Ochrona lasów deszczowych

821 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Krzysztof Filla - awatar

Krzysztof Filla

Organizator zbiórki

Jestem osobą, której los ludzi, zwierząt i całej żyjącej planety nie jest obojętny.
Dlatego postanowiłem nie przyglądać się biernie destrukcji życia na naszym globie i dorzucić mój mały kamyczek w ratowaniu tych najbardziej bezcennych miejsc, poprzez edukację i podnoszenie świadomości.
Od paru dekad ruszam z plecakiem i aparatem poznawać świat. Jednak, teraz nie robię tego wyłącznie do zaspokojenia własnej ciekawości, ale dla dobra wspólnego. Wykorzystuję nabyty sprzęt i umiejętności fotograficzne do pokazania piękna i niezwykłości tropikalnych lasów deszczowych.


Działalność człowieka w połączeniu z technologią i wzrostem populacji rozpoczęła tzw. Szóste Wymieranie Gatunków. W tej chwili największa bitwa o zachowanie gatunków toczy się w strefie Lasów Tropikalnych, które znikają pod naporem globalizacji. Lasy deszczowe zajmują obecnie mniej niż 5% stałego lądu (kiedyś 10%) a naukowcy szacują, że żyje tam do 70% wszystkich gatunków lądowych fauny i flory.
Moje główne metody dydaktyczne w osiągnięciu wymienionych zamierzeń prowadzę przez organizowanie wystaw fotograficznych połączonych z prelekcjami i spotkaniami o szeroko pojętej tematyce lasów deszczowych. Wystawy i żywe spotkania edukacyjne tworzą integralną całość, gdzie jedno bez drugiego traci na wartości i skuteczności. Dotychczas spotkania i wystawy odbywały się w szkołach i bibliotekach publicznych, gdzie odbiorcami była głównie młodzież.

Działam w pojedynkę i poświęcam projektowi ogromną ilość czasu. Żeby dać z siebie jak najwięcej, z końcem roku 2017 zwolniłem się z pracy i od tego czasu poświęcam wiekszość mojego czasu i oszczędności na sprawy związane z projektem.
Zebrane pieniądze chcę wydać na zakup ram, odbitek oraz niezbędnego sprzętu. Część sumy przeznaczę na pokrycie kosztów podróży w rejony tropikalne.

Na potrzeby projektu w 2018 stworzyłem facebook'owy fan page FILLA PHOTOGRAPHY, który jest kolejnym narzędziem edukacyjnym.

Więcej o tym projekcie można przeczytać na mojej stronie internetowej: www.filla.pl/projekt.php

Jak opisuję to na mojej stronie, jako osobie fizycznej, nie udało mi się zdobyć żadnych środków od instytucji, czy organizacji. Dlatego, tym bardziej jestem wdzięczny za każde wsparcie mojego projektu.


Dla przykładu wstawiam jedną z rekomendacji o przeprowadzonych spotkaniach, wystawach, prelekcjach czy pokazach.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


  • Marysia Pasik - awatar

    Marysia Pasik

    14.06.2020
    14.06.2020

    Wspieram i trzymam kciuki, powodzenia! :)

821 zł  z 8 000 zł (Cel)
Wpłaciło 16 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Krzysztof Filla - awatar

Krzysztof Filla

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 16

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Marta - awatar
Marta
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
70
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anna - awatar
Anna
50
Agata Gnat - awatar
Agata Gnat
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij