Centrum Adopcyjne tworzymy z myślą o psach. Tych, które (przychodząc tutaj) nie mają niczego. Są diagnozowane, leczone, uczone "zasad dobrego wychowania". Żeby miały choćby cień szansy na znalezienie swoich ludzi, są szczepione, odrobaczane, kastrowane, czipowane, ale też poznają podstawowe komendy. Kiedy trafiają do nowych domów, potrafią zachować czystość i są otwarte na zawarcie przyjaźni z człowiekiem.

Tylko tyle możemy dla nich zrobić.

Bo nie jesteśmy w stanie zmienić ich przeszłości... A globalnie - nie potrafimy nakłonić ludzi, żeby nie porzucali zwierząt. Trudno jest też wytłumaczyć niektórym, dlaczego pies nie powinien być żywiony zlewkami albo czemu nie należy zwierząt puszczać samopas (czy to w lesie, czy w mieście). 

Możemy tylko dać dobre dziś i zadbać, aby nasi Podopieczni trafiali do odpowiedzialnych, kochających domów.

Aktualnie pod opieką Fundacji "Nasza Szkapa" znajduje się 21 psów. O pomoc dla dwóch prosimy jednak szczególnie... Rufus i Hugo bardzo potrzebują domu. Mogą być adoptowani razem lub osobno. Choć od roku mieszkają razem, nie są nierozłącznymi przyjaciółmi. 

Rufus to "przerośnięty ratlerek". Nie ma ogonka, ale i bez niego potrafi okazywać radość! Ma około dwa lata, goni koty, uwielbia zabawy (nie ma problemu nawet z małymi dziećmi). W psim stadzie jest towarzyski. Boi się burzy, nie przepada za spacerami w błocie. Można go określić mianem pieska kanapowego.

Hugo jest młodym psem w typie bernardyna. Trudna przeszłość (wystarczy spojrzeć na główne zdjęcie zbiórki) spowodowała u niego problemy z nogami, rozregulowała układ hormonalny. Mimo tego jest pogodny, uwielbia spacery, rozstawia inne psy "po kątach". Kotów nie toleruje. To raczej typ samotnika, chociaż z Rufusem utworzyli swoisty sojusz i starają się nie wchodzić sobie na wzajem w drogę. 

Pomożecie tym psiakom trafić do najwspanialszych na świecie domów?

Bardzo prosimy!

Kontakt telefoniczny w sprawie adopcji: 669 114 427. Obowiązuje umowa adopcyjna z Fundacją Centaurus. Pieski aktualnie mieszkają w Nielepicach, niedaleko Krakowa.

Aktualności

  • Fundacja "Nasza Szkapa" - awatar

    Fundacja "Nasza Szkapa"

    30.07.18
    30.07.18

    Hugo przegrał walkę z chłoniakiem... [*] Dożył swoich dni w Brygadzie NS

Wpłaty - 5

Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
anka - awatar
60
anka
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Aleksandra - awatar
10
Aleksandra
Anna Lechowicz - awatar
100
Anna Lechowicz

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij