Zbiórka Pomóż nam obudzić Anetę! - miniaturka zdjęcia

Pomóż nam obudzić Anetę!

Pomóż nam obudzić Anetę!

"Nazywam się Karolina Murawska. Mam 18 lat. Piszę tu, aby opowiedzieć historię mojej mamy - Anety, dla której chcę i muszę prosić Państwa o wsparcie.

W wieku 16 lat dostałam ogromny cios od losu. 22 sierpnia 2016 roku zapowiadał się jak każdy inny dzień. Mama wstała rano, trochę pogadałyśmy. Powiedziała, że jedzie z koleżanką na grzybobranie. Dzień zleciał szybko. W nocy obudził mnie tata mówiąc, że mama źle się czuje i zawiezie ją do szpitala. Myślałam, że po prostu zrobią jej badania i jeszcze tej nocy wróci do domu. Nie stało się jednak tak. Po kilku godzinach dostałam krótką informację „żyje”. Dopiero dotarło do mnie, że coś jest nie tak. Jak to żyje? To miała nie żyć?

I tak zaczął się mój koszmar. Dowiedziałam się, że mama miała zawał serca i udar niedokrwienny mózgu. Nie dowierzałam. Przecież mama nawet nie miała 40-tki! To młoda kobieta. Nigdy nie miała problemów ze zdrowiem. Nic nie zapowiadało tak groźnej choroby.

Pierwsza wizyta w szpitalu - koszmar. Nie widziałam pełnej życia, uśmiechniętej mamy tylko nieprzytomną, bezwładną kobietę z masą rurek wokół siebie. Na ciechanowskim OIOM-ie spędziliśmy 3 miesiące czekając na jakikolwiek ruch, słowo. Jednak tam nie doczekaliśmy się niczego, oprócz otwarcia oczu.

Lekarze nie dawali nadziei od początku, ale my nie poddawaliśmy się. Wiedziałam, że muszę ją odzyskać. Jestem jeszcze dzieckiem, nie dam rady żyć bez mamy. Zdecydowaliśmy się na pobyt w ośrodku specjalizującym się w wybudzaniu ze śpiączki. Tam mamą zajmował się prof. Jan Talar, który nauczył nas jak postępować z osobą w takim stanie. Jednak po spędzonych tam pięciu miesiącach musieliśmy zrezygnować z dalszego pobytu z oczywistego powodu - pieniądze. Koszt takiego pobytu wynosił nas około 18 tysięcy złotych miesięcznie. Szybka decyzja - trzeba przystosować pokój dla mamy i zabieramy ją do domu. Wszystkie oszczędności wydaliśmy na niezbędny sprzęt rehabilitacyjny.

Mama robi postępy.  Są to małe kroczki, ale bardzo nas motywują. Są dni, kiedy widać, że bardzo chce się skontaktować z nami, reaguje na proste polecenia, bez problemu je przez usta. Jednak bywają też gorsze dni, kiedy jest zdenerwowana, widać, że chce coś zrobić ale nie jest w stanie. Moim celem jest sprawić, aby były same dobre dni. Ogromnie kocham moją mamę i nie pozwolę, aby choroba zniszczyła jej życie.

Nie jest nam łatwo. Tata zrezygnował z pracy na rzecz opieki. Utrzymujemy się jedynie z zasiłków, renty mamy. To są naprawdę grosze w porównaniu do tego, ile wydaje się pieniędzy na pielęgnację, rehabilitację czy leki. 

Moim największym marzeniem jest to, aby wszystko wróciło do normy, abym obudziła się i ona była przy mnie taka jak dawniej. Jednak wiem, że bez Państwa pomocy to będzie niemożliwe, dlatego muszę o nią prosić. Tak bardzo mi jej brakuje. Jej słów motywujących do działania, czy zwykłego przytulenia.

Chcę zebrać pieniądze na turnusy rehabilitacyjne, na więcej rehabilitacji domowej. Dzięki Wam moja mama będzie mogła walczyć o swoje zdrowie. 

PROSZĘ O POMOC! POMÓŻCIE MI OBUDZIĆ MOJĄ UKOCHANĄ MAMĘ!”


Link do strony prowadzonej dla Anetki:

https://www.facebook.com/Obudzmy-Anet%C4%99-Murawsk%C4%85-1532553076795205/

Wybierz kwotę

20
50
100
200
1 000
Inna

Komentarze

 • Paweł Chlabicz - awatar

  Paweł Chlabicz

  11.03.19
  11.03.19

  Trzymam kciuki

 • Klaudia - awatar

  Klaudia

  23.01.19
  23.01.19

  Z całego serca życzę Twojej mamie powrotu do zdrowia.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.07.18
  28.07.18

  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia

 • Agata - awatar

  Agata

  27.07.18
  27.07.18

  dokładam swoją mała cegiełkę i trzymam kciuki!

 • Kinga - awatar

  Kinga

  27.07.18
  27.07.18

  Zdrówka dla mamy 💋

Wpłaty - 330

Małgorzata - awatar
20
Małgorzata
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
2
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Madzia☀️ - awatar
20
Madzia☀️
Ania Rucińska - awatar
3
Ania Rucińska
Wiktoria Kowalska - awatar
10
Wiktoria Kowalska
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij