Zbiórka Pomoż Nince złapać oddech - zdjęcie główne

Pomoż Nince złapać oddech

47 329 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciło 828 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Grzegorz KUDELA - awatar

Grzegorz KUDELA

Organizator zbiórki

Szanowni Państwo,

to jest Nina Kudela. Nasza ukochana córka. Nina cierpi, a my razem z nią. 

Nina jest pogodnym, kochanym dzieckiem, mimo że jej dzieciństwo odbiega od normalnego dzieciństwa pięciolatka. Zamiast przedszkola - szpital, zamiast koleżanek i kolegów – specjaliści, zamiast placu zabaw - sala do rehabilitacji. Być może dlatego nasza córeczka zazwyczaj bawi się w to, co dobrze zna: w terapię i niekończące się wizyty u lekarzy. Nie nadąża fizycznie za rówieśnikami. Ma swojego własnego, wymyślonego przyjaciela.

Ninka już wie, że każda operacja ratująca jej zdrowie łączy się z kolejnym cierpieniem i bólem, a jej płuca i tak nigdy nie będą do końca sprawne. Jednak gdyby nie operacje, to jakość życia naszego dziecka byłaby bardzo niska.

Jak to się stało? 

Nina, która dla nas jest cudem, urodziła się przedwcześnie w 31. tygodniu ciąży. Ważyła tyle, co torebka cukru. Oprócz niskiej masy urodzeniowej konsekwencją przedwczesnego porodu było niedotlenienie. Wcześniaki nie są przygotowane na stres związany z porodem i wszystkimi procedurami medycznymi, które się z tym wiążą. Zdarza się często, że u tak maleńkich dzieci naczynia krwionośne w mózgu po prostu pękają. Tak stało się też u Niny. Na liście komplikacji pojawiła się kolejna: obustronny wylew dokomorowy drugiego stopnia.

Z jakimi problemami boryka się Nina?

Lekarze, po latach badań, zdiagnozowali u Niny ultrarzadki zespół genetyczny- mutacja w genie INTS, który u Niej objawia się poważnymi wadami kostno-stawowymi, m.in. wrodzoną skoliozą, zwichniętymi stawami biodrowymi, zwichniętymi stawami łokciowymi, wadą stóp, opóźnieniem wzrastania,wadą wzroku, brakiem jednej nerki, obniżonym napięciem mięśniowym, opóźnieniem psychoruchowym i innymi zaburzeniami.

Ninę początkowo błędnie zdiagnozowano, a co za tym idzie – była niewłaściwie leczona. Teraz boryka się z wieloma dodatkowymi problemami. W Polsce nie da się zoperować jej zwichniętych stawów biodrowych.

Córeczka, mimo że ma już pięć lat, nie chodzi samodzielnie. Dla niej bieganie, jazda na rowerze czy zwykły spacer pozostają w sferze marzeń.

Jak wygląda leczenie?

Niestety, im Ninka jest starsza, tym trudniejsze jest jej leczenie.

Lekarze zdiagnozowali u niej skoliozę zbyt późno. Wada była już tak duża, że nadawała się tylko do leczenia operacyjnego. Długo próbowaliśmy zatrzymać postęp choroby przy pomocy różnego rodzaju gorsetów. Niestety nie udało się. Skolioza postępowała tak szybko, że zakłóciła rozwój płuc i Ninka jest już po pierwszej operacji kręgosłupa – przed nią jeszcze kilka.

Ninka ma dopiero pięć lat, a ma już za sobą operacje stóp, stawów kolanowych oraz kręgosłupa. Do tego dojdą operacje pozostałych wad wrodzonych. 

 

Na co zbieramy?

Ninka ma szansę dogonić rówieśników, ale potrzebuje stałej i kosztownej rehabilitacji praktycznie od urodzenia. Ponadto wymaga opieki wielu specjalistów. Regularnie jeździmy z córką do nich na Śląsk, do Wrocławia, do Poznania, do Warszawy. Poza samą rehabilitacją Ninka potrzebuje opieki neurologopedy, terapeuty ręki, psychologa, terapeuty integracji sensorycznej. Zazwyczaj za te wizyty płacimy z własnej kieszeni, ze względu na odległe terminy oraz fakt, że najlepsi lekarze często przyjmują wyłącznie prywatnie.

Dodatkowo Ninka jest pod opieką lekarzy: neurologa, genetyka, hematologa, nefrologa, kardiologa, ortopedy traumatologa, który zajmuje się leczeniem skolioz, chirurga ręki oraz ortopedy traumatologa, który specjalizuje się w chorobach kończyn dolnych. 

Z powodu epidemii wiele zajęć terapeutycznych nie odbyło się. Widzimy, że nastąpił regres. Systematyczna terapia to dla Niny podstawa. Chcemy wrócić do codziennych zajęć, ale do tego potrzebne są środki.

Oprócz kosztów wizyt, czekają nas inne wydatki:

  • ortezy DAFO – które stabilizują nóżki, żeby się nie wykrzywiały
  • chodzik – bo to w tej chwili jedyna możliwość, żeby Nina mogła się poruszać samodzielnie
  • buty ortopedyczne – żeby ustabilizować stopy
  • buty do ortez – by dziecko mogło bezpiecznie chodzić w ortezach
  • do operacji córka używała także gorsetów ortopedycznych.


Dlaczego potrzebujemy Państwa wsparcia?

Leczenie i terapie Ninki pochłaniają wszystkie nasze pieniądze. Wydaliśmy na to więcej, niż jesteśmy w stanie zgromadzić: dziesiątki tysięcy rocznie. W ciągu czterech lat przeznaczyliśmy na leczenie i związane z tym wyjazdy tyle, ile kosztuje luksusowy samochód albo mieszkanie w naszym mieście.

Utrzymujemy się z jednej pensji. Jedno z nas zrezygnowało z pracy, gdyż córeczka wymaga ciągłej opieki. Nie jesteśmy w stanie wziąć kolejnego kredytu. Zwracamy się więc do Państwa o pomoc.

Nina ma szansę stać się samodzielna. Ma szansę dogonić rówieśników. Przeszkodą są wyłącznie pieniądze.

Dlatego prosimy o wsparcie. Pomóżcie nam Państwo w walce o zdrowie i sprawność naszej córeczki.

Rodzice Niny

Paulina i Grzegorz

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Kamil Łonak fryzjer - awatar

    Kamil Łonak fryzjer

    19.04.2023
    19.04.2023

    Aukca fb fryzjer

  • Dusia - awatar

    Dusia

    09.03.2023
    09.03.2023

    Zdrowka dla Niny

    • Grzegorz KUDELA - awatar

      Grzegorz KUDELA - Organizator zbiórki

      09.03.2023
      09.03.2023

      Dziękujemy <3

  • Paulina Ruszkowska - awatar

    Paulina Ruszkowska

    26.01.2023
    26.01.2023

    Licytacja karnet Powerfit. Pozdrawiam

  • Karina - awatar

    Karina

    17.11.2022
    17.11.2022

    Dużo zdrowia!

  • Magdalena Kozłowska - licytacja bawialnia - awatar

    Magdalena Kozłowska - licytacja bawialnia

    30.10.2022
    30.10.2022

    Licytacja bawialni Perelunia

47 329 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciło 828 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Grzegorz KUDELA - awatar

Grzegorz KUDELA

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 828

Kasia - awatar
Kasia
15
Wiesław - awatar
Wiesław
200
Książka Kasia Kaziród - awatar
Książka Kasia Kaziród
25
Przemek - awatar
Przemek
50
Norbi - awatar
Norbi
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Adrian - awatar
Adrian
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
250

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij