Norbert od urodzenia był wojownikiem!

Norbert urodził się 29.08.2011 roku w 27. tygodniu ciąży poprzez cesarskie cięcie. Tak wczesny przymusowy poród był konieczny, by uratować życie tej małej istotki, gdyż w ciąży wystąpiło wypadnięcie części drobnych płodu.

Choć maleńki (ważył 905g, mierzył 25cm), Norbert od urodzenia był wojownikiem. A przeszkód piętrzyło się przed nim co niemiara: niewydolność oddechowa, zespół zaburzeń oddychania, nadciśnienie płucne, niedokrwistość, martwicze zapalenie jelit, częste zapalenia płuc, ciężka zamartwica urodzeniowa, dysplazja oskrzelowo-płucna i retinopatia wcześniacza. Maluszek przeszedł też dokomorowy krwotok stopnia 1. i 2., ale Norbert się nie poddał i wytrwał!

Zdjęcie opisu zbiórki Podarujmy uśmiech Norbertowi

Norbert przestał oddychać

Pierwsze 3,5 miesiąca Norbert spędził na oddziale neonatologii, poddawany rozmaitym zabiegom i terapiom (m.in. tlenoterapia, fototerapia, inhalacje tlenkiem azotu). Cierpliwie znosił wszystkie badania, czekając, aż lekarz pozwoli mu pojechać do domu, o którym tyle opowiadali mu rodzice. Pragnął wreszcie pobawić się ze starszym bratem…

Wreszcie nadszedł ten dzień! Norbert został wypisany ze szpitala jako zdrowe dziecko. Jednak radość rodziny nie trwała długo. 4 dni później, podczas rutynowego badania, Norbert przestał oddychać. Trafił wówczas na OIOM ze stwierdzonymi: obustronnym zapaleniem płuc, kamicą nerkową, hypogammaglobulinemią IgG. U chłopca zdiagnozowano obturacyjne zapalenie oskrzeli, niedorozwój półkul i robaka móżdżku, niedorozwój ciała modzelowatego, torbiel pajęczynówki, wadę wzroku (oko prawe słabe) i niedosłuch ucha prawego. Powiedziano mamie, że Norbert nie będzie mówił ani chodził i że ma padaczkę.

Zdjęcie opisu zbiórki Podarujmy uśmiech Norbertowi

Prosimy o wsparcie!

Mimo tak ponurych wieści chłopiec nie poddał się i zaczął dzielnie walczyć o życie. Bardzo pomogła mu rehabilitacja w przedszkolu – zrobił duże postępy. Obecnie jednak okazuje się ona niewystarczająca. Aby poprawić swoją sprawność Norbert potrzebuje intensywnej rehabilitacji psychoruchowej (w tym: terapia ręki, terapia sensoryczna, masaż, ćwiczenia ruchowe). Dodatkowo, dla poprawy wzroku i zwalczania schorzeń układu oddechowego konieczna jest intensyfikacja terapii Biofeedback.

Norbert pokonał już więcej przeszkód, niż niejeden człowiek napotyka na swojej drodze przez całe życie, a przecież ma dopiero 4 lata. Dajmy mu siłę, aby mógł walczyć dalej i stawać się coraz bardziej samodzielnym! Bardzo prosimy o wsparcie Norberta w tej nierównej i trudnej dla niego walce! Razem się uda! 

 

Podczas tej zbiórki zbieramy na 3- miesięczną rehabilitację:)

Dziękujemy za każde okazane serce!

Komentarze

  • Lidia - awatar

    Lidia

    22.01.16
    22.01.16

    Norbercie, zdrowia!

Wpłaty - 4

Alina - awatar
10
Alina
Ewa - awatar
50
Ewa
Alina - awatar
5
Alina
Lidia - awatar
10
Lidia

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.