Nowe Wrzenie Świata

127 428 zł  z 120 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 669 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

18.06.23 SZOK!

Nie sądziliśmy, że aż tak bardzo zależy Wam na tym miejscu. Wrzenie okazuje się ważne dla wielu osób. Ze wszystkich głosów wynika, że to miejsce jest kulturotwórcze, ale i więziotwórcze.  

Kiedy dostaliśmy od Was sumę wystarczającą na koszt remontu nowego Wrzenia netto, już byliśmy szczęśliwi. Rozwój zbiórki na koszt brutto (120 tys. PLN) jest tak krzepiący, że cała nasza ekipa zarządzająca Wrzeniem i Fundacją Instytut Reportażu budzi się już bez lęków. Pozyskanie nowego lokalu bez jednej złotówki na remont było naprawdę nierozsądnym czynem, ale prawdopodobnie podświadomość mówiła nam: nie będzie tak tragicznie. 

Gdybyśmy uzyskali więcej, niż planujemy, to odremontujemy też bar starego Wrzenia, bo po 13 latach sprzęt i meble wymagają wymiany. 

BARDZO DZIĘKUJEMY! Nie tylko za wpłaty, ale także za słowa miłe i słowa krytyczne, co jeszcze możemy polepszyć.

Wasz, prezes-wolontariusz Fundacji Instytut Reportażu, Mariusz Szczygieł


Poprzedni tekst:

Ileż to razy ktoś, kogo witałem we Wrzeniu, wyznawał: „Przyleciałam z Toronto i z lotniska od razu przyjechałam do was”; „My ze Stargardu, panie Mariuszu, jak jesteśmy w Warszawie, to dzień zaczynamy od Wrzenia…”. 

Wrzenie Świata kochają ci, którzy wolą małe księgarnie, a nie wielkopowierzchniowe sklepy z książkami w centrach handlowych. Niezależne, kameralne księgarnie pozwalają na co dzień uczestniczyć w kulturze i nadają niepowtarzalnego klimatu miastom. 

Wrzenie Świata to nie tylko księgarnia, to także kawiarnia. Stolicę opanowały kawiarnie sieciowe, prowadzone przez gastronomiczne korporacje. Wszystkie wyglądają tak samo, my jesteśmy kawiarnią z własnym klimatem. Kto tu był, ten wie, że jesteśmy jak rodzina, a Wy możecie się tutaj czuć jak w domu

Od 13 lat Wrzenie prowadzi Fundacja Instytut Reportażu. Zajmujemy się propagowaniem reportażu i szkoleniem reporterek i reporterów.

Niestety, nasza księgarnio-kawiarnia się dusi i ledwo na siebie zarabia. Lokal, który jest za ścianą to 50-metrowa przestrzeń - chcemy ją włączyć do księgarni, żeby utrzymać to kultowe miejsce. 

Tam będziecie mogli pracować i czytać przy kawie, a wieczorem wziąć udział w warsztatach, szkoleniach i prezentacjach dotyczących literatury faktu, zmian klimatycznych, czy praw człowieka. Tam co miesiąc będziemy eksponować nowe „dzieło faktyczne” w Galerii Jednego Obrazu.

Aby dostosować nowe Wrzenie do potrzeb kulturalnych i edukacyjnych, musimy przeprowadzić remont. Niestety nie mamy na to środków i uwierzcie długo się wahaliśmy, czy poprosić Was o pomoc, ale jeśli nie spróbujemy, nie będziemy wiedzieli, czy podjęliśmy słuszną decyzję. 

W głębi serca liczymy, że pomożecie nam wyremontować ten lokal. Będziemy cieszyć się z każdej złotówki, z każdego udostępnienia tej zbiórki, a kto wpłaci więcej niż 500 zł, znajdzie się na honorowej Liście Darczyńców, którą powiesimy na ścianie.  Całkowity koszt remontu to minimum 120 tys zł. Tutaj liczymy, że uda nam się zebrać chociaż połowę tej sumy, a resztę będziemy próbowali pozyskać od sponsorów. Może się uda. Na razie żaden sponsor się nie zaoferował. 

Zobaczcie filmik :) 

Z całego serca dziękuję w imieniu swoim i wszystkich pracowników. 

Mariusz Szczygieł

Oto zdjęcia lokalu, który chcielibyśmy wyremontować i zaadoptować na Nowe Wrzenie :)

Tu zdjęcie starego Wrzenia:

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • FUNDACJA INSTYTUT REPORTAŻU - awatar

  FUNDACJA INSTYTUT REPORTAŻU

  18.06.2023
  18.06.2023

  SZOK!
  Nie sądziliśmy, że aż tak bardzo zależy Wam na tym miejscu. Wrzenie okazuje się ważne dla wielu osób. Ze wszystkich głosów wynika, że to miejsce jest kulturotwórcze, ale i więziotwórcze.

  Kiedy dostaliśmy od Was sumę wystarczającą na koszt remontu nowego Wrzenia netto, już byliśmy szczęśliwi. Rozwój zbiórki na koszt brutto (120 tys. PLN) jest tak krzepiący, że cała nasza ekipa zarządzająca Wrzeniem i Fundacją Instytut Reportażu budzi się już bez lęków (pozyskanie nowego lokalu bez jednej złotówki na remont było naprawdę nierozsądnym czynem, ale prawdopodobnie podświadomość mówiła nam: nie będzie tak tragicznie).

  Gdybyśmy uzyskali więcej, niż planujemy, to odremontujemy też bar starego Wrzenia, bo po 13 latach sprzęt i meble wymagają wymiany.

  BARDZO DZIĘKUJEMY! Nie tylko za wpłaty, ale także za słowa miłe i słowa krytyczne, co jeszcze możemy polepszyć.

  Wasz, prezes-wolontariusz Fundacji Wrzenie świata, Mariusz Szczygieł

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.11.2023
  12.11.2023

  Trzymam kciuki bardzo mocno

 • Zuza - awatar

  Zuza

  17.08.2023
  17.08.2023

  dzięki za to co robicie! :)

 • Dorota & Radoslaw - awatar

  Dorota & Radoslaw

  10.08.2023
  10.08.2023

  Gratulujemy pomyslu, idei i zapalu :) Niech ten piekny zakatek w Warszawie pieknie sie rozwija i sluzy swoja goscinnoscia nam wszystkim. Serdecznosci. D&R

 • Katarzyna Suchanek - awatar

  Katarzyna Suchanek

  18.07.2023
  18.07.2023

  Dołączam i dmucham w Wasze Skrzydła-lećcie🥰!

 • Alicja DB - awatar

  Alicja DB

  16.07.2023
  16.07.2023

  ❤️☕🥰📖❤️

127 428 zł  z 120 000 zł (Cel)
Wpłaciło 1 669 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 1 669

Monika - awatar
Monika
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna Piaścik - awatar
Anna Piaścik
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Dominika - awatar
Dominika
100
Jola - awatar
Jola
20
Elżbieta - awatar
Elżbieta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij