Historia Barusia: Walka o Życie
Baruś's Story: Fight for Life
Baruś dzisiaj 04.09.2024 przegrał swoją walkę. Dziękujemy wszystkim za wpłaty.
W marcu 2023 roku znaleźliśmy Barusia, brudnego i wychudzonego, obok naszego domu. Był w opłakanym stanie, wyraźnie potrzebował pomocy, choć bardzo bał się ludzi. Po wielu nieudanych próbach i trudach udało nam się go złapać i zawieźć do weterynarza.
[ In March 2023, we found Baruś, dirty and emaciated, next to our house. He was in a terrible condition, he clearly needed help, although he was very afraid of people. After many failed attempts and difficulties, we managed to catch him and take him to the vet. ]
Pierwsze badania wykryły giardiozę, chore jelita, koci katar i co najgorsze, kocią białaczkę. Mimo tych trudności nie poddaliśmy się. Od samego początku walczyliśmy o jego zdrowie i życie, własnymi siłami wyleczyliśmy wszystkie współistniejące choroby. Pozostała tylko białaczka.
[ The first tests detected giardiasis, diseased intestines, cat's cold and, worst of all, feline leukemia. Despite these difficulties, we did not give up. From the very beginning, we fought for his health and life and cured all his comorbidities with our own efforts. Only leukemia remained. ]
Dwa tygodnie temu wyniki Barusia dramatycznie spadły. Konieczna była pierwsza, bardzo kosztowna transfuzja krwi. To jednak nie koniec naszej walki. Przed nami masa badań i specjalistyczne leczenie. W sobotę skończyliśmy pierwszą serie leku interferon, czyli kociego Virbagenu. Potrzebne są trzy serie tego leku, każda z nich jest bardzo kosztowna. Dodatkowo w krwi Barusia została wykryta bakteria mycoplasma.
[ Two weeks ago, Baruś's results dropped dramatically. The first, very expensive blood transfusion was necessary. However, this is not the end of our fight. We have a lot of tests and specialized treatment ahead of us. On Saturday, we finished the first series of interferon, i.e. feline Virbagen. Three series of this drug are needed, each of them is very expensive. Additionally, the mycoplasma bacteria was detected in Baruś's blood. ]
Chcielibyśmy spróbować innowacyjnego leku RetroMAD1, który ma bardzo dobre rezultaty w leczeniu kociej białaczki. Baruś może na niego bardzo dobrze zareagować, ale koszty są wysokie, a lek musi być sprowadzany z Malezji.
[We would like to try the innovative drug RetroMAD1, which has very good results in the treatment of feline leukemia. Baruś may respond very well to it, but the costs are high and the drug must be imported from Malaysia. ]
Do tej pory wydaliśmy już około 5000 złotych, ale nie możemy się poddać. Dlatego prosimy o pomoc z całego serca. Zwierzęta są naszą miłością – mamy dwa psy i trzy kotki. Gdyby finanse na to pozwalały, pomoglibyśmy jeszcze większej liczbie bezdomnych zwierząt.
[So far we have already spent about PLN 5,000, but we cannot give up. That's why we're asking for help with all our hearts. Animals are our love - we have two dogs and three cats. If finances allowed it, we would help even more homeless animals. ]
Na resztę leczenia Virbagenem potrzebujemy 2000 złotych ( dwie kolejne serie, ponieważ pierwsza jest już opłacona) oraz około 4000 złotych na RetroMAD1 z cłem i kolejną serię wizyt u specjalistów.
[ We need PLN 2,000 for the rest of the Virbagen treatment (two more series, because the first one is already paid) and about PLN 4,000 for RetroMAD1 with customs duty and another series of visits to specialists. ]
Wasza pomoc jest dla nas i Barusia bezcenna. Każdy, nawet najmniejszy gest wsparcia, daje nam nadzieję na lepsze jutro dla naszego ukochanego kotka. Z całego serca dziękujemy za każdą formę pomocy.
[ Your help is invaluable to us and Baruś. Every gesture of support, even the smallest one, gives us hope for a better tomorrow for our beloved cat. We wholeheartedly thank you for any form of help. ]
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Sara
Trzymam kciuki za tego kochanego koteczka<3