Zbiórka Pomóżmy Natalii normalnie żyć - miniaturka zdjęcia

Pomóżmy Natalii normalnie żyć Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóżmy Natalii normalnie żyć - zdjęcie główne

Pomóżmy Natalii normalnie żyć

36 819 zł  z 180 000 zł (Cel)
Wpłaciło 260 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Robert Halicki - awatar

Robert Halicki

Organizator zbiórki

Moi Drodzy Kochani Darczyńcy,


Nazywam się Natalia Halicka, mam 9 lat i jestem uczennicą 3 klasy szkoły podstawowej.

Koniec tegorocznych wakacji to okres, o którym chciałabym jak najszybciej zapomnieć. W ostatnim tygodniu sierpnia zdiagnozowano u mnie nieuleczalną, genetyczną chorobę Stargardta. Na szczęście trafiłam na lekarza, który już po pierwszych badaniach prawidłowo mnie zdiagnozował. Niestety mój wzrok bardzo szybko się pogarsza i aktualnie widzę na poziomie 20% tego, co widzi zdrowa osoba.

Choroba Stargardta to zwyrodnienie (dystrofia) plamki żółtej oka. Prowadzi ono do znacznego upośledzenia wzroku w zakresie widzenia centralnego i trwałego spadku ostrości widzenia. Choroba ta powoduje stopniowy zanik fotoreceptorów i komórek nabłonka barwnikowego w obrębie plamki siatkówki, czyli w miejscu, gdzie przetwarzane są impulsy z centrum pola widzenia. Widzenie w zespole Stargardta pogarsza się stopniowo, ale nie dochodzi zwykle do całkowitej utraty wzroku. Progresja zmian może być bardzo szybka (nastąpić w ciągu kilku miesięcy) albo trwać wiele lat. Ostatecznie u 60% chorych ostrość wzroku zatrzymuje się na poziomie 0,1, a u pozostałych 40% może wynosić poniżej 0,1. Zespół Stargardta rozwija się w sposób postępujący. Aktualnie nieznane są ani zachowawcze, ani operacyjne metody zapobiegania dystrofii siatkówki i zahamowania rozwoju zmian chorobowych. Terapia koncentruje się głównie na prawidłowym zaopatrzeniu chorego w pomoce optyczne, które znacząco poprawiają czynność narządu wzroku i możliwości funkcjonowania w codziennym życiu.

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że w Szwajcarii prowadzone są testy kliniczne tabletki, która blokuje rozwój choroby, a nawet, jak wykazały dwie pierwsze fazy testów, pozwala na poprawę widzenia. Niestety od fazy klinicznej do wprowadzenia leku na rynek długa droga, a ja chciałabym funkcjonować jak dotychczas: chodzić do normalnej szkoły, spotykać się z przyjaciółmi, rysować, łowić ryby i cieszyć się życiem.

Moi rodzice wydali wszystkie oszczędności, abym mogła w miarę normalnie funkcjonować w normalnej szkole. Wszystkie badania, które wykonaliśmy i które w przyszłości będziemy musieli wykonać, wykonujemy w prywatnych klinikach (po diagnozie wystawionej w sierpniu 2022 zostałam zarejestrowana przez NFZ do specjalistycznej przychodni okulistycznej dopiero na koniec roku 2023). Ja nie chcę i nie mogę tyle czekać, ponieważ moja choroba nie czeka.

Aktualnie rodzice chcą wykonać wszystkie niezbędne badania genetyczne całej mojej rodziny (warunek konieczny, aby w przyszłości starać się o ewentualne zakwalifikowanie do testów klinicznych i o leczenie). Dodatkowo muszę mieć przystosowane miejsce do pracy i nauki zarówno w domu, jak i w szkole. Do dzisiaj rodzice zakupili dla mnie sprzęt, który pomaga mi w miarę normalnie funkcjonować w szkole. Niestety sprzęt dla osób z niepełnosprawnościami jest o wiele droższy niż bardzo podobne urządzenia codziennego użytku.

Dlatego zwracam się do Was z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu pieniędzy na wszystkie niezbędne badania genetyczne, ewentualne konsultacje specjalistyczne za granicą (na dzisiaj dostępne w USA, Szwajcarii i Niemczech), przystosowanie mojego pokoju do specyficznych wymagań osoby niedowidzącej oraz specjalistyczny sprzęt wspomagający widzenie.

Za wszystkie wpłaty i/lub dobre słowo będę niezmiernie wdzięczna. Pamiętajcie – dobro powraca 😊.

Kochani, pomóżcie mi normalnie żyć i się uczyć.

P.S.

Słowo od rodziców: Szanowni Państwo, Szanowni Darczyńcy

Jako rodzice Natalii informujemy, że na życzenie każdego z Państwa udostępnimy pełną dokumentację medyczną. Ze względu na ochronę danych osobowych, z pełną świadomością nie chcieliśmy zamieszać dokumentów medycznych na ogólnym forum zbiórki. Zawsze wierzyliśmy, że zaufanie to podstawa, a nikt będący w pełni rozumu nie będzie chciał się bogacić na krzywdzie najukochańszej córeczki. Pozdrawiamy, Alicja i Robert

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Robert Halicki - awatar

  Robert Halicki

  16.10.2022
  16.10.2022

  Cześć, będę ogromnie wdzięczna za wsparcie zbiórki dla mojej córki Natalii. Zbieramy fundusze na niezbędne badania genetyczne i specjalistyczny sprzęt ułatwiający naukę i codzienne funkcjonowanie.
  Pozdrawiam, Alicja

  Zdjęcie aktualizacji 103 546

Komentarze


 • Arleta Marchlewska - awatar

  Arleta Marchlewska

  05.12.2022
  05.12.2022

  Opłacone woda toaletowa dla mężczyzn 05.12.22

 • Arleta Marchlewska - awatar

  Arleta Marchlewska

  05.12.2022
  05.12.2022

  Opłacone woda perfumowana 05.12.22

 • Arleta Marchlewska - awatar

  Arleta Marchlewska

  04.12.2022
  04.12.2022

  Kubek opłacony 04.12.22

 • Maria Łangowska - awatar

  Maria Łangowska

  02.12.2022
  02.12.2022

  125 zł za sernik pani Gabrieli. 02.12.2022

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.11.2022
  26.11.2022

  Powodzenia :)

36 819 zł  z 180 000 zł (Cel)
Wpłaciło 260 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Robert Halicki - awatar

Robert Halicki

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 260

Rafał Młodawski - awatar
Rafał Młodawski
100
Katarzyna Krawczyk - awatar
Katarzyna Krawczyk
100
Arleta Marchlewska - awatar
Arleta Marchlewska
20
Grzegorz Markowski 20 złotych za domino od Franka 05.12.2022 - awatar
Grzegorz Markowski 20 złotych za domino od Franka 05.12.2022
20
Arleta Marchlewska - awatar
Arleta Marchlewska
20
Anita Gulgowska 05.12.2022 "odcisk bobasa" - awatar
Anita Gulgowska 05.12.2022 "odcisk bobasa"
5
dybiak Natalia 05.11 - awatar
dybiak Natalia 05.11
10
Czarek - awatar
Czarek
2
Dawid Sołodczuk - awatar
Dawid Sołodczuk
10
Arkadiusz Strzyżewski - awatar
Arkadiusz Strzyżewski
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij