAND HOUSE będzie pierwszym rodzinnym domem dziecka w Indiach, gdzie ta forma pieczy zastępczej jest nieznana, a tak  potrzebna! 

***

Znaleźliśmy dom, który spenia podstawowe wymagania. Położony jest w Kalimpongu, na północy Indii. Jest niezamieszkały od dłuższego czasu. Wcześniej funkcjonował jako pensjonat. Ma 4 pokoje z łazienkami, które można podzielić na mniejsze. Starczy miejsca dla 6-10 dzieci i rodziców zastępczych.

Projekt POLAND HOUSE podzieliliśmy na 2 etapy:

1) uruchomienie Domu -  to koszt ok. 50 tysięcy złotych (remont, dzielenie pokoi, łazienki, instalacja, wyposażenie, kaucja, czynsze etc.)

2) miesięczne koszty utrzymania - 5 tysięcy złotych (szkoła, lekarz, psycholog, pensje, bieżące rachunki etc.)

Teraz potrzebujemy pilnie pieniędzy na kaucję i opłatę dla agenta - 120 tys INR (6 tys. zł). 

***

Pomóżcie proszę! Tak, jak kiedyś pomógł polskim dzieciom Dobry Maharadża. To dobra pora, by się odwdzięczyć.

PS> Poprzednia nasza zbiórka - pomagam.pl/tlendladelhi - tak nam pięknie wyszła! Koncentratory cały czas pracują i pomagają tym, którzy walczą o oddech.

Dziękuję za każdą wpłatę. I za serca otwarte i czułe, na przekór wszystkiemu.

Anna Maria Różańska.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Anna Rozanska - awatar

  Anna Rozanska

  30.10.2021
  30.10.2021

  Dziękujemy Wam za wszystkie wpłaty! Niech szczodrość powróci do Was zwielokrotniona! A tu ważny update. Założyliśmy fundację POLAND HOUSE, bardzo się cieszymy! Była już najwyższa pora na taki krok! Także zbiórka została podpięta pod konto fundacji, a wpłaty od Was już nie będą trafiać na moje prywatne konto. Dziękuję za zaufanie i poniżej przedstawiam rozliczenie. *** Fundacja jest zarejestrowana w KRS pod numerem 0000926506. W skład Zarządu weszły dwie członkinie: Anna Maria Różańska, Agnieszka Teresa Burzyńska. W Radzie fundacji znalazły się trzy osoby: Danuta Suchanecka Agnieszka Wandzel Daniel Więckowski. Postaramy się zrobić co w naszej mocy by Dom dla dzieci powstał jak najszybciej i by był Domem, w którym znajdą zrozumienie, wsparcie i czułość. *** ROZLICZENIE zbiórki prywatnej - na moje nazwisko - aktualne na dzisiaj, tj. 30.10.: kwota zebrana = 31.780 zł; 7.5% prowizja pomagam.pl = 2 383, 78 zebrane środki = 29.396 zł + 140 zł - poza zbiórką + 50 zł - poza zbiórką ŁĄCZNIE = 29.586 zł. *** PRZEKAZANE i wydatkowane: Mission Rescue Operation - 6000 zł - 31.08. Mission Rescue Operation - 6000 zł - 13.09. Mission Rescue Operation - 7000 zł - 27.09. opłaty celne, przesyłka na licytację - 442 zł - 13.10. = 10 144 zł z czego: 2000 - kapital obowiązkowy, jest na koncie fundacji 255, 29 - wypłata przekazana na konto fundacji = 7.889 zł To kwota, która leży na moim koncie i zostanie przekazana Rajesh Chaturvedi, Mission Rescue Operation, w przyszłym tygodniu na poczet remontu Domu. (PS> opłaty rejestracyjne w wysokości 1040 zł poniósł Zarząd). *** BTW, Dom został odskrobany, tynki naprawione, pleśń zwalczona; jest pomalowany od zewnątrz i od środka; wyczyszczono ogród i zbiorniki na wodę. Naprawiono instalacje elektryczną, zamontowano lampy, wymieniono zamki w drzwiach, naprawiono framugi etc, poprawiono hydraulikę w łazienkach, to tak z grubsza. Kolejny krok to podział dużej sypialni na dwie mniejsze i położenie/ naprawienie kafli w kuchni i w łazienkach. *** A na zdjęciu przyszła koordynatorka Domu, Shalu Chettri, z maluszką, która została uratowana - uwolniona z rąk handlarzy ludźmi. Shalu czasem robi za "pogotowie opiekuńcze" - bierze dzieci do siebie, do domu, na czas rozstrzygnięcia sprawy przez sąd i Child Welfare Committee.

  Zdjęcie aktualizacji 78 335

Komentarze


 • Krzysztof Sadłoń - awatar

  Krzysztof Sadłoń

  14.01.2022
  14.01.2022

  Kielich metalowy

 • Korale - awatar

  Korale

  09.01.2022
  09.01.2022

  Czerwone korale, dziękuję :-)

 • Olga - awatar

  Olga

  04.12.2021
  04.12.2021

  Za maść Dobro

 • olga mielnikiewicz - awatar

  olga mielnikiewicz

  22.11.2021
  22.11.2021

  imbryczek do herbaty japonski. Piekny cudny super hiper

  • Anna Rozanska - awatar

   Anna Rozanska - Organizator zbiórki

   22.11.2021
   22.11.2021

   Tak, piękny, cudny, hiper, i herbata z niego będzie też hiper:))

 • Za Olejek Soul Tree - awatar

  Za Olejek Soul Tree

  15.11.2021
  15.11.2021

  Niech cel jak najszybciej się spełni 💫 Wspieram całym 💗

  • Anna Rozanska - awatar

   Anna Rozanska - Organizator zbiórki

   16.11.2021
   16.11.2021

   Dziękujemy bardzo, niech się szybko spełnia! Ja też już myślę o Dzieciach, które są w byle jakich warunkach, a mogłyby być już w Domu!!!

45 481 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 441 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Rozanska - awatar

Anna Rozanska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 441

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
AnuLa - awatar
AnuLa
100
Dagmara S. - awatar
Dagmara S.
50
Dagmara S. - awatar
Dagmara S.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Sara Jawad - awatar
Sara Jawad
60
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Justyna Szańska - awatar
Justyna Szańska
30
kasia (shiva) - awatar
kasia (shiva)
30

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij