Zbiórka Ochrona popielic i nietoperzy - miniaturka zdjęcia

Ochrona popielic i nietoperzy Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Ochrona popielic i nietoperzy - zdjęcie główne

Ochrona popielic i nietoperzy

866 zł  z 19 000 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

CEL

Naszym celem jest zgromadzenie środków na zakup 300 specjalistycznych skrzynek rozrodczych dla rzadkiego ssaka – popielicy i 100 schronów dla nietoperzy.  Budki zostaną rozwieszone latem 2017 roku w lasach Gór Świętokrzyskich i Ponidzia w ramach programu czynnej ochrony tych zwierząt w województwie świętokrzyskim.

KIM JESTEŚMY I JAKIE DZIAŁANIA PODEJMUJEMY?

Stanowimy grupę przyrodników skupionych w regionalnej organizacji pozarządowej – Stowarzyszeniu MOST www.mostedu.org założonym w 2009 roku. Od czasu jego powstania zrealizowaliśmy wiele lokalnych projektów na rzecz ochrony przyrody (m.in. ochrona popielicowatych, ochrona nietoperzy, ochrona polan śródleśnych), wykonywaliśmy plany ochrony rezerwatów przyrody, braliśmy udział w postępowaniach administracyjnych w sprawach ochrony miejsc przyrodniczo cennych. Ponadto prowadzimy projekty badawcze i publikujemy artykuły naukowe z zakresu badań i ochrony przyrody. Uczestniczymy w ogólnopolskich konferencjach, prezentując wyniki naszych prac i konsultując podejmowane działania z naukowcami. Nasze doświadczenia przekazujemy dzieciom i młodzieży w czasie realizacji projektów edukacji przyrodniczej. Współpracujemy ze Świętokrzyskim Parkiem Narodowym, Zespołem Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, Nadleśnictwami, gminami , szkołami i innymi organizacjami pozarządowymi.

Jesteśmy organizacją pożytku publicznego, działamy non profit. Środki na nasze działania pozyskujemy  w ramach konkursów grantowych, dotacji oraz darowizn od osób nieobojętnych na los przyrody.

Tu możesz przeczytać o tym, jakimi zagadnieniami zajmowaliśmy się w 2016 roku:

http://www.mostedu.org/index.php/2017/01/01/jaki-byl-rok-2016-dla-stowarzyszenia-most/

Realizowane przez nas działania badawczo-ochronne:

http://www.mostedu.org/index.php/projekty/

O naszych działaniach na rzecz nietoperzy przeczytasz tutaj:

http://www.chirobaza.org/

O PROJEKCIE

Nasze Stowarzyszenie od 2015 roku realizuje dwa programy ochrony: 1) rzadkiej i słabo znanej grupy ssaków należącej do rodziny popielicowatych, 2) nietoperzy w lasach Gór Świętokrzyskich.

W ich ramach dotychczas rozwiesiliśmy już 400 budek dla popielic i 50 dla nietoperzy. Zostały one zamontowane na obszarze Nadleśnictw: Daleszyce, Łagów oraz Zagnańsk. Działania te przyniosły zaskakujące wyniki: w lasach nadleśnictwa Daleszyce już w pierwszym roku trwania programu zajętych zostało niemal 40% z nich, a rok później prawie 70%! Podejmując działania ochronne, uzyskujemy również wiedzę, jakie gatunki popielicowatych i nietoperzy występują na terenach leśnych województwa świętokrzyskiego. Dzięki projektowi wiemy, że gatunkiem dominującym jest popielica. Okazało się również, że w drzewostanach bukowych i bukowo-jodłowych Gór Świętokrzyskich pomimo istnienia odpowiednich żerowisk jest zbyt mało starych, dziuplastych drzew, preferowanych przez te zwierzęta. Raport z naszych dotychczasowych działań na rzecz ochrony popielicowatych został wykorzystany przez Nadleśnictwo Łagów przy tworzeniu nowego Planu Urządzania Lasu.

W 2017 roku uzyskaliśmy zgodę Regionalnego Dyrektora Ochrony środowiska w Kielcach oraz Nadleśnictw: Daleszyce, Łagów, Kielce, Zagnańsk i Pińczów na kontynuację projektu. Rekomendacji do jego realizacji udzieliła nam Dyrekcja Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Tak szerokie poparcie dowodzi skuteczności i potrzeby naszych działań. Chroniąc popielicowate i nietoperze, chronimy jednocześnie wyżynne lasy Gór Świętokrzyskich o dużej powierzchni cennych siedlisk: buczyn i dąbrów. Dotąd nikt nie prowadził tu tego rodzaju projektu na tak wielką skalę.

O POTRZEBIE WSPARCIA

Koszt zakupu jednej drewnianej budki dla popielicowatych to 40 zł, natomiast koszt jednej budki trocinobetonowej dla nietoperzy wynosi 70 zł. Całość obejmuje znaczną sumę 19 000 zł. Mamy świadomość, że jest to wysoka kwota i na wskazane działania nieustannie staramy się pozyskać środki w ramach konkursów grantowych. Nie mamy pewności, czy zostaną one nam przyznane na ten rok. Jako organizacja nie działamy dla zysku, każda wpłata przekazana nam przez Darczyńców zostanie przeznaczona wyłącznie na zakup budek. Montaż w terenie oraz późniejsze kontrole ich zajętości przeprowadzimy przeznaczając na to własny czas i środki. Będziemy wdzięczni za każdą wpłatę.

CO NASZA ORGANIZACJA MOŻE ZAOFEROWAĆ W ZAMIAN ZA WSPARCIE?

W podziękowaniu za Wasze wsparcie przygotowaliśmy upominki: ośmiu osobom, które okażą nam największe wsparcie i ujawnią się, zaproponujemy udział w obozie i pracach terenowych w Górach Świętokrzyskich przy realizacji projektu z możliwością obserwowania na żywo popielic. Dla kolejnych osób mamy przygotowane upominki książkowe: dwa bardzo cenne i trudno dostępne w formie papierowej opracowania wydane przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków:  „Ostoje ptaków o znaczeniu międzynarodowym w Polsce” (1 egz.) oraz  „Ptaki polskich Karpat – stan, zagrożenia, ochrona” (1 egz.), monografię przyrodniczą „Łabędź krzykliwy” autorstwa naszego kolegi Krzyśka Dudzika ze specjalną dedykacją (10 egz.), a także znakomity przewodnik Collinsa „Drzewa” (1 egz.).

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
866 zł  z 19 000 zł (Cel)
Wpłaciło 20 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 20

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
8
Jula - awatar
Jula
8
Damian powies ta budke w najlepszym miejscu;) - awatar
Damian powies ta budke w najlepszym miejscu;)
50
Orsynia Wegrzyn - awatar
Orsynia Wegrzyn
15
Orsynia Wegrzyn - awatar
Orsynia Wegrzyn
20
Arek - awatar
Arek
40
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
280
Barbara - awatar
Barbara
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anna - awatar
Anna
40

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij