Zbiórka Pomoż Nince złapać oddech - zdjęcie główne

Pomoż Nince złapać oddech

22 325 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciło 477 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Grzegorz KUDELA - awatar

Grzegorz KUDELA

Organizator zbiórki

Szanowni Państwo,

to jest Nina Kudela. Nasza ukochana córka. Nina cierpi, a my razem z nią. 

Nina jest pogodnym, kochanym dzieckiem, mimo że jej dzieciństwo odbiega od normalnego dzieciństwa czterolatka. Zamiast przedszkola - szpital, zamiast koleżanek i kolegów – specjaliści, zamiast placu zabaw - sala do rehabilitacji. Być może dlatego nasza córeczka zazwyczaj bawi się w to, co dobrze zna: w terapię i niekończące się wizyty u lekarzy. Nie nadąża fizycznie za rówieśnikami. Ma swojego własnego, wymyślonego przyjaciela.

Ninka już wie, że każda operacja ratująca jej zdrowie łączy się z kolejnym cierpieniem i bólem, a jej płuca i tak nigdy nie będą do końca sprawne. Jednak gdyby nie operacje, to jakość życia naszego dziecka byłaby bardzo niska.

Jak to się stało? 

Nina, która dla nas jest cudem, urodziła się przedwcześnie w 31. tygodniu ciąży. Ważyła tyle, co torebka cukru. Oprócz niskiej masy urodzeniowej konsekwencją przedwczesnego porodu było niedotlenienie. Wcześniaki nie są przygotowane na stres związany z porodem i wszystkimi procedurami medycznymi, które się z tym wiążą. Zdarza się często, że u tak maleńkich dzieci naczynia krwionośne w mózgu po prostu pękają. Tak stało się też u Niny. Na liście komplikacji pojawiła się kolejna: obustronny wylew dokomorowy drugiego stopnia.

Z jakimi problemami boryka się Nina?

Córeczka, mimo że ma już cztery lata, nie chodzi samodzielnie. Dla niej bieganie, jazda na rowerze czy zwykły spacer pozostają w sferze marzeń.

Lekarze stwierdzili u Niny także zespół wad wrodzonych, na który składają się między innymi zwichnięte stawy biodrowe, zwichnięte stawy łokciowe, przykurcze w stawach kolanowych, wrodzona skolioza, asymetria ciała, brak jednej nerki. Córeczka ma też wadę wzroku.

Ninę początkowo błędnie zdiagnozowano, a co za tym idzie – była niewłaściwie leczona. Teraz boryka się z wieloma dodatkowymi problemami. W Polsce nie da się zoperować jej zwichniętych stawów biodrowych.

Jak wygląda leczenie?

Niestety, im Ninka jest starsza, tym trudniejsze jest jej leczenie.

Lekarze zdiagnozowali u niej skoliozę zbyt późno. Wada była już tak duża, że nadawała się tylko do leczenia operacyjnego. Niestety, z racji że Nina ma dopiero 4 lata, ortopedzi nie chcą jej operować, dlatego że im wcześniej zaczną, tym więcej tych operacji będzie, bo trzeba je powtarzać do momentu, kiedy dziecko rośnie.

Dlatego na razie próbujemy zatrzymać postęp choroby przy pomocy różnego rodzaju gorsetów. Lekarze szacują, że samych operacji kręgosłupa będzie osiem. Do tego dojdą operacje pozostałych wad wrodzonych. Skolioza zagraża też rozwojowi płuc, które nie mają miejsca w ciele Niny, aby prawidłowo się rozwijać.

Na co zbieramy?

Ninka ma szansę dogonić rówieśników, ale potrzebuje stałej i kosztownej rehabilitacji praktycznie od urodzenia. Ponadto wymaga opieki wielu specjalistów. Regularnie jeździmy z córką do nich na Śląsk, do Poznania, do Warszawy. Poza samą rehabilitacją Ninka potrzebuje opieki neurologopedy, terapeuty ręki, psychologa, terapeuty integracji sensorycznej. Zazwyczaj za te wizyty płacimy z własnej kieszeni, ze względu na odległe terminy oraz fakt, że najlepsi lekarze często przyjmują wyłącznie prywatnie.

Z powodu epidemii wiele zajęć terapeutycznych nie odbyło się. Widzimy, że nastąpił regres. Systematyczna terapia to dla Niny podstawa. Chcemy wrócić do codziennych zajęć, ale do tego potrzebne są środki.

Oprócz kosztów wizyt, czekają nas inne wydatki:

 • gorset ortopedyczny – żeby leczyć skoliozę
 • ortezy DAFO – które stabilizują nóżki, żeby się nie wykrzywiały
 • chodzik – bo to w tej chwili jedyna możliwość, żeby Nina mogła się poruszać samodzielnie
 • buty ortopedyczne – żeby ustabilizować stopy.


Dlaczego potrzebujemy Państwa wsparcia?

Leczenie i terapie Ninki pochłaniają wszystkie nasze pieniądze. Wydaliśmy na to więcej, niż jesteśmy w stanie zgromadzić: dziesiątki tysięcy rocznie. W ciągu czterech lat przeznaczyliśmy na leczenie i związane z tym wyjazdy tyle, ile kosztuje luksusowy samochód albo małe mieszkanie w naszym mieście.

Utrzymujemy się z jednej pensji oraz świadczenia socjalnego. Jedno z nas zrezygnowało z pracy, gdyż córeczka wymaga ciągłej opieki. Nie jesteśmy w stanie wziąć kolejnego kredytu. Zwracamy się więc do Państwa o pomoc.

Nina ma szansę stać się samodzielna. Ma szansę dogonić rówieśników. Przeszkodą są wyłącznie pieniądze.

Dlatego prosimy o wsparcie. Pomóżcie nam Państwo w walce o zdrowie i sprawność naszej córeczki.

Rodzice Niny

Paulina i Grzegorz


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Wiola, voucher Soprano - awatar

  Wiola, voucher Soprano

  10.08.21
  10.08.21

  Całuski dla Ninki ❤️

  • Grzegorz KUDELA - awatar

   Grzegorz KUDELA - Organizator zbiórki

   24.08.21
   24.08.21

   <3

 • Kasia K - awatar

  Kasia K

  11.07.21
  11.07.21

  Książka Czuczu

 • AniaMi wysylka - awatar

  AniaMi wysylka

  05.07.21
  05.07.21

  zdrowka!

 • Ewelina Wiśniewska - awatar

  Ewelina Wiśniewska

  14.06.21
  14.06.21

  Licytacja kieliszki

 • Agnieszka Bizan - awatar

  Agnieszka Bizan

  11.06.21
  11.06.21

  Licytacja książki 😁

22 325 zł  z 70 000 zł (Cel)
Wpłaciło 477 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Grzegorz KUDELA - awatar

Grzegorz KUDELA

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 477

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Paulina Kopacka-Rdzanek - awatar
Paulina Kopacka-Rdzanek
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
75
Aleksandra Mazur - awatar
Aleksandra Mazur
100
Paulina Kopacka-Rdzanek - awatar
Paulina Kopacka-Rdzanek
20
Paulina Kopacka-Rdzanek - awatar
Paulina Kopacka-Rdzanek
40
Joanna Miś - awatar
Joanna Miś
30
Magdalena Buc - awatar
Magdalena Buc
63
Gabriela Graczyk (licytacja książki) - awatar
Gabriela Graczyk (licytacja książki)
100
Iwona J-Z wpłata za bluzkę - awatar
Iwona J-Z wpłata za bluzkę
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij