Zbiórka Nic o nas bez nas: wyjazd do ONZ - miniaturka zdjęcia

Nic o nas bez nas: wyjazd do ONZ Jak założyć taką zbiórkę?

Nic o nas bez nas: wyjazd do ONZ

13 137 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 238 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Czas, aby „terapie” konwersyjne zostały w Polsce zakazane. Czas, aby potrzeby osób LGBT z niepełnosprawnością stały się dla polskiego rządu widoczne. Pomóż nam pojechać do siedziby ONZ, aby poinformować świat o tym, na co polska władza skazuje osoby LGBT. Dołącz do zbiórki - wspólnie wprowadzimy zakaz terapii konwersyjnych i wywalczmy godne życie dla osób LGBT z niepełnosprawnością.

BURZA W ONZ
W marcu tego roku Parlament Europejski wezwał wszystkie kraje Unii Europejskiej do zaprzestania stosowaniu krzywdzących i niebezpiecznych dla życia „terapii” konwersyjnych. Niecały miesiąc później Polska została upomniana w tej sprawie przez Komitet Praw Osób z Niepełnosprawnością ONZ. Polski rząd został wywołany do tablicy również w sprawie osób LGBT z niepełnosprawnością. Komitet ONZ chce wiedzieć, co polska władza zamierza zrobić, aby nie dochodziło do dyskryminacji, która nieustannie dotyka tę grupę z powodu niepełnosprawności, orientacji seksualnej i tożsamości płciowej oraz kiedy wprowadzi zakaz „terapii” konwersyjnych.

To, że świat zwrócił uwagę na te problemy było możliwe m.in. dzięki raportowi, który przygotowały przez nasze organizacje – Fundacja Autonomia, Kampania Przeciw Homofobii, Kultura Równości, Lambda Warszawa i Stowarzyszenie Wenus z Milo. Przyszedł czas, aby postawić kolejny krok!

NA CO ZBIERAMY?
Potrzebujemy 12.000 zł na wyjazd dwóch osób do siedziby ONZ w Genewie.
Do Genewy, w imieniu nas wszystkich, pojedzie Kasia Bierzanowska i Kuba Ledzion – dwójka aktywistów, którzy chcą powiedzieć światu jak jest w Polsce naprawdę.

Kasia od lat aktywnie działa na rzecz osób z niepełnosprawnością. Jest autorką inicjatywy Pełnoprawna. Posiada  doświadczenie doradczyni w Punkcie Wsparcia Antydyskryminacyjnego w Stowarzyszeniu Homo Faber,  jest trenerka antydyskryminacyjna i członkinią zarządu Fundacji Kulawa Warszawa.


Kuba jest działaczem Kampanii Przeciw Homofobii, który na własnej skórze doświadczył tego, czym jest i czym grozi „terapia” konwersyjna. Zobacz program, w którym Kuba opowiada o swoim pobycie w ośrodku Pomoc 2002: https://bit.ly/2M2xKNt

To oni powiedzą w naszym imieniu: Koniec z pomijaniem potrzeb osób LGBT z niepełnosprawnością! Koniec z niebezpiecznymi „terapiami” konwersyjnymi! Nadszedł najwyższy czas aby prawa człowieka osób z niepełnosprawnościami oraz prawa osób LGBT były przestrzegane.

JAK WYDAMY ZGROMADZONE  PIENIĄDZE?
Kwota, którą musimy zebrać, aby Kasia i Kuba wzięli udział w spotkaniu z reprezentantkami i reprezentantami Komitetu Praw Osób z Niepełnosprawnością ONZ to 12.000 zł. Przeznaczymy ją na:
Zakup biletów lotniczych dla Kuby, Kasi
Zakup biletu lotniczego dla asystentki Kasi                                                                   Wynagrodzenie dla asystentki Kasi
Opłata za nocleg
Koszty wyżywienia i komunikacji miejskiej
Opłata serwisowa dla portalu Pomagam.pl
 
JAK JESZCZE MOŻESZ POMÓC?
Oprócz wsparcia finansowego możesz nam pomóc informując o zbiórce w Internecie:
udostępnij link do zbiórki na swoim profilu na facebooku lub twitterze wyślij maile do znanych Ci osób, zachęć znajomych, aby się przyłączyli.
 
Tylko łącząc siły mamy szansę wywalczyć godne warunki życia dla osób LGBT z niepełnosprawnością i doprowadzić do zakazu terapii konwersyjnych.
 
WIĘCEJ O NAS
Kampania Przeciw Homofobii - ogólnopolska organizacja społeczna działająca na rzecz osób LGBT, ich rodzin i bliskich. www.kph.org.pl

Stowarzyszenie Wenus z Milo - stowarzyszenie powstałe z inicjatywy i na rzecz kobiet z niepełnosprawnościami. Działa z Krakowa przeciwdziałając dyskryminacji i przemocy ze względu na niepełnosprawność, płeć, orientację seksualną.  www.strefawenuszmilo.org

Stowarzyszenie Lambda Warszawa - najstarsza w Polsce organizacja LGBT. Rocznie udziela ponad 1400 godzin pomocy psychologicznej. www.lambdawarszawa.org.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

  Kampania Przeciw Homofobii

  28.09.2018
  28.09.2018

  Już są! Oficjalne rekomendacje ONZ dla Polski! Na początku tego tygodnia Komitet ds. Praw Osób z Niepełnosprawnościami ONZ wydał oficjalne rekomendacje dla Polski. Wśród nich sugestia wprowadzenia zakazu tzw. terapii konwersyjnych „leczących” gejów i lesbijki z homoseksualności. Są już reakcje polskich polityków. Nowoczesna rozpoczyna prace nad ustawą wprowadzającą zakaz. Do współpracy zaprosiła Kampanię Przeciw Homofobii, która wspólnie z innymi organizacjami wywalczyła w ONZ ową rekomendację dla Polski. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie Wy - osoby, które wsparły naszą zbiórkę. Jeszcze raz dziękujemy! Więcej nt. rekomendacji i projektu ustawy można przeczytać na stronie KPH: https://kph.org.pl/onz-upomina-polske-wprowadzcie-zakaz-leczenia-homoseksualnosci-nowoczesna-szykuje-ustawe/

  Zdjęcie aktualizacji 20 164

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.08.2018
  24.08.2018

  Jestem z Wami! Powodzenia

 • Jarosław Król - awatar

  Jarosław Król

  23.08.2018
  23.08.2018

  Trzymam kciuki za powodzenie misji, by skończyć z tym wstydem i przeżytkiem :). Pozdrawiam

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.08.2018
  23.08.2018

  Powodzenia! Trzymam kciuki

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.08.2018
  23.08.2018

  działajcie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.08.2018
  23.08.2018

  Działajcie, trzymam kciuki!

13 137 zł  z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciło 238 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 238

Patrycja - awatar
Patrycja
20
Błażej - awatar
Błażej
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dominika Ferens - awatar
Dominika Ferens
50
Mathias Foit - awatar
Mathias Foit
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij