Zbiórka Wsparcie w zdrowiu psychicznym - miniaturka zdjęcia

Wsparcie w zdrowiu psychicznym Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Wsparcie w zdrowiu psychicznym - zdjęcie główne

Wsparcie w zdrowiu psychicznym

210 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Przed pandemią stan zdrowia psychicznego Polaków pozostawiał wiele do życzenia- brakowało specjalistów, a na wizytę w poradni zdrowia psychicznego w ramach NFZ trzeba było czekać 3-4 miesiące. W trakcie pandemii problem jedynie przybrał na sile, a osoby pilnie potrzebujące pomocy zostały praktycznie pozostawione same sobie.

Dlatego z inicjatywy Stowarzyszenia Tęczowi Społecznicy powstał Email Zaufania, który pozwala anonimowo podzielić się swoimi problemami z życzliwą osobą- na przykład z terapeutą.

Jak dotąd z Emaila Zaufania skorzystało kilkadziesiąt osób, a kilka z nich dzięki niemu trafiło do naszego Hostelu i otrzymało bezpośrednią pomoc. 

Potrzeby są jednak znacznie większe..  

 Na co zbieramy?

Email zaufania działa zaledwie rok, ale ilość osób, które do nas napisały, przekroczyła nasze najśmielsze przewidywania.  Pomoc, którą świadczymy, jest nieodpłatna dla tych, którzy ją otrzymują- dla nas jednak  stanowi spory wydatek. 

Chcemy zebrać środki, aby dalej móc oferować niezbędne konsultacje psychiatryczne, psychologiczne czy psychoterapeutyczne nie tylko osobom, które zgłaszają się do nas poprzez Email Zaufania, ale również podopiecznym naszego Hostelu Interwencyjnego.  Osoby, które znajdują u nas bezpieczną przystań, nierzadko były ofiarami przemocy werbalnej, psychicznej i fizycznej, więc profesjonalna pomoc jest im niezbędna, aby mogły zostawić przeszłość za sobą.

Posiadając odpowiednie środki jesteśmy w stanie nie tylko przyjmować zapisy na konsultacje poprzez Email Zaufania, ale również – przy współpracy z Fundacją Przystań- świadczyć pomoc bezpośrednio na miejscu, w siedzibie Stowarzyszenia.  

Naszym celem jest zapewnienie wsparcia jak największej ilości osób, które często nie mają innej możliwości uzyskania pomocy ponieważ boją się o nią poprosić, wstydzą się, nie mają środków finansowych lub po prostu nie wiedzą gdzie szukać wsparcia.

Kim jesteśmy? - czyli słów kilka o organizatorze.

Stowarzyszenie Tęczowi Społecznicy zostało zarejestrowane w Urzędzie miasta Łodzi w grudniu 2020. W tym samym roku, wyłącznie ze środków społecznych, uruchomiliśmy pierwszy Hostel Interwencyjny, dedykowany osobom LGBT+ zagrożonym przemocą i bezdomnością oraz innym osobom, doświadczającym wykluczenia społecznego. Hostel jest prowadzony przez Stowarzyszenie nieprzerwanie do dnia dzisiejszego.

Organizujemy regularne akcje charytatywne, w tym wydawki żywności, środków czystości i odzieży dla osób potrzebujących oraz pomoc w wykupieniu niezbędnych leków. Działania te skierowane są głównie do osób w kryzysie bezdomności, osób gorzej sytuowanych, rencistów i emerytów.

Wraz ze Stowarzyszeniem Kocham Łódź, Stowarzyszeniem Rezerwistów Wojska Polskiego oraz Archidiecezją Łódzką zorganizowaliśmy pomoc humanitarną dla Obywateli i Wojskowych na Ukrainie.

Angażujemy się w szereg działań równościowych ( np. corocznie organizowane w Łodzi Dni Godności) i edukacyjnych, obejmujących miedzy innymi wywiady z ekspertami na temat istotnych problemów społecznych(Profesor Ewa Łętowską, Profesor Adam Bodnar), seksuologii czy edukacji. 

Świadczymy nieodpłatną pomoc w zakresie psychoterapii i wraz z wydziałem Zdrowia UM Łódź wykonaliśmy dwa zadania publiczne, mające na celu przeciwdziałanie alkoholizmowi i patologiom społecznym.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
210 zł  z 100 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 4

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Mikolaj Kolomacki - awatar
Mikolaj Kolomacki
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij