Zbiórka Nasze Dzieci w Indiach - zdjęcie główne

Nasze Dzieci w Indiach

29 683 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 305 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Rozanska - awatar

Anna Rozanska

Organizator zbiórki

Covid przeorał Indie, zwłaszcza te biedne, bezbronne. Zostawił po sobie w Indiach 120 tysięcy osieroconych dzieci. Te, które nie zostaną przygarnięte przez krewnych, są łatwym łupem dla handlarzy ludźmi. 

Organizacja MISSION RESCUE OPERATION zwróciła się do mnie o pomoc w stworzeniu domu dla tych dzieci. Nie domu dziecka, ale domy, gdzie znajdą bezpieczeństwo, stałość i czułość. 

POLAND HOUSE - rodzinny dom dziecka. Od nas, Polaków.  Bo to też nasze dzieci.

***

MISSION RESCUE OPERATION to organizacja z Delhi, która walczy z handlem ludźmi. Ma 50 wolontariuszy i kilkunastu pracowników - godny zaufania, sprawdzony zespół. Jej założyciel, Rajesh Chaturvedi, uratował setki dzieci sprzedanych do burdeli i niewolniczej pracy. W ciągu ostatnich dwóch lat: 1586 dzieci. Zobaczcie tutaj: missionrescueoperation.in

Po drugiej fali Covidu w Indiach, handel dziećmi-sierotami eskalował. Uratowane dzieci można oddać krewnym, o ile je przyjmą, lub przekazać do systemu opieki - przepełnionych, niewydolnych państwowych domów dziecka. Jeśli nie ma dla dziecka miejsca, trafi na ulicę lub na powrót, w ręce handlarzy i kogokolwiek, kto da mu miskę ryżu.  

Często po prostu nie ma co z uratowanymi dziećmi zrobić, zwłaszcza dziećmi naznaczonymi stygmatem "Covidu".  I stąd ta prośba o pomoc. O stworzenie RODZINNEGO DOMU DZIECKA

***

Dla nas, Polaków, to szansa by pokazać, że pamiętamy jak maharadża Jam Saheb z Jamnagaru przyjął pod swój dach 600 polskich sierot z armii Andersa

Teraz nasza kolej by pomóc. POLAND HOUSE będzie pierwszym rodzinnym domem dziecka w Indiach, gdzie ta forma pieczy zastępczej jest nieznana, a tak  potrzebna! 

***

Znaleźliśmy dom, który spenia podstawowe wymagania. Położony jest w Kalimpongu, na północy Indii. Jest niezamieszkały od dłuższego czasu. Wcześniej funkcjonował jako pensjonat. Ma 4 pokoje z łazienkami, które można podzielić na mniejsze. Starczy miejsca dla 6-10 dzieci i rodziców zastępczych.

Projekt POLAND HOUSE podzieliliśmy na 2 etapy:

1) uruchomienie Domu -  to koszt ok. 50 tysięcy złotych (remont, dzielenie pokoi, łazienki, instalacja, wyposażenie, kaucja, czynsze etc.)

2) miesięczne koszty utrzymania - 5 tysięcy złotych (szkoła, lekarz, psycholog, pensje, bieżące rachunki etc.)

Teraz potrzebujemy pilnie pieniędzy na kaucję i opłatę dla agenta - 120 tys INR (6 tys. zł). 

***

Pomóżcie proszę! Tak, jak kiedyś pomógł polskim dzieciom Dobry Maharadża. To dobra pora, by się odwdzięczyć.

PS> Poprzednia nasza zbiórka - pomagam.pl/tlendladelhi - tak nam pięknie wyszła! Koncentratory cały czas pracują i pomagają tym, którzy walczą o oddech.

Dziękuję za każdą wpłatę. I za serca otwarte i czułe, na przekór wszystkiemu.

Anna Maria Różańska.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Anna Rozanska - awatar

  Anna Rozanska

  16.10.21
  16.10.21

  Dziękujemy Wam pięknie za każdą wpłatę! Tutaj UPDATE i meldunek z budowy - nie piszę za często nie z lenistwa, lecz z dbałości by Wam nie zapychać Wam skrzynek:)). *** Good news jest taki, że Fundacja POLAND HOUSE została ustanowiona! Fundacja została zarejestrowana w KRS, a kolejne formalności są w toku. Fundacja jest po to, by zapewnić naszemu Domowi solidny fundament. Musimy być pewni, że jesteśmy w stanie sfinansować koszty utrzymania Domu i teraz, i w przyszłości. *** Żeby Dom otworzyć i przyjąć Dzieci musimy wiedzieć, że mamy środki na co najmniej pół roku z góry. I wystarczająco dużo Darczyńców chcących regularnie dokładać się do utrzymania Domu. *** REMONT trwa, i oto co już zostało zrobione: *Zbiorniki na wodę zostały wyczyszczone; *ogród uprzątnięty, chwasty wykarczowane; *tynk z pleśnią i grzybem zbity, ściany odskrobane; *nowe tynki są właśnie kładzione zarówno w środku, jak i częściowo na zewnątrz; *część ścian jest zagruntowana; *jeden balkon zrobiony; *jak widzicie, Dom już nabiera różówych pąsów:)) Malują go z zewnątrz, etapami. *** Remont potrwa parę tygodni, zwłaszcza, że dopiero co skończyło się święto Navratri - w północnym Bengalu święto najważniejsze, trochę jak nasze Boże Narodzenie:)) Po skończeniu remontu będzie czas na "ODBIÓR" Domu przez właściwy urząd czyli Child Welfare Commission, rejestrację "placówki" jako "fit for purpose" i inne formalności. *** Serce rośnie jak się to widzi, nawet z daleka! I tyle z Was się włącza, że także mój wewnętrzny pejzaż zaróżowił się z radości, że jednak tyle ludzi ma w sobie taką chęć dawania! I tyle do dania! Dziękujemy! a.

  Zdjęcie aktualizacji 76 500

Komentarze


 • Lidka zazakładke - awatar

  Lidka zazakładke

  18.10.21
  18.10.21

  <3

 • Lilianna Rahman - awatar

  Lilianna Rahman

  16.10.21
  16.10.21

  Za książkę i krem. Powodzenia ❤

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.10.21
  16.10.21

  Zdjecie gór

 • Danuta Suchanecka - awatar

  Danuta Suchanecka

  11.10.21
  11.10.21

  Za białą tunikę.

 • Lilianna Rahman - awatar

  Lilianna Rahman

  04.10.21
  04.10.21

  Za bransoletkę z Tybetu ‐powodzenia!

29 683 zł  z 40 000 zł (Cel)
Wpłaciło 305 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Anna Rozanska - awatar

Anna Rozanska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 305

Joanna Kowalczyk - awatar
Joanna Kowalczyk
45
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Lidka zazakładke - awatar
Lidka zazakładke
20
Karolina - awatar
Karolina
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
55
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Ilona Misztal - awatar
Ilona Misztal
30
Jastak-Waśkiewicz Ilona - awatar
Jastak-Waśkiewicz Ilona
30
Jacek - awatar
Jacek
10
Lilianna Rahman - awatar
Lilianna Rahman
110

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij