Odbudowa Dzika po pożarze.

2 852 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Łukasz Ryś - awatar

Łukasz Ryś

Organizator zbiórki

Cześć.
Nazywam się Łukasz Ryś.
Dla mnie, grupy przyjaciół i Marka - właściciela Zajazdu Pod Dzikiem, nowy rok rozpoczął się okropnie… Około godziny 15.00 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie…

Zajazd Pod Dzikiem, usytuowany w pięknych lasach Kobiórskich, przy głównej trasie DK1 płonie… Ogień w znacznej części strawił zajazd, jego część zaplecza, sali… i naszych serc….

Tylko dzięki profesjonalizmowi i determinacji Straży Pożarnej nie doszło do całkowitego spłonięcia. Jednak straty są ogromne. W tej chwili zmuszeni jesteśmy zamknąć zajazd. Odbudowa potrwa na pewno kilka miesięcy, jednak bardzo byśmy chcieli, aby za jakiś czas znowu tętniło w nim życie.

Odwiedzający zajazd od blisko 40 lat wiedzą, że jest to miejsce (celowo napisałem jest, bo to trwa w nas cały czas), które nie tworzą tylko ściany czy kawałek skóry dzika na ścianie… To miejsce tworzą ludzie…

Właściciel - Marco PL - który nie usiedzi na miejscu i ciągle ma nowy pomysł na coś ciekawego w życiu. Załoga dzięki której zostaniesz zawsze miło przywitany, zjesz najlepszą gulaszową, flaczki, gulasz z dzika na pęczaku czy golonkę na kapuście, na którą przyjeżdżają z daleka całymi rodzinami. Rowerzyści i piechurzy pokonujący trasę książęcą mogący odpocząć po drodze. Motocykliści, którzy rozpoczynają tu swoje wyprawy… Przyjaciele, którzy mogą na siebie liczyć... Adamh PL, który na pewno pierwszy byłby na placu budowy i wierzę w to, że będzie nas dopingował tam z góry...

Mógłbym tak wymieniać, wymieniać… i internet by się skończył...

ALE UWAGA!!!

ZOSTAŁA PODJĘTA DECYZJA, ŻE ZAJAZD BĘDZIE ODBUDOWANY!!!!!!!!!!

Jednak bez Waszej pomocy się nie obędzie…

Tą drogą, zapraszam wszystkich (jako mianowany kierownik odbudowy 😊) do śledzenia, podglądania postępów na Facebooku. W wydarzeniu Odbudowa DZIKA 
( https://www.facebook.com/events/165362397525070/ )

Zbieramy pieniądze na odbudowę tego miejsca.

Pieniądze zastaną wykorzystane do podłączenie prądu na stałe do zajazdu oraz na przeprowadzenie prac remontowych mających na celu odbudowę zniszczonego naszego miejsca na ziemi.
 - Wylewka betonowa, wyrównanie zniszczonej podłogi, fundamenty

- Postawienie nowych słupów podpierających dach i odbudowa zniszczonych ścian

- Remont dachu zniszczonego w pożarze

- Odtworzenie instalacji elektrycznej, ogrzewania, gazowej

Mówimy tu również o pomocy wszelakiej…

(Marco nie raz pomagał, w nawet wczoraj, kiedy sprzątaliśmy zgliszcza i pakowaliśmy spalone rzeczy do kontenera, znalazł siłę, by cudem ocaloną kuchnię polową, pożyczyć organizatorom najbliższego finału WOŚP w Kobiórze.

Wielokrotnie razem z nami pomagał w akcjach charytatywnych w okolicy. MOTOMIKOŁAJE BIELSKO, POMOC DLA ŚWIETLIKOWA W TYCHACH i wiele innych...)
Przyszła pora pomóc i Markowi.

Sprawy finansowe to jedno bo bez wkładu finansowego całe przedsięwzięcie nie będzie mogło się odbyć.

Ale tutaj potrzebna jest również pomoc rzeczowa, duchowa i życzliwość…

Grzegorz ma blachę, Brat ma siłę, Daro i Tusiek mają czas, a Tomaszo pospawa wszystko, również konstrukcję na dach… Ja mam energię, Kasper łopatę, Majster buduje, a Ritchie wywiezie śmieci po remoncie… Czester pomoże, Żelek zagada gdzie trzeba, Rambo poskacze, Waldek zagrzeje kawę na swojej kostce breżniewce... Ktoś odda deski, ktoś przywiezie obiad dla ekipy remontowej...

Kto co potrafi, co kto może, komu się chce…

Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli i ofiarnych przyjaciół, udało się już ogarnąć zajazd po pożarze. Zgromadzić trochę niezbędnych rzeczy, potrzebnych do prac remontowych, pojawiają się też deklaracje pomocy i współfinansowania odbudowy.

Potrzeby jednak są wciąż bardzo duże – a wśród nich najpilniejsza – zebranie odpowiednich środków na doprowadzenie prądu do zajazdu. Nie wiem czy wiecie, ale zajazd od 40 lat funkcjonował dzięki pracy agregatu napędzanego silnikiem C330 URSUS. 😊

W miarę postępu prac potrzebni będą zdolni do pracy, chętni ludzie którzy na hasło ROBIMY, pojawią się o danej porze i pomogą postawić to nasze miejsce na ziemie na nowo.

W imieniu Marka, swoim i wielu ludzi dla których Zajazd Pod Dzikiem jest miejscem wyjątkowym, bardzo dziękujemy za okazaną pomoc.


Zapraszamy do Dzika po odbudowie.


Każdy z Was, kto odwiedzi nas, kiedy remont zajazdu zostanie zakończony, otrzyma cząstkę tego co jest na prawdę ważne. Cząstkę ludzkiej życzliwości, wdzięczności i na pewno wróci ogrzać się nie raz do naszego DZIKOWEGO ogniska.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Tadeusz Błaszczyk - awatar

  Tadeusz Błaszczyk

  15.01.2018
  15.01.2018

  Życzę powodzenia w zbiórce i obyśmy mogli się spotkać jak najszybciej na golonce

 • Łukasz(KOKOT) - awatar

  Łukasz(KOKOT)

  14.01.2018
  14.01.2018

  Damy rade-wkupie siła💪💪💪

 • Moniczka - awatar

  Moniczka

  12.01.2018
  12.01.2018

  Powodzenia! Trzymam kciuki 😁

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.01.2018
  12.01.2018

  powodzenia ! 3mam kciuki

 • Aleksandra Skorupska - awatar

  Aleksandra Skorupska

  11.01.2018
  11.01.2018

  Po odbudowie na pewno zawitamy rodzinnie :) w trakcie wspomozemy jak potrafimy!

2 852 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Łukasz Ryś - awatar

Łukasz Ryś

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 40

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Edka Kredka - awatar
Edka Kredka
50
Looksgoodinblack - awatar
Looksgoodinblack
50
Katarzyna Niedźwiedź - awatar
Katarzyna Niedźwiedź
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Andrzej Plucik - awatar
Andrzej Plucik
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij