Zbiórka Postawmy Monikę na nogi! - zdjęcie główne

Postawmy Monikę na nogi!

18 642 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 355 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marcel Piątkowski - awatar

Marcel Piątkowski

Organizator zbiórki

Jesteśmy członkami Pruszkowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt (www.psnrz.org.pl). Opiekujemy się zwierzętami bezdomnymi z Pruszkowa i najbliższych okolic. Szukamy domów dla naszych podopiecznych, zarządzamy umiejscowionym w naszym mieście Punktem Adopcyjnym, dzięki któremu przez kilka lat udało nam się znaleźć kochające domy dla setek zwierząt. Dziś jednak nie prosimy o pomoc dla naszych podopiecznych, ale dla Prezes naszego stowarzyszenia - Moniki Czech.

Monika jest osobą, która nigdy nie odmawiała pomocy, a zwierzęta były dla niej wszystkim. Od lat (oprócz zarządzania PSnRZ) prowadziła dom tymczasowy dla kociaków zbieranych z Pruszkowa i okolic. W dniu 13.06.2017 r. Monika zasłabła w pracy. Okazało się, że w jej mózgu pękł tętniak, co doprowadziło do wylewu krwi do mózgu. Lekarze w szpitala w Warszawie przy ul. Banacha przeprowadzili operację, jednak Monika nie wybudziła się z narkozy. Po kilku dniach Monika przeszła kolejną operację – aby ratować obumierający przez obfite krwawienie mózg, lekarze zdecydowali się usunąć jego płat.

Po niecałych trzech tygodniach Monika została przewieziona do szpitala w Tworkach, gdzie wszyscy odetchnęliśmy z ulgą. Nowe leki zaczęły działać, Monika zaczęła poruszać rękoma i nogami, oraz reagowała na proste polecenia. Słyszy co do niej mówimy i prostymi gestami daje znać, że rozumie. W dalszym ciągu jednak nie mówi i nie otwiera samodzielnie oczu, jednak wierzymy, że już wkrótce jej terapia poczyni dalsze postępy. 

Niestety od kilku dni stan Moniki nie ulega poprawie, jednak jest stabilny i co najważniejsze, nie pogarsza się. Monika ma już wybranego świetnego rehabilitanta który niebawem powinien zacząć zajęcia z nią.

W chwili obecnej staramy się przenieść Monikę do specjalistycznego szpitala z własnym oddziałem rehabilitacyjnym gdzie jej opiekun będzie mógł z nią swobodnie pracować (w obecnej placówce nie jest to możliwe). Niestety, rehabilitacja będzie kosztowna - oszacowaliśmy, że w ciągu roku będziemy potrzebować ok. 50 000 PLN.

Przed Moniką jeszcze bardzo daleka droga do powrotu do zdrowia. Z całego serca chcemy jej pomóc w tej niewyobrażalnie trudnej sytuacji, dlatego szukamy specjalistycznych ośrodków, które pomogą nam znowu postawić Monikę na nogi. Potrzebujemy pieniędzy na zakup środków higienicznych, specjalistycznych pokarmów, leków a przede wszystkim na rehabilitację i ewentualnie opłaty w placówce, która ją przyjmie.

Z całego serca prosimy WAS o wsparcie i pomoc w pozyskaniu tych funduszy.

Każda wpłacona złotówka będzie darem serca dla Moniki , za który z góry bardzo dziękujemy. Będziemy również niezwykle wdzięczni za każde udostępnienie tej zbiórki. 

Zbiórka nie mogłaby wystartować, gdyby nie wyraziła na nią zgody najbliższa rodzina Moniki - jej mama i tata. Ci dobrzy ludzi sami nie mają lekko - nic nie mogło przygotować ich na to, że w jesieni swojego życia będą musieli każdą chwilę poświęcić na opiekę nad córką, w zupełnie nowym miejscu i z daleka od domu.

Z Waszą pomocą na pewno uda nam się obudzić Monikę i pomóc jej odzyskać sprawność!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------


We are the members of an animal aid association founded in Pruszków, Poland ( www.psnrz.org.pl). We take care of lost or abandoned animals found in Pruszków and its neighbouring area, and do our best to find them new homes by means of our Animal Adoption Centre. Today, however, we are not asking you to help our animals, we are asking you to help the head of our association – Monika Czech.

Monika is a person, who has never refused to help anybody and animals have been at the core of her life.  On 13th June 2017, she suddenly fainted at her workplace. It turned out that she had suffered a brain aneurism rapture, which had led to a haemorrhagic stroke. She had a brain surgery in a hospital in Warsaw but she did not wake up from anaesthesia.

Fortunately, thanks to another surgery and a new treatment in a hospital in Tworki, where she had been transferred to in the meantime,  Monika is now able to move her limbs and respond to simple instructions. She can hear us and she responds to information with little gestures. She cannot speak or open her eyes yet but we believe that thanks to the therapy she will soon make more progress.

Although Monika’s condition has not improved for the past few days, she is stable and her condition is not getting worse, which is crucial. We have contacted a great physiotherapist who is going to take care of Monika soon. However, in order to start rehabilitation we need to transfer  her to a specialised hospital housing their own rehabilitation ward (the hospital Monika is staying in now lacks such a ward). Moreover, the rehabilitation sessions will be costly – according to our estimations they will cost about PLN 50,000 a year.

Monika’s full recovery will be a long process. We want to help her in this unimaginably hard situation as much as we can and that is why we are currently looking for specialised hospitals which will bring Monika back to life again. We need money to buy hygienic products, professional food products, medications and, most of all, we need money for rehabilitation and potential hospital charges.

We are kindly asking for YOUR support and help to raise these funds.

We will be grateful for any donation of money .

The money collection is also supported by  Monika’s parents , who had to leave their home and move to a new distant place to take care of her beloved daughter.

We believe that with YOUR support we will manage to wake Monika up and help her recover!


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Marcel Piątkowski - awatar

  Marcel Piątkowski

  30.12.2017
  30.12.2017

  Kochani,

  Monika jest już w domu. Jest bardzo szczęśliwa że znowu może być ze swoimi zwierzakami :) W święta trochę odpoczynku, natomiast od nowego roku powracamy do intensywnej rehabilitacji!

  https://www.facebook.com/PSnRZ/photos/gm.543033476050689/1792548734150185/?type=3&theater

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  21.10.2017
  21.10.2017

  Wszyztkiego najlepszego, i udanej rehabilitacji, oby się udało, trzymam kciuki :)

 • Bystronic Switzerland Coworkers - awatar

  Bystronic Switzerland Coworkers

  09.10.2017
  09.10.2017

  We wish you all the best, Monika.

  • Marcel Piątkowski - awatar

   Marcel Piątkowski - Organizator zbiórki

   10.10.2017
   10.10.2017

   Thank you for your support for Monika! :) She's getting better, please follow our event on Facebook!

 • Wielbicielka kotów :) - awatar

  Wielbicielka kotów :)

  04.10.2017
  04.10.2017

  Ostatnio przeczytałam takie zdanie, że dopóki się walczy jest się zwycięzcą. Walcz zatem Moniko - ludzie i zwierzaki czekają :)!

  • Marcel Piątkowski - awatar

   Marcel Piątkowski - Organizator zbiórki

   10.10.2017
   10.10.2017

   Bardzo dziekujemy za wsparcie! Zapraszamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku, z Moniką jest coraz lepiej! :)

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  05.09.2017
  05.09.2017

  Monia, walcz!!

 • Justyna - awatar

  Justyna

  18.08.2017
  18.08.2017

  Trzymam kciuki za powrót do zdrowia. Wiem, co przeżywasz, choć ja miałam więcej szczęścia...

18 642 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 355 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Marcel Piątkowski - awatar

Marcel Piątkowski

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 355

Olak - awatar
Olak
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Marek Srebro - awatar
Marek Srebro
20
Kornelia - awatar
Kornelia
20
Mirosław Gugała - awatar
Mirosław Gugała
20
Ja Sylwia - awatar
Ja Sylwia
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Irena Grzegorz Borgula - awatar
Irena Grzegorz Borgula
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij