Zbiórka Marcelina walczy z guzem rdzenia - miniaturka zdjęcia

Marcelina walczy z guzem rdzenia Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Marcelina walczy z guzem rdzenia - zdjęcie główne

Marcelina walczy z guzem rdzenia

30 464 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 359 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Jaworska - awatar

Agnieszka Jaworska

Organizator zbiórki

Nasza córka Marcelina urodziła się 24-go marca 2020roku jako zdrowe dziecko. Rozwijała się prawidłowo do wieku ok 2 lat, gdy zaczęły występować pierwsze dolegliwości bólowe. Córka skarżyła się na bóle klatki piersiowej (po prawej stronie), często płakała z tego powodu (z czasem dołączyły do tego piekące bóle pleców oraz "ścierpnięte" nogi nad ranem). Rozpoczęliśmy poszukiwanie przyczyny - odwiedziliśmy wielu lekarzy (pediatrów, ortopedów, kardiologów i neurologów), którzy nie postawili właściwej diagnozy, odsyłając nas do domu i sugerując, że problem naszego dziecka może mieć podłoże psychologiczne i córka może chcieć coś wymuszać na nas, "wymyślając" występujące bóle. Znamy nasze dziecko bardzo dobrze i wiedzieliśmy, że nie jest to możliwe. Szukaliśmy nadal przyczyny. Dopiero dr.n.med. w Gnieźnie (specjalista pediatra neurolog dziecięcy) rozpoznała występujące bóle jako bóle kręgosłupa i skierowała Marcelinkę na badanie rezonansu magnetycznego. Badanie wykonano 28-go marca 2024r. w Specjalistycznym Zespole Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu i w jego wyniku wykryto guz rdzenia kręgowego o długości 52mm i szerokości 16mm (od Th2 do Th6). Zadecydowano natychmiastowo o transporcie do Instytutu "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka" w Warszawie. Dnia 2-go kwietnia 2024r. Marcelinka przeszła 6-godzinną operację wycięcia guza. Niestety guz okazał się unerwiony i nie było możliwości całkowitego wycięcia. Badania histopatologiczne wykazały, iż jest to nowotwór astroglejowy (gwiaździak włosowatokomórkowy Pilocystic Astrocytoma). Po operacji wystąpił niedowład lewej kończyny dolnej. Po tygodniu córka została wypisana do domu. Obecnie Marcelinka wymaga dalszej rehabilitacji, mającej na celu przywrócenie pełnej sprawności lewej nogi oraz rehabilitacji wzmacniającej mięsnie pleców i brzucha, przeciwdziałające pogłębianiu się skoliozy, która również została zdiagnozowana u Marcelinki. 

W połowie lipca czeka nas powtórny rezonans magnetyczny i będziemy wiedzieć jak "zachowuje" się część guza, która niestety pozostała w ciele Marcelinki. Tymczasem staramy się myśleć pozytywnie i skupiamy się na wielomiesięcznej rehabilitacji, na którą Marcelinka musi chodzić codziennie. Jednorazowe ćwiczenia ze specjalistą to koszt 150zl. W związku z powyższym prosimy o wsparcie na dalsze leczenie oraz rehabilitacje i z góry dziękujemy za wsparcie nas w trudnej sytuacji. O dalszych krokach/postępach będziemy informować na bieżąco.

Agnieszka i Jarek Jaworscy 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • JunyStace - awatar

  JunyStace

  18.05.2024
  18.05.2024

  Inni bardziej potrzebują.

 • Miki - awatar

  Miki

  11.05.2024
  11.05.2024

  Powodzonka!

 • Szkoła Podstawowa Mielnium w Gnieźnie - awatar

  Szkoła Podstawowa Mielnium w Gnieźnie

  08.05.2024
  08.05.2024

  Życzymy dużo zdrowia

 • Ciocia Aneta - awatar

  Ciocia Aneta

  25.04.2024
  25.04.2024

  Zdrówka

 • Piotr Tuszyński - awatar

  Piotr Tuszyński

  21.04.2024
  21.04.2024

  Zdrowia :)

30 464 zł  z 30 000 zł (Cel)
Wpłaciło 359 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Agnieszka Jaworska - awatar

Agnieszka Jaworska

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 359

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Marcin Sanok - awatar
Marcin Sanok
300
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Jacek - awatar
Jacek
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Joanna Kruk - awatar
Joanna Kruk
27
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij