NIE dla mordowania ptaków

24 957 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 377 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Chcemy, aby w Polsce zaprzestano strzelać do ptaków.

Naszym celem jest ustanowienie moratorium na zabijanie 13 gatunków dzikich ptaków, znajdujących się na liście zwierząt łownych. Wystarczy do tego jeden podpis Ministra Środowiska – nie potrzeba nawet zmian ustawowych.
Obecnie w Polsce można polować na 13 różnych gatunków ptaków. Wiele spośród nich to gatunki coraz rzadsze, nawet bez polowania poddawane wielkiej presji człowieka. Gatunki, których siedliska i tak coraz szybciej zagospodarowuje człowiek na swoje własne potrzeby. A na dodatek jeszcze do nich strzelamy ołowianym śrutem.


Nie godzimy się na strzelanie do ptaków. To chora tradycja. Polowania na ptaki dopuszczają metody okrutne, wiążące się z wielkim cierpieniem zwierząt, często konających przez wiele godzin, dni, a w przypadku zatrucia ołowianym śrutem nawet tygodni i miesięcy. Niektóre zachowania wobec ptaków łownych wydają się graniczyć z sadyzmem. A jednak pomimo tego pozwalamy, aby w majestacie prawa ginęło w Polsce w straszny sposób ponad pół miliona ptaków rocznie. Zabijanych dla "rozrywki" wąskiego grona ludzi.


Ptaki są jednym z najwspanialszych efektów ewolucji. Dla wielu osób wierzących – są dowodem na istnienie Boga. Są naszymi ziemskimi aniołami. Są z ludźmi od zawsze, a właściwie były tutaj na wiele milionów lat przed nami.


Każdy z gatunków ptaków ma swoje złożone życie rodzinne i emocjonalne. One też wychowują dzieci, ciężko pracują, przeżywają żałobę po stracie partnera, kochają, zdradzają, walczą o swoje domy, zdobywają jedzenie dla swojej rodziny. Wśród większości ptaków panuje monogamia. Gęś zabita na polowaniu, osieraca rodzinę, pozostawia samotnego partnera, który do końca swojego życia może się już z nikim więcej nie związać.


Nie ma żadnych uzasadnionych powodów, aby zabijać w Polsce dzikie ptaki.

Pomóż nam je ocalić!  Jak? Wspierając nas finansowo!

Nasza kampania prowadzona jest społecznie i prowadzimy już od ponad 10 lat, podejmując ważny problem presji myślistwa na dziką przyrodę. Nie boimy się podejmować trudnych i kontrowersyjnych tematów, a z lobby łowieckim mierzyć się w Parlamencie. Aby kontynuować nasze działania potrzebujemy pieniędzy. Finansujemy druk ulotek i plakatów, opracowania i opinie naukowe, utrzymanie strony internetowej, tropimy patologiczne i naruszające prawo zachowania myśliwych. Edukujemy, uświadamiamy, ujawniamy okrucieństwo i budzimy ludzką wrażliwość.
WAŻNE!!
Doprowadziliśmy do pierwszej w historii, społecznej zmiany Prawa łowieckiego, wprowadzającej:

✅ zakaz wykorzystywania żywych zwierząt w tresurze psów myśliwskich;
✅zakaz udziału dzieci w polowaniach;
✅prawo do wyłączenia swojej ziemi z obwodu łowieckiego i do ustanowienia zakazu polowania;
✅zakaz polowań zbiorowych, z psami i naganką w Parkach Narodowych;
✅obowiązek wykonywania przez myśliwych regularnych badań psychiatrycznych i okulistycznych co 5 lat;

Aby kontynuować nasze działania potrzebujemy finansowego wsparcia, dzięki któremu będziemy mogli w tym roku:

☑️ prowadzić społeczne monitoringi polowań na ptaki w cennych ostojach przyrody;
☑️przeprowadzić kampanijne akcje informacyjne w kilkunastu miastach;
☑️sfinansować przygotowanie opinii prawno-przyrodniczych do wniosku do Ministerstwa Środowiska o moratorium o zabijanie dzikich ptaków oraz pisma procesowe w toczących się postępowaniach policji i prokuratur;
☑️utrzymanie strony internetowej.

Zajrzyj też na naszą stronę https://niechzyja.pl, chętnie odpowiemy na wszystkie pytania!


Dziękujemy za Wasze wsparcie i życzymy wszystkiego najdzikszego!

Zdj nr 1. Gęś białoczelna (fot. Cezary Korkosz)
Zdj nr 2. Gęgawa (fot. Adriana Bogdanowska)


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.01.2021
  05.01.2021

  Ptaki to żywe piękno w czystej postaci. Niech żyje.

 • Magdalena Twardowska - awatar

  Magdalena Twardowska

  20.09.2019
  20.09.2019

  Jesteśmy głosem tych, co sami się bronić nie mogą i presją dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że mogą pomóc.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.08.2019
  16.08.2019

  Dziękuję wszystkim, którzy walczą o te ptaki 💚

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  13.08.2019
  13.08.2019

  Niech żyją z nami

24 957 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 377 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 377

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Justyna - awatar
Justyna
5
Weronika - awatar
Weronika
100
Marta - awatar
Marta
50
Przestańcie kłamać, naiwni ludzie wpłacają, a Wy z tego żyjecie - awatar
Przestańcie kłamać, naiwni ludzie wpłacają, a Wy z tego żyjecie
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
150
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
2
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Grzegorz Witkoś - awatar
Grzegorz Witkoś
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij