Odbudowa Dzika po pożarze.

2 852 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Łukasz Ryś - awatar

Łukasz Ryś

Organizator zbiórki

Cześć.
Nazywam się Łukasz Ryś.
Dla mnie, grupy przyjaciół i Marka - właściciela Zajazdu Pod Dzikiem, nowy rok rozpoczął się okropnie… Około godziny 15.00 do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie…

Zajazd Pod Dzikiem, usytuowany w pięknych lasach Kobiórskich, przy głównej trasie DK1 płonie… Ogień w znacznej części strawił zajazd, jego część zaplecza, sali… i naszych serc….

Tylko dzięki profesjonalizmowi i determinacji Straży Pożarnej nie doszło do całkowitego spłonięcia. Jednak straty są ogromne. W tej chwili zmuszeni jesteśmy zamknąć zajazd. Odbudowa potrwa na pewno kilka miesięcy, jednak bardzo byśmy chcieli, aby za jakiś czas znowu tętniło w nim życie.

Odwiedzający zajazd od blisko 40 lat wiedzą, że jest to miejsce (celowo napisałem jest, bo to trwa w nas cały czas), które nie tworzą tylko ściany czy kawałek skóry dzika na ścianie… To miejsce tworzą ludzie…

Właściciel - Marco PL - który nie usiedzi na miejscu i ciągle ma nowy pomysł na coś ciekawego w życiu. Załoga dzięki której zostaniesz zawsze miło przywitany, zjesz najlepszą gulaszową, flaczki, gulasz z dzika na pęczaku czy golonkę na kapuście, na którą przyjeżdżają z daleka całymi rodzinami. Rowerzyści i piechurzy pokonujący trasę książęcą mogący odpocząć po drodze. Motocykliści, którzy rozpoczynają tu swoje wyprawy… Przyjaciele, którzy mogą na siebie liczyć... Adamh PL, który na pewno pierwszy byłby na placu budowy i wierzę w to, że będzie nas dopingował tam z góry...

Mógłbym tak wymieniać, wymieniać… i internet by się skończył...

ALE UWAGA!!!

ZOSTAŁA PODJĘTA DECYZJA, ŻE ZAJAZD BĘDZIE ODBUDOWANY!!!!!!!!!!

Jednak bez Waszej pomocy się nie obędzie…

Tą drogą, zapraszam wszystkich (jako mianowany kierownik odbudowy 😊) do śledzenia, podglądania postępów na Facebooku. W wydarzeniu Odbudowa DZIKA 
( https://www.facebook.com/events/165362397525070/ )

Zbieramy pieniądze na odbudowę tego miejsca.

Pieniądze zastaną wykorzystane do podłączenie prądu na stałe do zajazdu oraz na przeprowadzenie prac remontowych mających na celu odbudowę zniszczonego naszego miejsca na ziemi.
 - Wylewka betonowa, wyrównanie zniszczonej podłogi, fundamenty

- Postawienie nowych słupów podpierających dach i odbudowa zniszczonych ścian

- Remont dachu zniszczonego w pożarze

- Odtworzenie instalacji elektrycznej, ogrzewania, gazowej

Mówimy tu również o pomocy wszelakiej…

(Marco nie raz pomagał, w nawet wczoraj, kiedy sprzątaliśmy zgliszcza i pakowaliśmy spalone rzeczy do kontenera, znalazł siłę, by cudem ocaloną kuchnię polową, pożyczyć organizatorom najbliższego finału WOŚP w Kobiórze.

Wielokrotnie razem z nami pomagał w akcjach charytatywnych w okolicy. MOTOMIKOŁAJE BIELSKO, POMOC DLA ŚWIETLIKOWA W TYCHACH i wiele innych...)
Przyszła pora pomóc i Markowi.

Sprawy finansowe to jedno bo bez wkładu finansowego całe przedsięwzięcie nie będzie mogło się odbyć.

Ale tutaj potrzebna jest również pomoc rzeczowa, duchowa i życzliwość…

Grzegorz ma blachę, Brat ma siłę, Daro i Tusiek mają czas, a Tomaszo pospawa wszystko, również konstrukcję na dach… Ja mam energię, Kasper łopatę, Majster buduje, a Ritchie wywiezie śmieci po remoncie… Czester pomoże, Żelek zagada gdzie trzeba, Rambo poskacze, Waldek zagrzeje kawę na swojej kostce breżniewce... Ktoś odda deski, ktoś przywiezie obiad dla ekipy remontowej...

Kto co potrafi, co kto może, komu się chce…

Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli i ofiarnych przyjaciół, udało się już ogarnąć zajazd po pożarze. Zgromadzić trochę niezbędnych rzeczy, potrzebnych do prac remontowych, pojawiają się też deklaracje pomocy i współfinansowania odbudowy.

Potrzeby jednak są wciąż bardzo duże – a wśród nich najpilniejsza – zebranie odpowiednich środków na doprowadzenie prądu do zajazdu. Nie wiem czy wiecie, ale zajazd od 40 lat funkcjonował dzięki pracy agregatu napędzanego silnikiem C330 URSUS. 😊

W miarę postępu prac potrzebni będą zdolni do pracy, chętni ludzie którzy na hasło ROBIMY, pojawią się o danej porze i pomogą postawić to nasze miejsce na ziemie na nowo.

W imieniu Marka, swoim i wielu ludzi dla których Zajazd Pod Dzikiem jest miejscem wyjątkowym, bardzo dziękujemy za okazaną pomoc.


Zapraszamy do Dzika po odbudowie.


Każdy z Was, kto odwiedzi nas, kiedy remont zajazdu zostanie zakończony, otrzyma cząstkę tego co jest na prawdę ważne. Cząstkę ludzkiej życzliwości, wdzięczności i na pewno wróci ogrzać się nie raz do naszego DZIKOWEGO ogniska.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Tadeusz Błaszczyk - awatar

  Tadeusz Błaszczyk

  15.01.18
  15.01.18

  Życzę powodzenia w zbiórce i obyśmy mogli się spotkać jak najszybciej na golonce

 • Łukasz(KOKOT) - awatar

  Łukasz(KOKOT)

  14.01.18
  14.01.18

  Damy rade-wkupie siła💪💪💪

 • Moniczka - awatar

  Moniczka

  12.01.18
  12.01.18

  Powodzenia! Trzymam kciuki 😁

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  12.01.18
  12.01.18

  powodzenia ! 3mam kciuki

 • Aleksandra Skorupska - awatar

  Aleksandra Skorupska

  11.01.18
  11.01.18

  Po odbudowie na pewno zawitamy rodzinnie :) w trakcie wspomozemy jak potrafimy!

2 852 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 40 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Łukasz Ryś - awatar

Łukasz Ryś

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 40

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Edka Kredka - awatar
Edka Kredka
50
Looksgoodinblack - awatar
Looksgoodinblack
50
Katarzyna Niedźwiedź - awatar
Katarzyna Niedźwiedź
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Andrzej Plucik - awatar
Andrzej Plucik
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Opłaty:Założenie i prowadzenie zbiórki w serwisie jest darmowe, jednak od zebranej przez Ciebie kwoty potrącimy niewielki procent na pokrycie kosztów promocji serwisu i kosztów operatorów płatności (łącznie - 7,5 % od zebranej kwoty). Są to jedyne opłaty, jakie poniesiesz ! Dzięki nim Pomagam.pl jest najskuteczniejszym narzędziem do tworzenia zbiórek pieniężnych w internecie. Nigdy nie pobieramy dodatkowych lub ukrytych opłat.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij