Nazywam się Patryk, mam 22 lata i pochodzę z okolic Wrocławia. Od najmłodszych lat interesuje się historią oraz odkrywaniem jej śladów. Zawsze fascynowała mnie przeszłość, szczególnie mojego kraju. Jakże bogata i piękna, choć momentami tragiczna. Lecz ten tragizm zawiera w sobie coś więcej, coś czym nie może poszczycić się żaden inny kraj na świecie. Niezłomność, męstwo, bezwarunkowa miłość do ojczyzny...można by było długo wymieniać. Niestety/stety żyjąc w czasach pokoju, łatwo nam ocenić i osądzić poczynania innych. Bez względu na to co każdy z osobna myśli na dany temat, jedno powinno być jasne. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach trzeba zadbać o to aby pamięć o tamtych wydarzeniach nie umarła. Bez przeszłości nie ma przyszłości. Mój pradziadek walczył w Bitwie Warszawskiej z 1920 roku. Przeżył i został odznaczony. Następnie brał udział w Kampanii Wrześniowej. Wzięty do niewoli, powrócił do domu po zakończeniu wojny ale nie na długo. Musiał uciekać przed prześladowaniami. Wstąpił do leśnego oddziału partyzanckiego działającego na terenie Wielunia i słuch o nim zaginął. Najprawdopodobniej zginął podczas którejś obławy NKWD. Nie on jeden. Do dzisiaj tysiące bezimiennych żołnierzy leży zapomniana po lasach, bagnach, rowach...komuniści robili co w swojej mocy aby zatrzeć pamięć o ponad setce tysięcy ludzi która stawili im opór. Chciałbym aby ich ofiara nie poszła na marne. Żeby przynajmniej część z nich miała godny pochówek z należytymi honorami. Moim marzeniem jest założenie organizacji zrzeszającą wszystkich ludzi dobrej woli, zwłaszcza detektorystów czyli osób zajmującymi się poszukiwaniami wszelakich przedmiotów w glebie na własną rękę. Głównym celem tej grupy byłoby poszukiwanie śladów po Polskich żołnierzach walczących w latach 1939-1963. I przede wszystkim miejsc ich spoczynku. Niestety Polskie prawo jest tak skonstruowane aby zniechęcać do jakiegokolwiek działania. Nie ominęło to tej sfery. Poszukiwania z wykrywaczem metali są w Polsce zabronione, chyba że ma się szereg zgód, co często przez nieprzychylną biurokracje jest nie do osiągnięcia. Głęboko wierze, że dzięki powstaniu takiej organizacji i pokazania społeczeństwu czym są, czym mogą być, i co niosą za sobą poszukiwania nastąpi zmiana myślenia a co za tym idzie, zmiana prawa na lepsze. Oraz przede wszystkim zmiana wizerunku poszukiwaczy, który często jest przedstawiany w krzywdzący dla nich sposób. Odkrywanie historii to niesamowita przygoda i niezastąpiona lekcja. Obecne, przyszłe pokolenia powinny mieć z nią styczność w innej formie niż aktualnie. Nie tylko z książkową, w dodatku okrojoną.
Na chwile obecną działam sam. Jestem w trakcie starania się o zgody na poszukiwania w okolicach Wielunia, w miejscu gdzie prawdopodobnie zginął mój pradziadek. Każdy może pomóc, czy to wpłacając parę groszy czy zwykłą chęcią współtworzenia tego projektu ponieważ jak już wspomniałem, nie ogranicza się on jedynie do moich osobistych działań. To właśnie one zrodziły pomysł aby przy okazji stworzyć coś, co pomogłoby całemu środowisku poszukiwaczy. Pieniądze zostaną wykorzystane na:
-założenie strony internetowej
-ulotki
-reklame w prasie (w miarę możliwości)
-pokrycie kosztów wypraw
Myśle także o zbiórce podpisów pod referendum które mogłoby zmienić prawo w sprawie poszukiwań zabytków historycznych w Polsce. Do tego jednak potrzebny jest duży zasięg i wsparcie. Także liczy się każdy grosz, za który każdemu z osobna serdecznie dziękuje!
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej: