Zbiórka Podarujmy uśmiech Norbertowi - zdjęcie główne

Podarujmy uśmiech Norbertowi

75 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby

Norbert od urodzenia był wojownikiem!

Norbert urodził się 29.08.2011 roku w 27. tygodniu ciąży poprzez cesarskie cięcie. Tak wczesny przymusowy poród był konieczny, by uratować życie tej małej istotki, gdyż w ciąży wystąpiło wypadnięcie części drobnych płodu.

Choć maleńki (ważył 905g, mierzył 25cm), Norbert od urodzenia był wojownikiem. A przeszkód piętrzyło się przed nim co niemiara: niewydolność oddechowa, zespół zaburzeń oddychania, nadciśnienie płucne, niedokrwistość, martwicze zapalenie jelit, częste zapalenia płuc, ciężka zamartwica urodzeniowa, dysplazja oskrzelowo-płucna i retinopatia wcześniacza. Maluszek przeszedł też dokomorowy krwotok stopnia 1. i 2., ale Norbert się nie poddał i wytrwał!

Zdjęcie opisu zbiórki Podarujmy uśmiech Norbertowi

Norbert przestał oddychać

Pierwsze 3,5 miesiąca Norbert spędził na oddziale neonatologii, poddawany rozmaitym zabiegom i terapiom (m.in. tlenoterapia, fototerapia, inhalacje tlenkiem azotu). Cierpliwie znosił wszystkie badania, czekając, aż lekarz pozwoli mu pojechać do domu, o którym tyle opowiadali mu rodzice. Pragnął wreszcie pobawić się ze starszym bratem…

Wreszcie nadszedł ten dzień! Norbert został wypisany ze szpitala jako zdrowe dziecko. Jednak radość rodziny nie trwała długo. 4 dni później, podczas rutynowego badania, Norbert przestał oddychać. Trafił wówczas na OIOM ze stwierdzonymi: obustronnym zapaleniem płuc, kamicą nerkową, hypogammaglobulinemią IgG. U chłopca zdiagnozowano obturacyjne zapalenie oskrzeli, niedorozwój półkul i robaka móżdżku, niedorozwój ciała modzelowatego, torbiel pajęczynówki, wadę wzroku (oko prawe słabe) i niedosłuch ucha prawego. Powiedziano mamie, że Norbert nie będzie mówił ani chodził i że ma padaczkę.

Zdjęcie opisu zbiórki Podarujmy uśmiech Norbertowi

Prosimy o wsparcie!

Mimo tak ponurych wieści chłopiec nie poddał się i zaczął dzielnie walczyć o życie. Bardzo pomogła mu rehabilitacja w przedszkolu – zrobił duże postępy. Obecnie jednak okazuje się ona niewystarczająca. Aby poprawić swoją sprawność Norbert potrzebuje intensywnej rehabilitacji psychoruchowej (w tym: terapia ręki, terapia sensoryczna, masaż, ćwiczenia ruchowe). Dodatkowo, dla poprawy wzroku i zwalczania schorzeń układu oddechowego konieczna jest intensyfikacja terapii Biofeedback.

Norbert pokonał już więcej przeszkód, niż niejeden człowiek napotyka na swojej drodze przez całe życie, a przecież ma dopiero 4 lata. Dajmy mu siłę, aby mógł walczyć dalej i stawać się coraz bardziej samodzielnym! Bardzo prosimy o wsparcie Norberta w tej nierównej i trudnej dla niego walce! Razem się uda! 

 

Podczas tej zbiórki zbieramy na 3- miesięczną rehabilitację:)

Dziękujemy za każde okazane serce!

Komentarze


  • Lidia - awatar

    Lidia

    22.01.2016
    22.01.2016

    Norbercie, zdrowia!

75 zł  z 3 000 zł (Cel)
Wpłaciły 4 osoby

Wpłaty: 4

Alina - awatar
Alina
10
Ewa - awatar
Ewa
50
Alina - awatar
Alina
5
Lidia - awatar
Lidia
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij