Zbiórka Pomoc dziecku dzieciom - zdjęcie główne

Pomoc dziecku dzieciom

0 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Marta Rudnicka - awatar

Marta Rudnicka

Organizator zbiórki

Marta, 42-letnia mama Miłosza, którego wychowuje samotnie, może nie dożyć kolejnej Wigilii.

Niech Twoje wsparcie pomoże nam to zmienić.

W wieku 24 lat rozpoznano u Marty zaawansowane zmiany w wątrobie w wyniku zakażenia HCV podczas pobytu w szpitalu.

3 lata później wątroba, mimo prób leczenia, nie rokowała poprawy. Marta przeszła badania kwalifikacyjne i została wpisana na listę osób oczekujących na przeszczep. Po pół roku dostała drugie życie. Transplantacja się udała. Niestety wirus został w krwiobiegu i zaczął niszczyć przeszczepiony narząd. Ostatecznie po bardzo trudnej 4 rocznej terapii interferonem (z przetaczaniem krwi co najmniej 2 razy w miesiącu) udało się go pozbyć, ale szkód odbudować się nie udało. 

Pojawiły się wówczas: napadowe bóle głowy ze zmianami ogniskowymi naczyniopochodnym, zakażenie gronkowcem złocistym, ciężka cholestaza ciążowa (na szczęście synek Miłosz mimo wcześniactwa urodził się zdrowy), zapalenie otrzewnej, diagnostyka onkologiczna, terapia na oddziale nerwic, ponad 100 pobytów w szpitalach i niezliczone ilości konsultacji oraz kilkadziesiąt jednostek przetoczonej krwi, masy płytkowej.

Na dzień dzisiejszy najgroźniejsza jest encefalopatia wątrobowa.

“Encefalopatia wątrobowa to schorzenie na tle neurologicznym, które jest następstwem zaburzonej pracy wątroby. Choroba ma różny przebieg: od zaburzenia funkcji poznawczych i osobowości po śpiączkę wątrobową i śmierć. Encefalopatia wątrobowa jest najbardziej niebezpiecznym powikłaniem chorób wątroby i w wielu przypadkach doprowadza do zgonu w bardzo krótkim czasie.” (cytat z portalu medycznego). 

“Rokowania co do przeżycia bardzo poważne, z powodu nasilonych cech zapalnych i zaawansowanego zwłóknienia. Szczególnie niepokojące  najpoważniejsze powikłania w marskości wątroby: obecność wodobrzusza, krwawienia z żylaków przełyku, encefalopatii wątrobowej są wskazaniem do powtórnej transplantacji. Narząd nie rokuje poprawy funkcjonowania. Trwała i postępująca dysfunkcja wątroby.” - cytat z zaświadczenie lekarskiego Marty.

Aktualnie Marta jest na liście oczekujących na retransplantację, ale lekarze niestety nie dają szans tej transplantacji.

Jedyną realną szansą jest terapia bardzo kosztownymi lekami. Marta rozpoczęła ją 24 grudnia 2021 r. - w Wigilię. Gwiazdkowy prezent i cud w jednym. Każda kolejna dawka leków jest bardzo kosztowna, ale konieczna by Marta mogła  żyć. Proszę pomóż Marcie kontynuować leczenie, bo tylko ono daje jej realne szanse na przeżycie, a jej synka uchroni przed domem dziecka. 

Pomagając, ratujesz dwa piękne i wspaniałe istnienia

0 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Marta Rudnicka - awatar

Marta Rudnicka

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij