Zbiórka OCZY Dominika - zdjęcie główne

OCZY Dominika

4 270 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 46 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Dominik to cudowny chłopiec, z ogromnym serduszkiem, wesoły, inteligentny, interesuje się wieloma dziedzinami życia, ma mnóstwo marzeń. Niestety stwierdzono u niego bardzo poważne nieprawidłowości w oczach. 

Po długotrwałych badaniach, stwierdzono u Dominika NIEoperacyjne anomalie rozwojowe siatkówki oczu, zaburzenia siatkówki w obu oczach.  nadwzroczność OPL.

Dominik jest cały czas objęty opieką okulistyczną. Ma badania co 3-4 miesiące. Jego chorobę lekarze zaliczają jako zwyrodnienie siatkówki dziedziczne. 

Ponieważ Dominik niemalże nie widzi, to bardzo się garbi i grozi mu skolioza. Musi być rehabilitowany w zakresie kręgosłupa. Potrzebuje rehabilitacji wzrokowej, terapii SI, terapii pedagogicznej, TUS, logopedię (dysleksja anatomiczna i nieprawidłowości w koordynacji ruchów aparatu artykulacji).

Aby móc się uczyć Dominik bardzo potrzebuje sprzęty elektroniczne, typu lupy elektroniczne, powiększalniki itp.

Wykorzystujemy w pełni rehabilitacje na NFZ oraz dofinansowanie do zakupu sprzętu z PFRON (raz na 5 lat). Jest to kropla w morzu potrzeb. To jak wyglądają rehabilitacje na NFZ każdy chyba wie. 

Ponieważ jest potrzeba rehabilitacji stałej, wiąże się to z ogromnymi kosztami.

Potrzeby roczne:

16.870 zł - powiększalnik EXIGO z dwoma ekranami  (zdjęcie poniżej)

1.900 zł - używany rower rehabilitacyjny - 3 kołowy

2.400 zł - rehabilitacja wzrokowa, treningi

2.400 zł - osteopata rehabilitacja kręgosłupa 2 x miesięcznie po 100 zł 

2.400 zł - logopedia minimum 2 x miesięcznie

2.400 zł - TUS minimum 2 x miesięcznie

2.400 zł - SI minimum 2 x miesięcznie

4.500 zł - Ortodonta (aparat)

Zbiórka jest zweryfikowana i koordynowana przez: 

Fundacja pomocy rodzinie "Człowiek w potrzebie"
Al. Jerozolimskie 123A, 02-017 Warszawa
KRS 0000239060, NIP 521-336-14-63, REGON 140217610

Zbiórkę można również wesprzeć oddając swoje 1,5% od podatku,
podając w zeznaniu PIT nr KRS 0000239060 i dopisek "Dla Dominika". 

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Fundacja pomocy rodzinie "Człowiek w potrzebie" - awatar

  Fundacja pomocy rodzinie "Człowiek w potrzebie"

  06.02.2023
  06.02.2023

  Udało się kupić za dotychczas zebrane pieniądze + Nasze oszczędności powiększalnik SPIDER - 9 700 zł . Kolejny cel to EXIGO za kwote 16 800 zł. Exigo jest urządzeniem niezbędnym w szkole Dominikowi. Ma opcję bliży i dali - dzięki czemu ułatwi chłopcu spisywanie z tablicy. Wykluczyliśmy także chorobę Norriego - ale nadal jesteśmy pod stałą opieką poradni genetycznej. Kwoty na SI i rehabilitację nie zmieniają się - potrzebujemy Państwa wsparcia i dziekujemy za dotychczasową pomoc.

  Zdjęcie aktualizacji 112 315

4 270 zł  z 20 000 zł (Cel)
Wpłaciło 46 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 46

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Beata - awatar
Beata
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Laura - awatar
Laura
100
Kamil - awatar
Kamil
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Franky Flash - awatar
Franky Flash
400
Michał Z - awatar
Michał Z
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij