Zbiórka Wsparcie dla rodzin uchodźczych - miniaturka zdjęcia

Wsparcie dla rodzin uchodźczych Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Wsparcie dla rodzin uchodźczych - zdjęcie główne

Wsparcie dla rodzin uchodźczych

5 295 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Drodzy darczyńcy, Fundacja A & A Rainbow Hearts Around The World niesie pomoc humanitarną na świecie już od ponad czterech lat. Pracujemy głównie w Afryce, a od 2021 roku wspólnie z Hope & Humanity Poland wspieramy uchodźców oraz niesiemy pomoc humanitarną ludziom, którzy utknęli na granicy polsko – białoruskiej oraz na Białorusi.

W chwili obecnej zwracamy się do Was, kochani darczyńcy, o pomoc dla uchodźców, którzy utknęli w Mińsku i czekają na legalną drogę otrzymania azylu w jednym z krajów europejskich. W mieszkaniu, które niestety nie jest tanie, gdyż miesięczny czynsz to 1400$, przebywa obecnie 9 osób – rodzina z Iraku z dwójką dzieci, rodzina z Kuby z malutkim niemowlęciem oraz mężczyzna z Syrii ze złamaną nogą i nastolatek z Jemenu, który jest na Białorusi bez opieki osób dorosłych.

Wszyscy mają za sobą doświadczenie kilku miesięcy pobytu na Białorusi, są po wielu tygodniach spędzonych w lesie oraz kilkunastu push backach.  Nie mają już pieniędzy na opłacenie bezpiecznego mieszkania oraz na zakup żywności.

Rodzina z Iraku ma dwoje małych dzieci – 6cioletnią dziewczynką oraz 5cioletniego chłopca. Jedno z dzieci jest chore na astmę i po kilku tygodniach w zimnym lesie, stan zdrowia chłopca jest bardzo niepokojący. Matka dzieci jest przecudowną kobietą, która zawsze opiekuje się każdą osobą, którą dołączamy do tego mieszkania. Jest bardzo ciepła i współczująca i z otwartymi ramionami wita każdego, kogo wysyłamy do tego mieszkania.


7 maja musimy opłacić czynsz za to mieszkanie na kolejny miesiąc. Oczywiście, szukamy jakiegoś tańszego lokum, ale jeśli nie znajdziemy, to 7 maja będziemy musiały opłacić to, w którym obecnie są.

Bardzo Was prosimy o wsparcie, kochani, aby do czasu otrzymania azylu, mogli być bezpieczni. Każda złotówka ma dla nas ogromne znaczenie.

Na Białorusi nie ma litości i jeśli nie dokonamy opłaty w terminie, te dziewięć osób wyląduje na ulicy.

Nie pozwólmy, aby małe dzieci oraz pozostali nie mieli bezpiecznego dachu nad głową. Brak możliwości opłacenia czynszu tym rodzinom, będzie się wiązało z tym, iż będą musieli opuścić mieszkanie i znajdą się na ulicy, sprowadzając na siebie niebezpieczeństwo złapania przez policję białoruską. W konsekwencji tego, mogą zostać wywiezieni z powrotem na granicę lub trafić do białoruskiego więzienia albo deportowani do swoich krajów, gdzie mogą stracić życie.

Za wszelkie wpłaty z góry dziękujemy! ♥

English:

Dear donors, A & A Rainbow Hearts Around The World Foundation has been bringing humanitarian aid around the world for more than four years. We work mainly in Africa, and since 2021, together with Hope & Humanity Poland, we have been supporting refugees and bringing humanitarian aid to people stuck on the Polish-Belarusian border and in Belarus.

At the moment we are asking you, dear donors, to help refugees who are stuck in Minsk and waiting for a legal way to receive asylum in one of the European countries. The flat, which unfortunately is not cheap as the monthly rent is $1,400, currently houses nine people - a family from Iraq with two children, a family from Cuba with a tiny infant and a man from Syria with a broken leg and a teenager from Yemen who is in Belarus without adult supervision.

All of them have had the experience of several months in Belarus and are after many weeks in the forest and several push-backs.  They no longer have the money to pay for safe housing and to buy food.

The family from Iraq has two young children - a six-year-old girl and a five-year-old boy. One of the children has asthma and after several weeks in the cold forest, the boy's health is of great concern. The children's mother is an over-whelming woman who always looks after every person we add to this flat. She is very warm and compassionate and welcomes with open arms anyone we send to this flat.


On 7 May we have to pay the rent for this flat for the next month. Of course, we are looking for some cheaper accommodation, but if we can't find one, we will have to pay the one they are currently in on 7 May.

We are asking you very much for your support, dear ones, so that by the time they receive the asylum, they can be safe. Every zloty makes a huge difference to us.

There is no mercy in Belarus and if we do not make the payment on time, these nine people will end up on the streets.

Let us not allow the young children and the others not to have a safe roof over their heads. If we fail to pay rent to these families, they will have to leave their flats and end up on the street, risking being caught by the Belarusian police. As a consequence, they could be taken back to the border or sent to a Belarusian prison or deported to their home countries, where they could lose their lives.

We thank you in advance for any donations! ♥


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
5 295 zł  z 10 000 zł (Cel)
Wpłaciło 21 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 21

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Heikal Estera - awatar
Heikal Estera
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Małgorzata - awatar
Małgorzata
1 000
Małgorzata - awatar
Małgorzata
2 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Joanna - awatar
Joanna
10
Edyta - awatar
Edyta
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij