Zbiórka Nowa ziemia do życia... - zdjęcie główne

Nowa ziemia do życia...

31 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Miro Wilewski - awatar

Miro Wilewski

Organizator zbiórki

Nowa Ziemia to nie inna planeta. To miejsce tutaj, na TEJ Ziemi. Chciałbym je stworzyć od początku, na koniec życia. Taki mały, własny mikrokosmos. Dla mnie i dla mojego Synka...

Mam na imię Mirek. Mam swoje lata j już nie raz usłyszałem epitet "staruchu", "kuternoga" czy "kaprawe oczko" z ust osób niegdyś bliskich. Owszem, trochę mnie życie "przeorało", jednakże właśnie na tym gruncie chcę zasiać coś dobrego... Dosłownie.

Marzę o tym, aby na koniec życia zostać rolnikiem.

Ale to nie tylko marzenie. To także konieczność, abym mógł przeżyć. Właśnie dlatego zbieram na własną ziemię i potrzebuję Państwa pomocy i wsparcia.

Od kilku lat fatalny stan zdrowia nie pozwala mi podjąć "standardowej" pracy. Równocześnie, nikt nawet nie zatrudniłby takiego starego zgreda, jak ja :-). W efekcie jestem na utrzymaniu bliskich osób.

Ale ja nie chcę już dłużej być "na garnuszku" innych! Nie chcę więcej prosić o chleb! Ja chcę go piec sam! 

Potrzebuję choćby niewielkiego skrawka ziemi, aby móc wyżywić się pracą własnych rąk. A owocami tej pracy podzielić się także z innymi...

Od czegoś trzeba zacząć...

Chciałbym stworzyć własne gospodarstwo. Choćby od podstaw. Wiem, że ciężką pracą i entuzjazmem można nawet z zachwaszczonego nieużytku zrobić pole lub ogród, który odwdzięczy nam się podczas zbiorów.

Żywieniowy zestaw podstawowy, czyli coś, co musi się znaleźć w każdym gospodarstwie:

Gołąbki, botwinka i mizeria? Czy raczej kiszona kapusta i ogórki oraz barszcz czerwony na własnym zakwasie i ćwikła? Po trochu wszystkiego! 

Pamiętam intensywny zapach i smak pomidorów z dzieciństwa. Postaram się wyhodować takie same. A nawet jeszcze lepsze...

Papryka w swojej niezliczonej wspaniałości kształtów i kolorów będzie stałym gościem w moim skromnym ogrodzie.

Pora na owoce! Porzeczki udają się świetnie i są nieocenionym źródłem witamin. No i dzieci uwielbiają zjadać je we wszystkich odmianach...

Także winogrona można uprawiać w naszym klimacie. Najlepiej dojrzewają szczególnie białe odmiany... Ale nie tylko...

W moim gospodarstwie kury będą nie tylko dla jaj...

Kozy to najlepsze, najbardziej efektywne kosiarki, zrównają na swojej drodze wszystko co do centymetra. Ale przede wszystkim dają bardzo zdrowe mleko, które będzie podstawowym surowcem do wyrobu moich własnych serów!

Chleb jest świętością. Marzy mi się, aby wypiekać go samemu. Zbuduję piec chlebowy, w którym rosnąć będą złociste, pachnące bochenki. Dla wszystkich, którzy przyjdą głodni...

Takim chlebem będę witać Was i wszystkich gości - w obowiązku i podzięce za Waszą hojność i dobre serce!

PS. Do stworzenia prawdziwego, choćby najskromniejszego gospodarstwa, potrzebne są nie tylko środki finansowe. Dlatego jeśli ktokolwiek mógłby zaoferować pomoc w innej formie - także za to będę bardzo wdzięczny. Na przykład - być może komuś zostały po budowie lub remoncie domu jakiekolwiek materiały:
- deski
- cement
- cegły
- narzędzia do obróbki drewna
- narzędzia budowlane
- narzędzia rolnicze
lub dowolny sprzęt mogący przydać się w gospodarstwie, ogrodzie albo przy budowie schronienia dla zwierząt domowych lub dla mnie samego - prosiłbym o kontakt.

A może ktoś dysponuje niewielkim choćby, ale zbytecznym mu skrawkiem ziemi (najlepiej w południowej części Polski, ale tak naprawdę może to być wszędzie), polem lub gospodarstwem do odnowienia, którym nie może się zajmować i chciałby taką ziemię oddać w dobre ręce, to także proszę o kontakt.

Każde wsparcie się liczy!

Będę z całego serca wdzięczny za wszystko...

A jeśli mieliby Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące mojej sytuacji oraz szczegółowych planów stworzenia gospodarstwa - z przyjemnością na nie odpowiem.

DZIĘKUJĘ!

Miro


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Miro Wilewski - awatar

  Miro Wilewski

  29.12.2021
  29.12.2021

  Szukam nowej ziemi do życia...

  Zdjęcie aktualizacji 84 849

31 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciły 3 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 
Miro Wilewski - awatar

Miro Wilewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 3

Nati - awatar
Nati
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij