NIE dla mordowania ptaków

23 771 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 354 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Chcemy, aby w Polsce zaprzestano strzelać do ptaków.

Naszym celem jest ustanowienie moratorium na zabijanie 13 gatunków dzikich ptaków, znajdujących się na liście zwierząt łownych. Wystarczy do tego jeden podpis Ministra Środowiska – nie potrzeba nawet zmian ustawowych.
Obecnie w Polsce można polować na 13 różnych gatunków ptaków. Wiele spośród nich to gatunki coraz rzadsze, nawet bez polowania poddawane wielkiej presji człowieka. Gatunki, których siedliska i tak coraz szybciej zagospodarowuje człowiek na swoje własne potrzeby. A na dodatek jeszcze do nich strzelamy ołowianym śrutem.


Nie godzimy się na strzelanie do ptaków. To chora tradycja. Polowania na ptaki dopuszczają metody okrutne, wiążące się z wielkim cierpieniem zwierząt, często konających przez wiele godzin, dni, a w przypadku zatrucia ołowianym śrutem nawet tygodni i miesięcy. Niektóre zachowania wobec ptaków łownych wydają się graniczyć z sadyzmem. A jednak pomimo tego pozwalamy, aby w majestacie prawa ginęło w Polsce w straszny sposób ponad pół miliona ptaków rocznie. Zabijanych dla "rozrywki" wąskiego grona ludzi.


Ptaki są jednym z najwspanialszych efektów ewolucji. Dla wielu osób wierzących – są dowodem na istnienie Boga. Są naszymi ziemskimi aniołami. Są z ludźmi od zawsze, a właściwie były tutaj na wiele milionów lat przed nami.


Każdy z gatunków ptaków ma swoje złożone życie rodzinne i emocjonalne. One też wychowują dzieci, ciężko pracują, przeżywają żałobę po stracie partnera, kochają, zdradzają, walczą o swoje domy, zdobywają jedzenie dla swojej rodziny. Wśród większości ptaków panuje monogamia. Gęś zabita na polowaniu, osieraca rodzinę, pozostawia samotnego partnera, który do końca swojego życia może się już z nikim więcej nie związać.


Nie ma żadnych uzasadnionych powodów, aby zabijać w Polsce dzikie ptaki.

Pomóż nam je ocalić!  Jak? Wspierając nas finansowo!

Nasza kampania prowadzona jest społecznie i prowadzimy już od 8 lat, podejmując ważny problem presji myślistwa na dziką przyrodę. Nie boimy się podejmować trudnych i kontrowersyjnych tematów, a z lobby łowieckim mierzyć się w Parlamencie. Aby kontynuować nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Finansujemy druk ulotek i plakatów, opracowania i opinie naukowe, utrzymanie strony internetowej, tropimy patologiczne i naruszające prawo zachowania myśliwych. Edukujemy, uświadamiamy, ujawniamy okrucieństwo i budzimy ludzką wrażliwość.
WAŻNE!!
W zeszłym roku doprowadziliśmy do pierwszej w historii, społecznej zmiany Prawa łowieckiego, wprowadzającej:
• zakaz wykorzystywania żywych zwierząt w tresurze psów myśliwskich;
• zakaz udziału dzieci w polowaniach;
• prawo do wyłączenia swojej ziemi z obwodu łowieckiego i do ustanowienia zakazu
polowania;
• zakaz polowań zbiorowych, z psami i naganką w Parkach Narodowych;
• obowiązek wykonywania przez myśliwych regularnych badań psychiatrycznych i okulistycznych co 5 lat;

Aby kontynuować nasze działania potrzebujemy finansowego wsparcia, dzięki któremu będziemy mogli w tym roku:
• prowadzić społeczne monitoringi polowań na ptaki w cennych ostojach przyrody;
• przeprowadzić kampanijne akcje informacyjne w kilkunastu miastach;
• sfinansować przygotowanie opinii prawno-przyrodniczych do wniosku do Ministerstwa Środowiska o moratorium o zabijanie dzikich ptaków oraz pisma procesowe w toczących się postępowaniach policji i prokuratur;
• utrzymanie strony internetowej.

Szczegółowe rozliczenie znajdziesz na naszej stronie internetowej: https://niechzyja.pl/zbiorka-srodkow-na-jesienna-kampanie/

Masz pytania? Pisz [email protected] lub zajrzyj też na naszą stronę https://niechzyja.pl


Dziękujemy za Wasze wsparcie i życzymy wszystkiego najdzikszego!

Zdj nr 1. Gęś białoczelna (fot. Cezary Korkosz)
Zdj nr 2. Gęgawa (fot. Adriana Bogdanowska)


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.01.2021
  05.01.2021

  Ptaki to żywe piękno w czystej postaci. Niech żyje.

 • Magdalena Twardowska - awatar

  Magdalena Twardowska

  20.09.2019
  20.09.2019

  Jesteśmy głosem tych, co sami się bronić nie mogą i presją dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że mogą pomóc.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.08.2019
  16.08.2019

  Dziękuję wszystkim, którzy walczą o te ptaki 💚

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.08.2019
  13.08.2019

  Niech żyją z nami

23 771 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciły 354 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 354

Czesława Mieszczak - awatar
Czesława Mieszczak
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Milosz Krawiecki - awatar
Milosz Krawiecki
20
Artur - awatar
Artur
50
Agnieszka Horczak - awatar
Agnieszka Horczak
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Barbara Birdy - awatar
Barbara Birdy
20
Witosław Stepien - awatar
Witosław Stepien
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij