Jakim cudem niewidoma kotka przetrwała na wsi wiele lat? Nie mamy pojęcia. Wiemy jednak, że jej dotychczasowe życie było koszmarem. Gdy została zauważona przez dobrą duszę, próbowała na oślep uciekać przed psem, uderzając łebkiem o ogrodzenia i budynki. Szczęście w nieszczęsciu! Trafiła wówczas pod naszą opiekę, opiekę Strefy Kota z Częstochowy. Była wycieńczona, głodna i skrajnie odwodniona. Wymiotowała pogryzionymi patykami i łupinkami ze słonecznika. Tak! Właśnie to musiała jeść, by przetrwać. Gdy zabraliśmy ją w bezpieczne miejsce, gdzie dostała ciepłe posłanie i pełną miseczkę, serca nam się rozpadły na milion kawałków. Lili tak bardzo chciała jeść, ale potworne zmęczenie powodowało, że kicia zasypiała w trakcie jedzenia.
Koteczka została oceniona przez lekarzy na około 6 lat. Zrobiliśmy jej wszystkie możliwe badania. Pierwsze wyniki były złe, baliśmy się, że może to być choroba wirusowa. Na szczęście zostało to wykluczone.
Co z jej oczkami? Lili na ten moment ma stwierdzone obustronne zwichnięcie soczewki do przedniej komory. Być może zostało to spowodowane urazem.
Dotychczasowe badania już pochłonęły fortunę, a przed Lili kolejne, w tym bardzo ważna wizyta u okulisty. Termin mamy już wyznaczony.
Błagamy Was o pomoc w leczeniu Lili. Chcemy jej podarować życie bez bólu i cierpienia. Chcemy, by po tak tragicznych przeżyciach wreszcie znalazła spokój i bezpieczeństwo oraz miłość. Bo zasługuje na nią każdą cząstką małego ciałka.
Jaka jest Lili? Lili jest spokojem pełnym gracji. Nie jest kotem, który przybiegnie się połasić, kiedy się do niej podchodzi. Wstaje powolutku i idzie w stronę mojego głosu pomiaukując na powitanie. Każdy dotyk jest przyjmowany z aprobatą - głaskanie łebka, brzuszka łapek, ogonka wszystko dozwolone. Zjada wszystko do końca, a miseczki są czyściutkie, wylizane. Potem jest mizianie i deptanie łapkami - tak kocie dziękuje, a potem wraca na swoje posłanie . Niepewnie czuje się na rękach, ale to kwestia czasu i zaufania. Pięknie korzysta z kuwety, to pierwsza rzecz, jaka namierzyła. Kuweta z jednej strony, miseczki z drugiej w środku posłanie to cały świat Lili więcej nie trzeba, jeden kąt w pokoju i oczywiście wiele, wiele miłości.
Prosimy, pomóżcie nam w walce o Lili. Mamy pod opieką kilkadziesiąt kotów, w tym chore na FIP i białaczkę. Nie udźwigniemy samodzielnie leczenia Lili.
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Anonimowy Darczyńca
Zdrowia dla kotki!