Zbiórka NIE dla mordowania ptaków - miniaturka zdjęcia

NIE dla mordowania ptaków

NIE dla mordowania ptaków

21 655 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 316 osób
Wpłać teraz
 

Chcemy, aby w Polsce zaprzestano strzelać do ptaków.

Naszym celem jest ustanowienie moratorium na zabijanie 13 gatunków dzikich ptaków, znajdujących się na liście zwierząt łownych. Wystarczy do tego jeden podpis Ministra Środowiska – nie potrzeba nawet zmian ustawowych.
Obecnie w Polsce można polować na 13 różnych gatunków ptaków. Wiele spośród nich to gatunki coraz rzadsze, nawet bez polowania poddawane wielkiej presji człowieka. Gatunki, których siedliska i tak coraz szybciej zagospodarowuje człowiek na swoje własne potrzeby. A na dodatek jeszcze do nich strzelamy ołowianym śrutem.


Nie godzimy się na strzelanie do ptaków. To chora tradycja. Polowania na ptaki dopuszczają metody okrutne, wiążące się z wielkim cierpieniem zwierząt, często konających przez wiele godzin, dni, a w przypadku zatrucia ołowianym śrutem nawet tygodni i miesięcy. Niektóre zachowania wobec ptaków łownych wydają się graniczyć z sadyzmem. A jednak pomimo tego pozwalamy, aby w majestacie prawa ginęło w Polsce w straszny sposób ponad pół miliona ptaków rocznie. Zabijanych dla "rozrywki" wąskiego grona ludzi.


Ptaki są jednym z najwspanialszych efektów ewolucji. Dla wielu osób wierzących – są dowodem na istnienie Boga. Są naszymi ziemskimi aniołami. Są z ludźmi od zawsze, a właściwie były tutaj na wiele milionów lat przed nami.


Każdy z gatunków ptaków ma swoje złożone życie rodzinne i emocjonalne. One też wychowują dzieci, ciężko pracują, przeżywają żałobę po stracie partnera, kochają, zdradzają, walczą o swoje domy, zdobywają jedzenie dla swojej rodziny. Wśród większości ptaków panuje monogamia. Gęś zabita na polowaniu, osieraca rodzinę, pozostawia samotnego partnera, który do końca swojego życia może się już z nikim więcej nie związać.


Nie ma żadnych uzasadnionych powodów, aby zabijać w Polsce dzikie ptaki.

Pomóż nam je ocalić!  Jak? Wspierając nas finansowo!

Nasza kampania prowadzona jest społecznie i prowadzimy już od 8 lat, podejmując ważny problem presji myślistwa na dziką przyrodę. Nie boimy się podejmować trudnych i kontrowersyjnych tematów, a z lobby łowieckim mierzyć się w Parlamencie. Aby kontynuować nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Finansujemy druk ulotek i plakatów, opracowania i opinie naukowe, utrzymanie strony internetowej, tropimy patologiczne i naruszające prawo zachowania myśliwych. Edukujemy, uświadamiamy, ujawniamy okrucieństwo i budzimy ludzką wrażliwość.
WAŻNE!!
W zeszłym roku doprowadziliśmy do pierwszej w historii, społecznej zmiany Prawa łowieckiego, wprowadzającej:
• zakaz wykorzystywania żywych zwierząt w tresurze psów myśliwskich;
• zakaz udziału dzieci w polowaniach;
• prawo do wyłączenia swojej ziemi z obwodu łowieckiego i do ustanowienia zakazu
polowania;
• zakaz polowań zbiorowych, z psami i naganką w Parkach Narodowych;
• obowiązek wykonywania przez myśliwych regularnych badań psychiatrycznych i okulistycznych co 5 lat;

Aby kontynuować nasze działania potrzebujemy finansowego wsparcia, dzięki któremu będziemy mogli w tym roku:
• prowadzić społeczne monitoringi polowań na ptaki w cennych ostojach przyrody;
• przeprowadzić kampanijne akcje informacyjne w kilkunastu miastach;
• sfinansować przygotowanie opinii prawno-przyrodniczych do wniosku do Ministerstwa Środowiska o moratorium o zabijanie dzikich ptaków oraz pisma procesowe w toczących się postępowaniach policji i prokuratur;
• utrzymanie strony internetowej.

Szczegółowe rozliczenie znajdziesz na naszej stronie internetowej: https://niechzyja.pl/zbiorka-srodkow-na-jesienna-kampanie/

Masz pytania? Pisz [email protected] lub zajrzyj też na naszą stronę https://niechzyja.pl


Dziękujemy za Wasze wsparcie i życzymy wszystkiego najdzikszego!

Zdj nr 1. Gęś białoczelna (fot. Cezary Korkosz)
Zdj nr 2. Gęgawa (fot. Adriana Bogdanowska)


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Magdalena Twardowska - awatar

  Magdalena Twardowska

  20.09.19
  20.09.19

  Jesteśmy głosem tych, co sami się bronić nie mogą i presją dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że mogą pomóc.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.08.19
  16.08.19

  Dziękuję wszystkim, którzy walczą o te ptaki 💚

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.08.19
  13.08.19

  Niech żyją z nami

21 655 zł z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 316 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 316

Grupa Vedo Jerzy Koczur - awatar
Grupa Vedo Jerzy Koczur
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Andrzej - awatar
Andrzej
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2 500
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1 000
Tomasz Ludka - awatar
Tomasz Ludka
50
Marcin Bachry - awatar
Marcin Bachry
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij