Zbiórka Nic o nas bez nas: wyjazd do ONZ - miniaturka zdjęcia

Nic o nas bez nas: wyjazd do ONZ

Nic o nas bez nas: wyjazd do ONZ

13 092 zł z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 234 osoby
Wpłać teraz
 

Czas, aby „terapie” konwersyjne zostały w Polsce zakazane. Czas, aby potrzeby osób LGBT z niepełnosprawnością stały się dla polskiego rządu widoczne. Pomóż nam pojechać do siedziby ONZ, aby poinformować świat o tym, na co polska władza skazuje osoby LGBT. Dołącz do zbiórki - wspólnie wprowadzimy zakaz terapii konwersyjnych i wywalczmy godne życie dla osób LGBT z niepełnosprawnością.

BURZA W ONZ
W marcu tego roku Parlament Europejski wezwał wszystkie kraje Unii Europejskiej do zaprzestania stosowaniu krzywdzących i niebezpiecznych dla życia „terapii” konwersyjnych. Niecały miesiąc później Polska została upomniana w tej sprawie przez Komitet Praw Osób z Niepełnosprawnością ONZ. Polski rząd został wywołany do tablicy również w sprawie osób LGBT z niepełnosprawnością. Komitet ONZ chce wiedzieć, co polska władza zamierza zrobić, aby nie dochodziło do dyskryminacji, która nieustannie dotyka tę grupę z powodu niepełnosprawności, orientacji seksualnej i tożsamości płciowej oraz kiedy wprowadzi zakaz „terapii” konwersyjnych.

To, że świat zwrócił uwagę na te problemy było możliwe m.in. dzięki raportowi, który przygotowały przez nasze organizacje – Fundacja Autonomia, Kampania Przeciw Homofobii, Kultura Równości, Lambda Warszawa i Stowarzyszenie Wenus z Milo. Przyszedł czas, aby postawić kolejny krok!

NA CO ZBIERAMY?
Potrzebujemy 12.000 zł na wyjazd dwóch osób do siedziby ONZ w Genewie.
Do Genewy, w imieniu nas wszystkich, pojedzie Kasia Bierzanowska i Kuba Ledzion – dwójka aktywistów, którzy chcą powiedzieć światu jak jest w Polsce naprawdę.

Kasia od lat aktywnie działa na rzecz osób z niepełnosprawnością. Jest autorką inicjatywy Pełnoprawna. Posiada  doświadczenie doradczyni w Punkcie Wsparcia Antydyskryminacyjnego w Stowarzyszeniu Homo Faber,  jest trenerka antydyskryminacyjna i członkinią zarządu Fundacji Kulawa Warszawa.


Kuba jest działaczem Kampanii Przeciw Homofobii, który na własnej skórze doświadczył tego, czym jest i czym grozi „terapia” konwersyjna. Zobacz program, w którym Kuba opowiada o swoim pobycie w ośrodku Pomoc 2002: https://bit.ly/2M2xKNt

To oni powiedzą w naszym imieniu: Koniec z pomijaniem potrzeb osób LGBT z niepełnosprawnością! Koniec z niebezpiecznymi „terapiami” konwersyjnymi! Nadszedł najwyższy czas aby prawa człowieka osób z niepełnosprawnościami oraz prawa osób LGBT były przestrzegane.

JAK WYDAMY ZGROMADZONE  PIENIĄDZE?
Kwota, którą musimy zebrać, aby Kasia i Kuba wzięli udział w spotkaniu z reprezentantkami i reprezentantami Komitetu Praw Osób z Niepełnosprawnością ONZ to 12.000 zł. Przeznaczymy ją na:
Zakup biletów lotniczych dla Kuby, Kasi
Zakup biletu lotniczego dla asystentki Kasi                                                                   Wynagrodzenie dla asystentki Kasi
Opłata za nocleg
Koszty wyżywienia i komunikacji miejskiej
Opłata serwisowa dla portalu Pomagam.pl
 
JAK JESZCZE MOŻESZ POMÓC?
Oprócz wsparcia finansowego możesz nam pomóc informując o zbiórce w Internecie:
udostępnij link do zbiórki na swoim profilu na facebooku lub twitterze wyślij maile do znanych Ci osób, zachęć znajomych, aby się przyłączyli.
 
Tylko łącząc siły mamy szansę wywalczyć godne warunki życia dla osób LGBT z niepełnosprawnością i doprowadzić do zakazu terapii konwersyjnych.
 
WIĘCEJ O NAS
Kampania Przeciw Homofobii - ogólnopolska organizacja społeczna działająca na rzecz osób LGBT, ich rodzin i bliskich. www.kph.org.pl

Stowarzyszenie Wenus z Milo - stowarzyszenie powstałe z inicjatywy i na rzecz kobiet z niepełnosprawnościami. Działa z Krakowa przeciwdziałając dyskryminacji i przemocy ze względu na niepełnosprawność, płeć, orientację seksualną.  www.strefawenuszmilo.org

Stowarzyszenie Lambda Warszawa - najstarsza w Polsce organizacja LGBT. Rocznie udziela ponad 1400 godzin pomocy psychologicznej. www.lambdawarszawa.org.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualności


 • Kampania Przeciw Homofobii - awatar

  Kampania Przeciw Homofobii

  28.09.18
  28.09.18

  Już są! Oficjalne rekomendacje ONZ dla Polski! Na początku tego tygodnia Komitet ds. Praw Osób z Niepełnosprawnościami ONZ wydał oficjalne rekomendacje dla Polski. Wśród nich sugestia wprowadzenia zakazu tzw. terapii konwersyjnych „leczących” gejów i lesbijki z homoseksualności. Są już reakcje polskich polityków. Nowoczesna rozpoczyna prace nad ustawą wprowadzającą zakaz. Do współpracy zaprosiła Kampanię Przeciw Homofobii, która wspólnie z innymi organizacjami wywalczyła w ONZ ową rekomendację dla Polski. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie Wy - osoby, które wsparły naszą zbiórkę. Jeszcze raz dziękujemy! Więcej nt. rekomendacji i projektu ustawy można przeczytać na stronie KPH: https://kph.org.pl/onz-upomina-polske-wprowadzcie-zakaz-leczenia-homoseksualnosci-nowoczesna-szykuje-ustawe/

  Zdjęcie aktualności 20 164

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  24.08.18
  24.08.18

  Jestem z Wami! Powodzenia

 • Jarosław Król - awatar

  Jarosław Król

  23.08.18
  23.08.18

  Trzymam kciuki za powodzenie misji, by skończyć z tym wstydem i przeżytkiem :). Pozdrawiam

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.08.18
  23.08.18

  Powodzenia! Trzymam kciuki

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.08.18
  23.08.18

  działajcie!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  23.08.18
  23.08.18

  Działajcie, trzymam kciuki!

13 092 zł z 12 000 zł (Cel)
Wpłaciły 234 osoby
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 234

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dominika Ferens - awatar
Dominika Ferens
50
Mathias Foit - awatar
Mathias Foit
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Katarzyna - awatar
Katarzyna
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Evita - awatar
Evita
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij