Zbiórka Oczko Wiktorii - zdjęcie główne

Oczko Wiktorii

0 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Marta Nowak - awatar

Marta Nowak

Organizator zbiórki

Nazywam się Marta Nowak, mieszkam w Bydgoszczy i staram się pomóc córeczce mojej przyjaciółki.

A więc od początku... Moja przyjaciółka a zarazem bliska sąsiadka, Weronika Staszak jest mamą samotnie wychowującą trójkę wspaniałych dzieci; Wojtek 11l, Maja 10l i Wiktoria 6l. Mama dzieci nie ma rodziny, ani nikogo bliskiego, kto mógłby jej pomóc; sama pracuje jako sprzątaczka, lecz większość zarobionych pieniędzy przeznacza na wynajmowane mieszkanie oraz rachunki z nim związane, nie wspominając o potrzebach codziennych dzieci oraz swoich, często brakuje pieniędzy do wypłaty, dlatego wspólnie zdecydowałyśmy o stworzeniu zbiórki na pomagam.pl którą ja będę prowadzić. (Mama i tak ma sporo obowiązków przy dzieciach, w domu i w pracy).

Wiktoria, najmłodsza z dzieci, odkąd skończyła rok, zaczęła uczęszczać do okulisty, ponieważ jej mama zauważyła, że córce ,,ucieka" jedno oczko. Tam stwierdzono astygmatyzm jednego oka i nadprzyrost mięśnia w drugim oku. Przepisano szkła korekcyjne i zlecenia ,,ćwiczeń oczu", (czego konsekwentnie mama w domu pilnowała), oraz kontrole średnio co 4 miesiące. Niestety, wzrok Wiktorii zamiast się polepszać, pogorszył się do tego stopnia, że przestała prawie widzieć na jedno oko, wtedy podjęto decyzję o usunięciu nadmiaru mięśnia i ,, podciągnięcie" oczka tak, aby nie uciekało. Operacja odbyła się 23 kwietnia 2018r w Bydgoszczy na NFZ. 

Dziś mija niespełna 1,5 roku ale wzrok Wiktorii nadal jest bardzo słaby, operacja jedynie zmieniła stan wizualny oczka dziewczynki. Ona nadal nie dowidzi, chodź bardzo tego pragnie, chce z łatwością rozpoznawać kolory bez konieczności przybliżania kredek pod same oczka, chce czytać i wyraźnie oglądać bajki. W tej chwili Wiktoria nosi mocne szkła korekcyjne oraz przyjmuje krople do oczu. Czasem skarży się na bolące jedno oczko, ale jej mama ma również na to lekarstwo, oprócz tego częste kontrole prywatne u specjalisty pochłaniają sporo pieniędzy, ale to wszystko nie odnosi żadnych sukcesów.

Dlatego w imieniu Wiktorii i jej mamy, prosimy ludzi o ciepłych sercach o pomoc, chcemy, żeby dziewczynka widziała więcej świata. Za rok pójdzie do 1 klasy szkoły podstawowej, pomóżmy jej do tego czasu widzieć... Widzieć świat!! Jedyną szansą na to jest operacja laserowa w klinice w Poznaniu, wyceniony dla małej koszt to 20.000zł

Każda złotówka jest na wagę złota ♥️

Jeśli możesz- pomóż Pamiętaj- dobro wraca ♥️😘


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Marta Nowak - awatar

Marta Nowak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij