Ochrona lasów deszczowych

821 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Krzysztof Filla - awatar

Krzysztof Filla

Organizator zbiórki

Jestem osobą, której los ludzi, zwierząt i całej żyjącej planety nie jest obojętny.
Dlatego postanowiłem nie przyglądać się biernie destrukcji życia na naszym globie i dorzucić mój mały kamyczek w ratowaniu tych najbardziej bezcennych miejsc, poprzez edukację i podnoszenie świadomości.
Od paru dekad ruszam z plecakiem i aparatem poznawać świat. Jednak, teraz nie robię tego wyłącznie do zaspokojenia własnej ciekawości, ale dla dobra wspólnego. Wykorzystuję nabyty sprzęt i umiejętności fotograficzne do pokazania piękna i niezwykłości tropikalnych lasów deszczowych.


Działalność człowieka w połączeniu z technologią i wzrostem populacji rozpoczęła tzw. Szóste Wymieranie Gatunków. W tej chwili największa bitwa o zachowanie gatunków toczy się w strefie Lasów Tropikalnych, które znikają pod naporem globalizacji. Lasy deszczowe zajmują obecnie mniej niż 5% stałego lądu (kiedyś 10%) a naukowcy szacują, że żyje tam do 70% wszystkich gatunków lądowych fauny i flory.
Moje główne metody dydaktyczne w osiągnięciu wymienionych zamierzeń prowadzę przez organizowanie wystaw fotograficznych połączonych z prelekcjami i spotkaniami o szeroko pojętej tematyce lasów deszczowych. Wystawy i żywe spotkania edukacyjne tworzą integralną całość, gdzie jedno bez drugiego traci na wartości i skuteczności. Dotychczas spotkania i wystawy odbywały się w szkołach i bibliotekach publicznych, gdzie odbiorcami była głównie młodzież.

Działam w pojedynkę i poświęcam projektowi ogromną ilość czasu. Żeby dać z siebie jak najwięcej, z końcem roku 2017 zwolniłem się z pracy i od tego czasu poświęcam wiekszość mojego czasu i oszczędności na sprawy związane z projektem.
Zebrane pieniądze chcę wydać na zakup ram, odbitek oraz niezbędnego sprzętu. Część sumy przeznaczę na pokrycie kosztów podróży w rejony tropikalne.

Na potrzeby projektu w 2018 stworzyłem facebook'owy fan page FILLA PHOTOGRAPHY, który jest kolejnym narzędziem edukacyjnym.

Więcej o tym projekcie można przeczytać na mojej stronie internetowej: www.filla.pl/projekt.php

Jak opisuję to na mojej stronie, jako osobie fizycznej, nie udało mi się zdobyć żadnych środków od instytucji, czy organizacji. Dlatego, tym bardziej jestem wdzięczny za każde wsparcie mojego projektu.


Dla przykładu wstawiam jedną z rekomendacji o przeprowadzonych spotkaniach, wystawach, prelekcjach czy pokazach.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


  • Marysia Pasik - awatar

    Marysia Pasik

    14.06.2020
    14.06.2020

    Wspieram i trzymam kciuki, powodzenia! :)

821 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Krzysztof Filla - awatar

Krzysztof Filla

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 16

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Marta - awatar
Marta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna - awatar
Anna
50
Agata Gnat - awatar
Agata Gnat
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij