Zwracam się do Państwa z prośbą o nowe lepsze mieszkanie z podstawowymi warunkami jak:woda, wc, łazienka.
Obecnie mieszkam sama na 2 piętrze w starej kamienicy, która wymaga generalnego remontu. W lokalu nie ma toalety ani łazienki. Toaleta znajduje się na zewnątrz budynku i jest w złym stanie, grozi zawaleniem. Największym problemem jest jednak brak wody w kamienicy. Codziennie trzeba ją donosić ze studni znajdującej się po drugiej stronie ulicy a potem grzać na kuchence, by móc się umyć w misce czy zrobić herbatę. Jestem osobą niepełnosprawną w stopniu umiarkowanym. Przeszłam 2 operacje kręgosłupa w odcinku szyjnym. Obecnie noszę stabilizator. Mam zakaz dźwigania powyżej 5kg. Dodatkowo zdiagnozowano u mnie zwyrodnienie stawów kolanowych, przez co, co jakiś czas muszę przyjmować zastrzyki. Z każdym rokiem mój stan zdrowia się pogarsza. Chciałabym w końcu móc mieszkać w godnych warunkach.Pracuję w zakładzie pracy chronionej,jestem jednak osobą o niskich dochodach, przez co nie stać mnie na wynajem mieszkania na prywatnym rynku. Wysokie czynsze przekraczają moje możliwości finansowe, co powoduje że nie będę w stanie utrzymać się w takim lokum. Właściciel kamienicy, w której mieszkam, powtarza że nie stać go na remont. Myślę, że najchętniej by się mnie pozbył. Schody prowadzące do mojego obecnego mieszkania są drewniane, połamane. Odpadają z nich deski. Boję się po nich chodzić. Budynek nie jest ocieplony, a szczytowe ściany zabierają ciepło. Jedynym źródłem ogrzewania jest piec węglowy, gdzie kominy wymagają remontu i wpadają cegły do środka, dach również wymaga remontu.Nie stać mnie na zakup odpowiedniej ilości opału. Nie mam go też gdzie trzymać , ponieważ komórka przy domu jest zniszczona i strach do niech wchodzić.W obecnym mieszkaniu jest mi zimno, nie mam bieżącej wody. Jestem załamana warunkami, w jakich muszę żyć. Przede mną kolejna zima i strach o to, czy nie będzie zbyt zimno, czy dam radę ogrzać mieszkanie. Po operacjach na kręgosłup i uszy, które przechodzę coraz częściej, z uwagi na pogorszenie się stanu zdrowia, nie jestem w stanie bez pomocy innych osób przynieść wody lub opału do mieszkania. Idąc po wodę, czuję wstyd oraz zawstydzające jest załatwianie swoich potrzeb fizjologicznych do wiaderka, a potem wylewanie tego do szamaba gdzie mieści się w połaczeniu z toaletą na podwórku i muszę uważać żeby nie wpaść tam z powodu braku zabezpieczenia, wstyd mi przyjmować gości. Na ulicy ludzie potrafią pytać, dlaczego kradnę wodę ze studni. Nie potrafią sobie wyobrazić, że w dzisiejszych czasach można nie mieć w domu bieżącej wody. Jestem zmuszona prosić znajomych o zrobienie prania, przyniesie węgla czy też wody. Tak bardzo chcę zamieszkać w godnych warunkach. Mieć dostęp do bieżącej wody i stałego źródła ogrzewania. Dla większości ludzi są to oczywiste rzeczy, na które na co dzień nie zwracają uwagi. Dla mnie obecnie są to jednak rzeczy nieosiągalne, dlatego każdy dzień jest dla mnie trudny i z niepokojem patrzę w przyszłość.Czekam obecnie na 3 zabieg kręgosłupa szyjnego, podam termin zabiegu jak tylko będę już wiedzieć.
Robiłam wszystko co w mojej mocy, złożyłam wniosek o mieszkanie komunalne, niestety miałam za mało punktów jako osoba z niepełnosprawnością.
Organizator zbiórki
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: