Zbiórka Pomóż nam obudzić Anetę! - miniaturka zdjęcia

Pomóż nam obudzić Anetę!

Zbiórka Pomóż nam obudzić Anetę! - zdjęcie główne

Pomóż nam obudzić Anetę!

9 578 zł z 108 000 zł (Cel)
Wpłaciło 371 osób
Wpłać teraz
 

Pomóż nam obudzić Anetę!

"Nazywam się Karolina Murawska. Mam 18 lat. Piszę tu, aby opowiedzieć historię mojej mamy - Anety, dla której chcę i muszę prosić Państwa o wsparcie.

W wieku 16 lat dostałam ogromny cios od losu. 22 sierpnia 2016 roku zapowiadał się jak każdy inny dzień. Mama wstała rano, trochę pogadałyśmy. Powiedziała, że jedzie z koleżanką na grzybobranie. Dzień zleciał szybko. W nocy obudził mnie tata mówiąc, że mama źle się czuje i zawiezie ją do szpitala. Myślałam, że po prostu zrobią jej badania i jeszcze tej nocy wróci do domu. Nie stało się jednak tak. Po kilku godzinach dostałam krótką informację „żyje”. Dopiero dotarło do mnie, że coś jest nie tak. Jak to żyje? To miała nie żyć?

I tak zaczął się mój koszmar. Dowiedziałam się, że mama miała zawał serca i udar niedokrwienny mózgu. Nie dowierzałam. Przecież mama nawet nie miała 40-tki! To młoda kobieta. Nigdy nie miała problemów ze zdrowiem. Nic nie zapowiadało tak groźnej choroby.

Pierwsza wizyta w szpitalu - koszmar. Nie widziałam pełnej życia, uśmiechniętej mamy tylko nieprzytomną, bezwładną kobietę z masą rurek wokół siebie. Na ciechanowskim OIOM-ie spędziliśmy 3 miesiące czekając na jakikolwiek ruch, słowo. Jednak tam nie doczekaliśmy się niczego, oprócz otwarcia oczu.

Lekarze nie dawali nadziei od początku, ale my nie poddawaliśmy się. Wiedziałam, że muszę ją odzyskać. Jestem jeszcze dzieckiem, nie dam rady żyć bez mamy. Zdecydowaliśmy się na pobyt w ośrodku specjalizującym się w wybudzaniu ze śpiączki. Tam mamą zajmował się prof. Jan Talar, który nauczył nas jak postępować z osobą w takim stanie. Jednak po spędzonych tam pięciu miesiącach musieliśmy zrezygnować z dalszego pobytu z oczywistego powodu - pieniądze. Koszt takiego pobytu wynosił nas około 18 tysięcy złotych miesięcznie. Szybka decyzja - trzeba przystosować pokój dla mamy i zabieramy ją do domu. Wszystkie oszczędności wydaliśmy na niezbędny sprzęt rehabilitacyjny.

Mama robi postępy.  Są to małe kroczki, ale bardzo nas motywują. Są dni, kiedy widać, że bardzo chce się skontaktować z nami, reaguje na proste polecenia, bez problemu je przez usta. Jednak bywają też gorsze dni, kiedy jest zdenerwowana, widać, że chce coś zrobić ale nie jest w stanie. Moim celem jest sprawić, aby były same dobre dni. Ogromnie kocham moją mamę i nie pozwolę, aby choroba zniszczyła jej życie.

Nie jest nam łatwo. Tata zrezygnował z pracy na rzecz opieki. Utrzymujemy się jedynie z zasiłków, renty mamy. To są naprawdę grosze w porównaniu do tego, ile wydaje się pieniędzy na pielęgnację, rehabilitację czy leki. 

Moim największym marzeniem jest to, aby wszystko wróciło do normy, abym obudziła się i ona była przy mnie taka jak dawniej. Jednak wiem, że bez Państwa pomocy to będzie niemożliwe, dlatego muszę o nią prosić. Tak bardzo mi jej brakuje. Jej słów motywujących do działania, czy zwykłego przytulenia.

Chcę zebrać pieniądze na turnusy rehabilitacyjne, na więcej rehabilitacji domowej. Dzięki Wam moja mama będzie mogła walczyć o swoje zdrowie. 

PROSZĘ O POMOC! POMÓŻCIE MI OBUDZIĆ MOJĄ UKOCHANĄ MAMĘ!”


Link do strony prowadzonej dla Anetki:

https://www.facebook.com/Obudzmy-Anet%C4%99-Murawsk%C4%85-1532553076795205/

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Od Słoneczka dla Słoneczka<3 - awatar

  Od Słoneczka dla Słoneczka<3

  11.09.20
  11.09.20

  Dużo siły!

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.12.19
  01.12.19

  Wszystkiego dobrego i powrotu do zdrowia. Trzymamy kciuki.

 • Paweł Chlabicz - awatar

  Paweł Chlabicz

  11.03.19
  11.03.19

  Trzymam kciuki

 • Klaudia - awatar

  Klaudia

  23.01.19
  23.01.19

  Z całego serca życzę Twojej mamie powrotu do zdrowia.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  28.07.18
  28.07.18

  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia

9 578 zł z 108 000 zł (Cel)
Wpłaciło 371 osób
Wpłać teraz
 

Wpłaty: 371

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Weronika Apolinarek - awatar
Weronika Apolinarek
10
Daria - awatar
Daria
5
Od Julki ze Słoneczek❤ - awatar
Od Julki ze Słoneczek❤
15
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
3
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij