Zbiórka Nigdy Go nie wyleczymy... - miniaturka zdjęcia

Nigdy Go nie wyleczymy...

Zbiórka Nigdy Go nie wyleczymy... - zdjęcie główne

Nigdy Go nie wyleczymy...

11 122 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 325 osób
Wpłać teraz
 
Monika Łoboda Pękała - awatar

Monika Łoboda Pękała

Organizator zbiórki

Witajcie, jestem mamą Dominika.

Dominik jest "bogatszy" o 21 chromosom ten, który czyni Go chłopcem z Zespołem Downa. Ma orzeczoną niepełnosprawność sprzężoną ze względu na wadę genetyczną, poważną wadę wzroku i autyzm.

Dominik nie miał łatwego startu. Pierwsze lata jego życia skupione były na poprawie stanu zdrowia. Misiek przeszedł pięć zabiegów operacyjnych, w tym operację  serca, niedrożności przewodu pokarmowego oraz trzy zabiegi laryngologiczne. Zdiagnozowano i wdrożono leczenie wad serca, niedoczynności tarczycy, wady wzroku i słuchu.

            Po nich przyszedł czas na rehabilitację, a ta jest dość kosztowna – miesięczne zajęcia Dominika to koszt ok 1000 złotych. Do tego dochodzą jeszcze dojazdy do lekarzy specjalistów oraz turnusy edukacyjne.

 Nidy Go nie wyleczymy… ale z Twoją pomocą możemy intensywnie wspierać  jego rozwój,          a tym samym polepszyć jakoś życia. Chcemy żeby mówił!, śmiał się i bawił jak inne dzieci, uczył się i poznawał świat - żył normalnie!, na tyle normalnie,  na ile pozwoli mu jego dodatkowy chromosom.

Zebranie pieniążki zapewnią Dominikowi wyjazd na dwa turnusy logopedyczne,  oraz bieżącą  rehabilitację. 

Poświęć chwilę i poznaj jego historię...

Nie było czasu przygotować się na diagnozę o ile w ogóle można przygotować się chorobę dziecka. 

Siostra czekała na Niego 10 lat i w końcu jest, urodził się, miesiąc wcześniej ale jest! Jest 10 punktów w skali Apgar – wow najwyższa nota (myślę i uśmiecham się) i … Pani syn ma morfologiczne cechy zespołu Downa!!! Jakie morfologiczne??? jakie cechy Downa???? przecież wszystko było dobrze???!!! 

Kolejne dni przyniosły lawinę badań i potwierdzających diagnozę rozpoznań.  Konsultacja kardiologiczna uwidoczniła niewydolność zastawki trójdzielnej II stopnia, przeciek w miejscu otworu owalnego oraz szeroki przetrwały przewód tętniczy istotny hemodynamicznie. Konsultacja endokrynologiczna potwierdziła niedoczynność tarczycy wymagającą leczenia hormonalnego (stosowanego do dnia dzisiejszego). W związku z podejrzeniem niedrożności przewodu pokarmowego oraz refluksu żołądkowo – przełykowego wykonano Dominikowi szereg badań diagnostycznych (2 pasaże przewodu pokarmowego, wlew doodbytniczy, USG jamy brzusznej) oraz konsultacji chirurgicznych. Ostatecznie, po trzech tygodniach wywiadu, obserwacji i leczenia zachowawczego, z rozpoznaniem częściowej niedrożności dwunastnicy zakwalifikowano Dominika do laparotomii i zespolenia omijającego.                                       Zabieg operacyjny wykonano niespełna miesiąc po urodzeniu, po czym Dominik trafił na Oddział Intensywnej Terapii, na którym leczony był przez dwa tygodnie w związku z niewydolnością oddechową pooperacyjną, zapaleniem płuc oraz zwężeniem podgłośniowym krtani utrudniającym odłączenie od respiratora i przejście z oddechu zastępczego na spontaniczny. Stan był krytyczny, ale udało się! Wrócił! 

Ostatecznie po dwóch miesiącach spędzonych w szpitalu Dominik został wypisany do domu z zaleceniami dalszych badań diagnostycznych. Kolejny pobyt Dominika na Oddziale Kardiologii w celu ponownej oceny układu krążenia. Rozpoznano cechy niewydolności krążenia pod postacią tachykardii oraz wrodzoną wadę serca - zakwalifikowano Dominika do operacyjnej korekcji wady serca. Zabieg operacyjny wykonano w Warszawie. Niosąc Go na blok operacyjny mijały trzy miesiące od Jego urodzin. I znów ten potworny lęk -  znów narkoza, intubacja, a jeśli znów będą powikłania??? Nie było, udało się! Wrócił! 

 Po operacji był słaby, bardzo wiotki -  masowałam Go 3 razy dziennie, żeby pobudzić mięśnie do pracy. Zaczął dźwigać główkę - mega myślę, teraz zaczniemy rehabilitację! A tu znowu, jak komunikat w eterze – …wynik przesiewowego badania słuchu jest nieprawidłowy! Specjalistyczne badanie słuchu we śnie fizjologicznym rozpoznało u Dominika obustronny niedosłuch.  Dodatkowo zdiagnozowano przewlekłe, wysiękowe zapalenie ucha wymagające leczenia operacyjnego. W ciągu dwóch lat wykonano Dominikowi trzy operacje osuszania i wentylowania uszu oraz usunięto migdał gardłowy i nosowy.

Dominik jeszcze dwukrotnie musiał byś wprowadzony w narkozę w celu diagnozy wady wzroku oraz zabiegu stomatologicznego.

Obecnie, zgodnie z zaleceniami lekarzy specjalistów Dominik objęty jest specjalistycznym leczeniem w poradniach: kardiologicznej, endokrynologicznej, laryngologicznej, rehabilitacyjnej, ortopedycznej oraz okulistycznej. 

Minęło już 7 lat odkąd walczymy o Dominika. Bo to jest walka, nic nie przychodzi łatwo, zwłaszcza leczenie i rehabilitacja dziecka. Mieszkamy w mały miasteczku, każda konsultacja, badanie czy rehabilitacja wiąże się z wyjazdem i wielokrotnie z prywatna wizytą. W ocenie rehabilitanta, biorąc pod uwagę ilość zabiegów operacyjnych i narkoz, fizycznie i ruchowo Dominik funkcjonuje dobrze, ale emocjonalnie i intelektualnie jest źle - bo nie mówi. Bariera w komunikowaniu sie zarówno z nami jak i otoczeniem stanowi duży problem i dodatkowo spowalnia jego rozwój intelektualny. Zaczyna być również powodem frustracji i autoagresji Syna. Dominik wykazuje ogromną chęć mówienia, ale w związku z zaburzeniami działania i decyzyjności, które pojawiły się wraz z autyzmem, sprawia mu to dużą trudność. Dlatego od kilku lat rehabilitacja Dominika skupiona jest na wspomaganiu jego rozwoju, pokonywaniu jego lęków i słabości oraz na zajęciach logopedycznych. Miesięczny koszt zajęć Dominika to ok 1000 zł. 

Z całego serca dziękuję za każdą, nawet najdrobniejszą wpłątę.

Mama Dominika


 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Asia - awatar

  Asia

  15.03.19
  15.03.19

  Dzielny maluch i cudowni rodzice! Powodzenia!

  • Monika Łoboda Pękała - awatar

   Monika Łoboda Pękała - Organizator zbiórki

   15.03.19
   15.03.19

   Dziękujemy pięknie Pani Asiu :) za darowiznę i dobre słowo :)

 • Monika M. - awatar

  Monika M.

  08.03.19
  08.03.19

  Jesteś cudownym chłopcem 😘

  • Monika Łoboda Pękała - awatar

   Monika Łoboda Pękała - Organizator zbiórki

   08.03.19
   08.03.19

   Dziekujemy Pani Moniczko 😍😘

 • Magda Wiatr-Przybylska - awatar

  Magda Wiatr-Przybylska

  06.12.18
  06.12.18

  Pozdrawiam i całuję :*

 • M.G. - awatar

  M.G.

  29.11.18
  29.11.18

  <3

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.11.18
  16.11.18

  Kibicuję i trzymam kciuki za Was!

11 122 zł z 15 000 zł (Cel)
Wpłaciło 325 osób
Wpłać teraz
 
Monika Łoboda Pękała - awatar

Monika Łoboda Pękała

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 325

Kairo - awatar
Kairo
50
Małgorzata Zawada - awatar
Małgorzata Zawada
10
Małgorzata Niewiadomska - awatar
Małgorzata Niewiadomska
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
6
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dominika - awatar
Dominika
59
Buchowska - awatar
Buchowska
16
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
WIESŁAWA KLEPCZAREK - awatar
WIESŁAWA KLEPCZAREK
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij