Zbiórka Dla małej bezbronnej kunki - zdjęcie główne

Dla małej bezbronnej kunki

213 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

‼️ RATUJEMY ŻYCIE MINI-KUNY, KTÓRA OSŁABIONA WYPADŁA Z RYNNY NA BISKUPINIE WE WROCŁAWIU. RASIZM GATUNKOWY NASZ POWSZEDNI 

📖 Chociaż o kunie swego czasu pisał sam Gałczyński (Kuna sobie siedziała / i coś w glinie dłubała / Świat dziwował się Kunie, że wyrzeźbił babunię...), raczej współcześnie nie przeczytacie o niej nic dobrego 😞😞😞

Setki stron w necie ostrzegają, że to groźny szkodnik, którego należy zwalczać. Taka firma z Wieliczki - ANTYKUNA, prowadzi serwis internetowy kuna.pl. Nie zawiera on jednak informacji przyrodniczych, lecz sposoby "walki z wrogiem". Czyta się to trochę jak teksty propagandowe Josepha Goebbelsa z XX-lecia międzywojennego o eliminowaniu ludzkich szkodników - innej rasy, pochodzenia, narodowości, orientacji seksualnej   😞😞😞

Z kunami rozprawiamy się bezwzględnie. Używamy do tego np. tzw. "trutek", które zawierają difenakum. Substancja ta jest jest antykoagulantem typu antagonisty witaminy K z grupy 4-hydroksykumaryn. Mówiąc prosto - zaburza ona naturalne procesy krzepnięcia krwi, prowadząc do krwotoków wewnętrznych, które prowadzą do bolesnej i powolnej śmierci kuny - "szkodnika". Zwierzę umiera wolno wykrwawiając się od środka, do jam ciała, wnętrza narządów, serca, płuc, mózgu 😞😞😞

Tymczasem kuny - biologicznie, a nie kulturowo - to ŻADNE SZKODNIKI. To sprytne i inteligentne zwierzęta, nie rzadko bardziej niż tępiący je człowiek. Należą do tej samej rodziny (łasicowate), co kochane przez nas fretki. Jedne tępimy, drugie kochamy 😞😞😞

Dla nas nadawane przez ludzi zwierzętom etykiety nie mają znaczenia. Bliskie są nam słowa Alberta Schweitzera, że jako ludzie, jesteśmy tylko życiem, które pragnie żyć, pośród życia, które też pragnie żyć. Dlatego ratujemy małą, jak się uda - zostanie przez nas wypuszczona w takim miejscu, żeby nikt nie musiał jej tępić ✊✊✊

Kuniak jest słaby, silnie odwodniony, wychudzony, ma ropne wycieki z oczu i nosa, stwierdzoną infekcję górnych dróg oddechowych. Walczymy o jego życie - przebywa w inkubatorze, jest karmiony specjalnym preparatem mlekozastępczym, dostaje leki i kroplówki.

KUNA PRZEBYWA POD OPIEKĄ WROCŁAWSKIEJ EKOSTRAŻ-y. MOŻESZ NAM POMÓC SFINANSOWAĆ LECZENIE MINI-KUNY ORAZ DOŁOŻYĆ SIĘ DO ZAKUPU PREPARATÓW MLEKOZASTĘPCZYCH DLA OSESKÓW SSAKÓW. SAMYCH KUN ODKARMIAMY KILKANAŚCIE W CIĄGU ROKU.

213 zł  z 1 000 zł (Cel)
Wpłaciło 7 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 7

judyta - awatar
judyta
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Sara - awatar
Sara
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Katarzyna - awatar
Katarzyna
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Animals
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij