Zbiórka Ochrona praw obywatelskich - miniaturka zdjęcia

Ochrona praw obywatelskich

Zbiórka Ochrona praw obywatelskich - zdjęcie główne

Ochrona praw obywatelskich

50 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać teraz
 

Fundacja Kontroli Społecznej „Nomos” stawia sobie za cel propagowanie nomokracji – rządów prawa. W ramach realizacji naszych celów statutowych sprzeciwiamy się wszelkim formom naruszeń prawa ze strony organów i instytucji publicznych, zwłaszcza gdy dochodzi do naruszeń konstytucyjnych swobód obywatelskich. 

Głównym sposobem realizacji celów statutowych Fundacji jest działalność prasowa. Rolę prasy rozumiemy szeroko – jest nią nie tylko urzeczywistnianie prawa obywateli do ich rzetelnego informowania, ale też i aktywne dążenie do zwiększenia jawności życia publicznego oraz sprawowanie kontroli społecznej. Dlatego oprócz prostego rozpowszechniania informacji podejmujemy także i aktywne działania, przewidziane dla prasy w przepisach prawa, takie jak występowanie do organów władzy ze skargami i wnioskami czy żądanie ustosunkowania się do przekazanej krytyki prasowej. W przypadku podejrzeń popełnienia przez funkcjonariuszy publicznych czynów zabronionych kierujemy także stosowne zawiadomienia do organów ścigania.

Zebrane środki pozwolą nam działać na szerszą skalę - zostaną wykorzystane m.in. na opłaty w postępowaniach sądowych, koszty dojazdów na protesty obywatelskie (co umożliwi przedstawianie społeczeństwu relacji z tych wydarzeń), udział w konsultacjach społecznych ważnych projektów z punktu widzenia praw obywatelskich itp. 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
50 zł z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciła 1 osoba
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 1

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij