Zbiórka Oczko Wiktorii - zdjęcie główne

Oczko Wiktorii

0 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Marta Nowak - awatar

Marta Nowak

Organizator zbiórki

Nazywam się Marta Nowak, mieszkam w Bydgoszczy i staram się pomóc córeczce mojej przyjaciółki.

A więc od początku... Moja przyjaciółka a zarazem bliska sąsiadka, Weronika Staszak jest mamą samotnie wychowującą trójkę wspaniałych dzieci; Wojtek 11l, Maja 10l i Wiktoria 6l. Mama dzieci nie ma rodziny, ani nikogo bliskiego, kto mógłby jej pomóc; sama pracuje jako sprzątaczka, lecz większość zarobionych pieniędzy przeznacza na wynajmowane mieszkanie oraz rachunki z nim związane, nie wspominając o potrzebach codziennych dzieci oraz swoich, często brakuje pieniędzy do wypłaty, dlatego wspólnie zdecydowałyśmy o stworzeniu zbiórki na pomagam.pl którą ja będę prowadzić. (Mama i tak ma sporo obowiązków przy dzieciach, w domu i w pracy).

Wiktoria, najmłodsza z dzieci, odkąd skończyła rok, zaczęła uczęszczać do okulisty, ponieważ jej mama zauważyła, że córce ,,ucieka" jedno oczko. Tam stwierdzono astygmatyzm jednego oka i nadprzyrost mięśnia w drugim oku. Przepisano szkła korekcyjne i zlecenia ,,ćwiczeń oczu", (czego konsekwentnie mama w domu pilnowała), oraz kontrole średnio co 4 miesiące. Niestety, wzrok Wiktorii zamiast się polepszać, pogorszył się do tego stopnia, że przestała prawie widzieć na jedno oko, wtedy podjęto decyzję o usunięciu nadmiaru mięśnia i ,, podciągnięcie" oczka tak, aby nie uciekało. Operacja odbyła się 23 kwietnia 2018r w Bydgoszczy na NFZ. 

Dziś mija niespełna 1,5 roku ale wzrok Wiktorii nadal jest bardzo słaby, operacja jedynie zmieniła stan wizualny oczka dziewczynki. Ona nadal nie dowidzi, chodź bardzo tego pragnie, chce z łatwością rozpoznawać kolory bez konieczności przybliżania kredek pod same oczka, chce czytać i wyraźnie oglądać bajki. W tej chwili Wiktoria nosi mocne szkła korekcyjne oraz przyjmuje krople do oczu. Czasem skarży się na bolące jedno oczko, ale jej mama ma również na to lekarstwo, oprócz tego częste kontrole prywatne u specjalisty pochłaniają sporo pieniędzy, ale to wszystko nie odnosi żadnych sukcesów.

Dlatego w imieniu Wiktorii i jej mamy, prosimy ludzi o ciepłych sercach o pomoc, chcemy, żeby dziewczynka widziała więcej świata. Za rok pójdzie do 1 klasy szkoły podstawowej, pomóżmy jej do tego czasu widzieć... Widzieć świat!! Jedyną szansą na to jest operacja laserowa w klinice w Poznaniu, wyceniony dla małej koszt to 20.000zł

Każda złotówka jest na wagę złota ♥️

Jeśli możesz- pomóż Pamiętaj- dobro wraca ♥️😘


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online
0 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłać terazUdostępnij
 
Marta Nowak - awatar

Marta Nowak

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 0

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij