Zbiórka Wsparcie w zdrowiu psychicznym - miniaturka zdjęcia

Wsparcie w zdrowiu psychicznym Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Wsparcie w zdrowiu psychicznym - zdjęcie główne

Wsparcie w zdrowiu psychicznym

1 354 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Przed pandemią stan zdrowia psychicznego Polaków pozostawiał wiele do życzenia- brakowało specjalistów, a na wizytę w poradni zdrowia psychicznego w ramach NFZ trzeba było czekać 3-4 miesiące. W trakcie pandemii problem jedynie przybrał na sile, a osoby pilnie potrzebujące pomocy zostały praktycznie pozostawione same sobie.

Dlatego z inicjatywy Stowarzyszenia Tęczowi Społecznicy powstał Email Zaufania, który pozwala anonimowo podzielić się swoimi problemami z życzliwą osobą- na przykład z terapeutą.

Jak dotąd z Emaila Zaufania skorzystało kilkadziesiąt osób, a kilka z nich dzięki niemu trafiło do naszego Hostelu i otrzymało bezpośrednią pomoc. 

Potrzeby są jednak znacznie większe..  

 Na co zbieramy?

Email zaufania działa zaledwie rok, ale ilość osób, które do nas napisały, przekroczyła nasze najśmielsze przewidywania.  Pomoc, którą świadczymy, jest nieodpłatna dla tych, którzy ją otrzymują- dla nas jednak  stanowi spory wydatek. 

Chcemy zebrać środki, aby dalej móc oferować niezbędne konsultacje psychiatryczne, psychologiczne czy psychoterapeutyczne nie tylko osobom, które zgłaszają się do nas poprzez Email Zaufania, ale również podopiecznym naszego Hostelu Interwencyjnego.  Osoby, które znajdują u nas bezpieczną przystań, nierzadko były ofiarami przemocy werbalnej, psychicznej i fizycznej, więc profesjonalna pomoc jest im niezbędna, aby mogły zostawić przeszłość za sobą.

Posiadając odpowiednie środki jesteśmy w stanie nie tylko przyjmować zapisy na konsultacje poprzez Email Zaufania, ale również – przy współpracy z Fundacją Przystań- świadczyć pomoc bezpośrednio na miejscu, w siedzibie Stowarzyszenia.  

Naszym celem jest zapewnienie wsparcia jak największej ilości osób, które często nie mają innej możliwości uzyskania pomocy ponieważ boją się o nią poprosić, wstydzą się, nie mają środków finansowych lub po prostu nie wiedzą gdzie szukać wsparcia.

Kim jesteśmy? - czyli słów kilka o organizatorze.

Stowarzyszenie Tęczowi Społecznicy zostało zarejestrowane w Urzędzie miasta Łodzi w grudniu 2020. W tym samym roku, wyłącznie ze środków społecznych, uruchomiliśmy pierwszy Hostel Interwencyjny, dedykowany osobom LGBT+ zagrożonym przemocą i bezdomnością oraz innym osobom, doświadczającym wykluczenia społecznego. Hostel jest prowadzony przez Stowarzyszenie nieprzerwanie do dnia dzisiejszego.

Organizujemy regularne akcje charytatywne, w tym wydawki żywności, środków czystości i odzieży dla osób potrzebujących oraz pomoc w wykupieniu niezbędnych leków. Działania te skierowane są głównie do osób w kryzysie bezdomności, osób gorzej sytuowanych, rencistów i emerytów.

Wraz ze Stowarzyszeniem Kocham Łódź, Stowarzyszeniem Rezerwistów Wojska Polskiego oraz Archidiecezją Łódzką zorganizowaliśmy pomoc humanitarną dla Obywateli i Wojskowych na Ukrainie.

Angażujemy się w szereg działań równościowych ( np. corocznie organizowane w Łodzi Dni Godności) i edukacyjnych, obejmujących miedzy innymi wywiady z ekspertami na temat istotnych problemów społecznych(Profesor Ewa Łętowską, Profesor Adam Bodnar), seksuologii czy edukacji. 

Świadczymy nieodpłatną pomoc w zakresie psychoterapii i wraz z wydziałem Zdrowia UM Łódź wykonaliśmy dwa zadania publiczne, mające na celu przeciwdziałanie alkoholizmowi i patologiom społecznym.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
1 354 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 21

Wioletta Mrożek - awatar
Wioletta Mrożek
45
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Wiola - awatar
Wiola
12
Karolina Henel - awatar
Karolina Henel
25
Rafał Figiel - awatar
Rafał Figiel
50
Estera Woźniak-Prycelas - awatar
Estera Woźniak-Prycelas
35
Nikodem Oleksowicz - awatar
Nikodem Oleksowicz
60
Adam Oziemski - awatar
Adam Oziemski
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij