Nowy dom dla Misia Uszatka

owner

Julia Śniarowska

Organizator zbiórki

Zbiórka

Se-ma-for Muzeum Animacji w Łodzi, to Dom Misia Uszatka, sympatycznego bohatera dobranocek, który obchodzi w tym roku swoje 60 urodziny!

Se-ma-for to wyjątkowe miejsce, gdzie Piotruś i Wilk spacerują ręka w łapę. Na bajkowym szlaku spotkasz również innych dobrych znajomych: Colargola, Muminki oraz Pingwina Pik-Poka. Najmłodsi z radością uściskają ulubionego Parauszka i Przyjaciół z Naszego Lasu. 

Ale Se-ma-for, to nie tylko muzeum, to także miejsce, gdzie podczas warsztatów z animacji poklatkowej każdy może nakręcić swój własny film, poruszyć wyobraźnię, wyrazić samego siebie. Dla nas kultura to siła przekazu, a film animowany stanowi jego medium. Za pomocą animacji opowiadamy o wszystkim, co ważne i wartościowe. Dlatego najważniejsze jest dla nas to,  że doceniają nas całe pokolenia widzów –  tych, którzy wychowali się, oglądając na dobranoc Misia Uszatka, Coralgola, czy Pingwina Pik - Poka, a teraz chcą, by ich dzieci i wnuczęta rosły razem z Zajączkiem Parauszkiem, w wolnym od przemocy świecie, pełnym wartości.


Se-ma-for to także jedno z nielicznych miejsc na świecie, gdzie nadal powstają filmy animowane, włączając w to nagrodzoną Oscarem produkcję „Piotruś i Wilk”. 


Se-ma-for to 70 lat nieprzerwanej działalności. Rok 2017 to także 60 rocznica urodzin Misia Uszatka i z tej okazji chcemy podarować mu nowy dom. Muzeum obecnie utrzymuje się bez jakichkolwiek dotacji a także bez instytucjonalnej pomocy finansowej. 


Dlatego prosimy Was o pomoc. Każda osoba, firma, czy instytucja, która pomoże nam wybudować nowy dom Misia Uszatka i przekaże nam swoje dane, zostanie uhonorowana prawdziwa cegiełką w ścianie nowego muzeum.

Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na:
- remont i przystosowanie budynku muzeum;
- remont przestrzeni wystawowych i warsztatowych;
- renowację i konserwację eksponatów muzealnych, w tym lalek animacyjnych biorących udział   w kręceniu kultowych dobranocek, dekoracji i rekwizytów.

Zachęcamy - dołóż swoją cegiełkę do budowy historii polskiej kinematografii.
Dziękujemy za wsparcie.
Do zobaczenia w Se-ma-forze!

Ponieważ Muzeum nie jest fundacją, ani stowarzyszeniem, zgodnie z regulaminem serwisu pomagam.pl zbiórkę prowadzi osoba fizyczna, dyrektor Se-ma-for Muzeum Animacji - Julia Śniarowska. Wszelkie wpłaty wpływają na konto Se-ma-for Muzeum Animacji.
http://www.se-ma-for.pl/

owner

Julia Śniarowska

Organizator zbiórki

Wpłaty - 7

 • Avatar Agata
  20
  Agata
 • Avatar Jakub Michał Kosowski
  50
  Jakub Michał Kosowski
 • Avatar Jolanta Or
  50
  Jolanta Or
 • Avatar Krysia
  20
  Krysia
 • Avatar Anonimowy Darczyńca
  1
  Anonimowy Darczyńca
 • Avatar Ania Qc
  30
  Ania Qc
 • Avatar Tola Żelechowska
  50
  Tola Żelechowska

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe !

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Obróć, aby zobaczyć stronę