Zbiórka Rett walka - zdjęcie główne

Rett walka

657 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Magdalena Wróblewska - awatar

Magdalena Wróblewska

Organizator zbiórki


Mama Milczacego Aniołka

Witamy,

Nikolka urodziła się jako zdrowa i silna dziewczynka. Ważyła 3950 g i miała 57 cm i do pierwszego roczku nic nie wskazywało, że moja córeczka będzie chora.

Samodzielnie siadała, przewracała się z boku na bok, chwytała przedmioty w rączki, miała kontakt z otoczeniem, mówiła pierwsze słowa, a nawet samodzielnie zaczynała jeść.


Wszystko miało być w porządku...

Jednak po roku Nikola zmieniała się z dnia na dzień. Pierwszym, a zarazem niepokojącym objawem był brak zainteresowania Nikoli otoczeniem, brak reagowania na swoje imię, zaczynała mieć swój świat... I tak zaczęły się poszukiwania przyczyny tych zaburzeń u Nikoli.

Pierwsza diagnoza padła jak Nikola miała półtora roczku, że to opóźnienie i że jest wszystko w porządku, lecz nie było...


Z dnia na dzień wszystko się zmieniało...

Nikola przestała brać przedmioty w rączki, samodzielnie siadać mówić, więc postanowiliśmy uzyskać odpowiedzi dalej czemu tak jest, trafiłyśmy do IMiDz w Warszawie jak Nikola miała dwa lata. Lekarz do którego trafiłyśmy od razu skierował nas na oddział neurologii. Tam miałyśmy konsultacje również z genetykiem, który po zbadaniu mojej córeczki stwierdził prawie na 100%, że to zespół Retta, więc pobrali nam materiał do badań genetycznych.

Myślałam wtedy, że ta choroba to może jakiś szczep bakterii, że Nikola wyzdrowieje, że będzie wszystko w porządku. Zaczęłam poszukiwania co to jest???

Niestety to nie bakteria, to nie grypa, moja córeczka zachorowała na bardzo rzadką chorobę jaką jest Zespół Retta. Z ta choroba rodzą się tylko dziewczynki, ponieważ dla chłopców ta choroba jest za ciężka, by mogli z nią żyć, ponieważ maja tylko jeden chromosom genu MPC2, a dziewczynki jeszcze jego kopie, dlatego żyją. Zespół Retta jest genetyczną chorobą, która uaktywnia się między 6. a 18 miesiącem życia - dziewczynki nie chodzą, nie mówią, mają skoliozę, problemy z oddychaniem i wiele innych wad.

Diagnoza, na która czekałyśmy pół roku okazała się prawdziwa - Zespół Retta.


Robimy wszystko, aby zapewnić Nikoli jak najlepszy rozwój!

Nikolka jest rehabilitowana cały czas od diagnozy. Jesteśmy pod opieką Neurologa, Ortopedy, Kardiologa, Okulisty, Lekarza Rehabilitacji, psychologa, Logopedy IMiDz, CZDz, Dziekanów Leśny, jeździmy cztery razy do roku na turnusy na NFZ, resztę staramy się zapewnić sami.

Nikola jest rehabilitowana w domu i przedszkolu, do którego uczęszcza od roku. Robimy wszystko, by Nikolka chociaż w połowie odzyskała wszystko to, co straciła.

Potrzeby na leczenie i rehabilitację są bardzo duże, dlatego Nikola jest podopieczną Fundacji Zdażyć z Pomocą. Naszym największym marzeniem w tych potrzebach jest Cyber-oko - jest to komunikator do mowy nie werbalnej, który reaguje na gałki oczne. Dzięki temu wynalazkowi będziemy mogli tak jak kiedyś znacznie łatwiej komunikować się z Nikolką... Teraz jest to nam bardzo utrudnione... Niestety nie jest w zasięgu naszych możliwości, gdyż taki sprzęt kosztuje 30 tys. zł!

Oprócz tego Nikolka potrzebuje znacznie więcej:

 • 50 zł - półgodzinne zajecia u logopedy,
 • 100 zł - dzienna rehabilitacjia Nikoli,
 • 150 zł - paliwo na wyjazdy do specjalistów,
 • 200 zł - koszt leków,
 • 300 zł - koszt turnusów na NFZ,
 • 5000 zł - koszt turnusu.

Potrzeb moja córeczka ma bardzo dużo, dla nas kochani każda 1zl jest na wagę zdrowia!


Bardzo prosimy o pomoc!

Dlatego Kochani wracamy się do Was z ogromną prośbą o wsparcie. Nawet nie wiecie jak bardzo chcemy, żeby Nikolka mogła rozwijać się i bez większych problemów komunikować z nami i ze wszystkimi! Dla nas to jest bardzo ważne, ale wiemy też, że bez Waszej pomocy to się nie uda! 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Aleksandra Popławska - awatar

  Aleksandra Popławska

  12.03.2018
  12.03.2018

  Powodzenia Madziu 😀 i wszystkiego najlepszego do Nikoli 😙❤

  • Magdalena Wróblewska - awatar

   Magdalena Wróblewska - Organizator zbiórki

   12.03.2018
   12.03.2018

   Dziekuje Ci kochana 😘😘😘

657 zł  z 5 000 zł (Cel)
Wpłaciło 15 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Magdalena Wróblewska - awatar

Magdalena Wróblewska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 15

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
15
Aleksandra Popławska - awatar
Aleksandra Popławska
100
Jarzynowscy - awatar
Jarzynowscy
100
Julita Mantużyk - awatar
Julita Mantużyk
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
maciek - awatar
maciek
30
Magda S. - awatar
Magda S.
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij