Zbiórka Obudźmy Łukasza - miniaturka zdjęcia

Obudźmy Łukasza

Obudźmy Łukasza

19 371 zł z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciło 515 osób
Wpłać teraz
 
Jarosław Tomaszewski - awatar

Jarosław Tomaszewski

Organizator zbiórki

Cześć! 

Mój młodszy brat Łukasz 21 września 2019 roku uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Doznał rozległego urazu głowy. Ponad 2 miesiące walczył o życie w Centrum Leczenia Urazów Wielonarządowych SPSK1 PUM przy ul. Unii Lubelskiej 1 w Szczecinie. Przeszedł 2 operacje głowy, ponieważ w wyniku urazu, duża część mózgu uległa uszkodzeniu i powstały krwiaki wewnątrzczaszkowe. W następstwie tych urazów wystąpiło wodogłowie. W celu wyeliminowania nadmiernego zbierania się płynu mózgowo-rdzeniowego został przeprowadzony zabieg założenia sztucznej przetoki (drenażu) tzw. zastawki. Powikłaniem po wszczepieniu sztucznej przetoki bardzo często jest nieprawidłowe działanie mechanizmu, najczęściej występujące w krótkim czasie po operacji. Co więcej jest to trudne do przewidzenia przez neurochirurgów. 5 grudnia 2019 roku Łukasz został przewieziony do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego Fundacji Światło w Toruniu. Fundacja wspiera chorych w śpiączce, niepełnosprawnych i walczących z rakiem oraz niesie wsparcie dla rodzin podopiecznych.
Obecnie Łukasz zmaga się z ww. nieprawidłowym działaniem zastawki, która ma zbyt mały przepływ i za wolno odprowadza zbierający się płyn mózgowo-rdzeniowy. Powoduje to nacisk na mózg a co za tym idzie hamuje jego regenerację. Może prowadzić to do poważnych komplikacji wewnątrzmózgowych, które mogą pogorszyć jego stan zdrowotny a nawet doprowadzić do śmierci mózgowej.
Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pobyt Łukasza w ZOL-u w Toruniu, rehabilitację a przede wszystkim na niezbędne konsultacje ze specjalistami neurochirurgii, badania tomograficzne oraz zabieg wymiany zastawki.
Sytuacja epidemiczna w Polsce zmusza nas do podjęcia leczenia prywatnego, ponieważ tylko w ten sposób jesteśmy w stanie jak najszybciej pomóc Łukaszowi.

Łukasz ma 25 lat, uwielbiał grać na keyboardzie, w duecie ze swoją żoną zajmowali się oprawą muzyczną różnych imprez okolicznościowych. Miesiąc przed wypadkiem wziął ślub, marzył o dziecku... Pomóżmy mu wrócić do normalności i spełnić marzenia o założeniu swojej rodziny i realizowaniu swoich muzycznych pasji. 

Ja wraz z całą rodziną będziemy wdzięczni za każdą okazaną pomoc. 

POMÓŻMY MU WRÓCIĆ DO NORMALNEGO ŻYCIA!

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  25.08.20
  25.08.20

  Walcz, nie poddawaj się. Pozdrawiam Cię serdecznie.

 • Asia Kaim - awatar

  Asia Kaim

  10.08.20
  10.08.20

  Zdrowia, nie poddawajcie sie🙂👍💪

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.08.20
  01.08.20

  Ufaj.

 • Bożena - awatar

  Bożena

  30.07.20
  30.07.20

  Zdrowiej 👍😃

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  26.07.20
  26.07.20

  Życzę rychłego powrotu do zdrowia!

19 371 zł z 400 000 zł (Cel)
Wpłaciło 515 osób
Wpłać teraz
 
Jarosław Tomaszewski - awatar

Jarosław Tomaszewski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 515

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Beata Olech - awatar
Beata Olech
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Damian Mirecki - awatar
Damian Mirecki
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Kasia F - awatar
Kasia F
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij