Magdalena Kruk - awatar

Magdalena Kruk

Organizator zbiórki

W noc przed Wigilią w Niemieryczewie spłonął dom naszych przyjaciół, Magdy Kruk, jej męża Łukasza, 6-letniej Ali i 8-letniego Jaśka.

Gdy o 2 nad ranem wybuchł pożar, Magda była w domu sama z dziećmi. Zdążyła tylko wybiec z Alą i Jasiem na dwór. Dom spłonął. To, czego nie strawił ogień, zalała woda ze strażackich sikawek, a potem deszcz. Był dom i nagle go nie ma. Pogorzelcy muszą zaczynać od zera. Ile potrzebują? 200-250 tysięcy złotych. Liczy się każda złotówka. Przed Krukami ogrom pracy. Muszą temu podołać psychicznie i fizycznie. Pomóżmy ludziom, którym zawalił się świat, ale którzy podnoszą się, gotowi stawić czoła rzeczywistości.

Od pożaru minęło już trochę czasu. To były bardzo pracowite dni. Wciąż są i jeszcze długo będą. Tuż po świętach Magda i Łukasz wrócili na wieś i zamieszkali u przyjaciół, którzy oddali do ich dyspozycji pokój jednego z synów. Dzieci, Jasiek i Ala, zostały w Szczecinie, u rodziców Łukasza. Codziennie rano Magda i Łukasz ruszają do Niemieryczewa. 

Porządkują zgromadzone u sąsiadki rzeczy. Przebijają się przez pudła, torby, meble, czyszcząc każdą rzecz z popiołu, segregując, porządkując. Odnaleźli maskotki dzieci, dokopali się do dokumentów. Po pożarze przyjaciele, znajomi, sąsiedzi skrzyknęli się i zabrali do siebie zmoczone przez strażaków i poupychane potem w torby plastikowe ubrania. Żeby ciuchy nie zgniły, ludzie zabrali je do siebie i ruszyło pranie.

Krukom udało się już uporządkować pogorzelisko. Wynieśli ze spalonego domu wszystko, co dało się wynieść. Teraz czas na rozbiórkę. Zostaną fundamenty. Tyle zostało z domu, który miał być przystanią życiową dla pochodzącej z Wrocławia Magdy i urodzonego w Szczecinie Łukasza. 

Z pożaru ocalały zwierzęta Kruków, suczka Pepsi i kotka Lusia. Pepsi znalazła tymczasowe schronienie u przyjaciół Kruków, rodziców koleżanki Jasia. Czuje się tam jak na psich koloniach, śpi na sianie. 

Niestety, Lusia dwa dni po pożarze odeszła. Została odwieziona do sąsiadów i tam umarła. Nawdychała się pewnie w czasie pożaru za dużo toksycznych oparów, może i stres zrobił swoje. To bolesna strata. Lusia była pierwszym „dzieckiem” Magdy i Łukasza,  jeszcze przed Jaśkiem i Alą. 

Codziennie do Magdy i Łukasza zgłaszają się ludzie z propozycją pomocy. Oferują meble, pościel, ręczniki, sprzęt gospodarstwa domowego. Elektryk gotowy jest pracować za darmo. Ile osób tyle pomysłów na nowy dom. 

Jaś i Alka chodzą do małej, wiejskiej szkółki w sąsiednich Korabiewicach. Przedszkole, zerówka, trzy klasy. 40 dzieci. Wszyscy się znają. Klasa Ali liczy pięcioro dzieci. Każde z nich przygotowało plakat dla Ali. To akcja fantastycznych nauczycielek, które czuwają nad wszystkim. Dzieci najpierw miały pogadankę o pożarach, potem narysowały kartki dla małych Kruków.

Kruki walczą. Bo słowo „walka” najlepiej oddaje ich codzienność. Do mnóstwa spraw, które muszą codziennie załatwiać, do troski o dzieci, dochodzi potworne zmęczenie, coraz większe z każdym dniem. Myśli o przyszłości przeplatają się ze wspomnieniami. Magda nigdy nie zapomni tej nocy, kiedy w koszuli nocnej, na bosaka, stała przed płonącym domem ,tuląc do siebie zapłakanego bosego Jasia w piżamie i oniemiałą, bosą Alę. Krukowie starają się być twardzi i mocni, przecież żyją, są razem. Nie mogą pokazać dzieciom, jak bardzo są zrozpaczeni. Magda zamyka oczy i widzi ogień. A gdyby się nie obudziła? Znów dopada ją poczucie klęski, beznadziei, uczucie krzywdy. Nie pozwólmy na to.  Pomóżmy Krukom. Za dotychczasową pomoc dziękujemy z całego serca. Dobro powraca. 


kliknij w link poniżej aby obejrzeć materiał z DD TVN

https://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/tej-nocy-nie-zapomna-nigdy-w-pozarze-stracili-majatek,250221.html

Wybierz kwotę

Aktualności

 • Magdalena Kruk - awatar

  Magdalena Kruk

  23.02.18
  23.02.18

  Co u nas po dwóch miesiącach.... https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/stracili-wszystko-w-pozarze-dzieci-uciekaly-z-domu-boso/dg35j2w

Komentarze

 • Magda - awatar

  Magda

  02.08.18
  02.08.18

  Powodzenia!

 • Łukasz - awatar

  Łukasz

  21.05.18
  21.05.18

  Współczuje bardzo. W takich chwilach doceniamy ile właściwie mamy. Wierze w Was.

  • Magdalena Kruk - awatar

   Magdalena Kruk - Organizator zbiórki

   21.05.18
   21.05.18

   Dziękujemy...i co jest najważniejsze !

 • Katarzyna Mlynczyk - awatar

  Katarzyna Mlynczyk

  23.04.18
  23.04.18

  Zycze powodzenia w odbudowaniu domku my jestesmy na etapie stan surowy zamkniety wiem ze liczy sie kazda zlotowka oby do przodu bedzie dobrze

  • Magdalena Kruk - awatar

   Magdalena Kruk - Organizator zbiórki

   25.04.18
   25.04.18

   Dziękujemy serdecznie....❤

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.04.18
  01.04.18

  Jestescie w moich myslach Kochana :*

  • Magdalena Kruk - awatar

   Magdalena Kruk - Organizator zbiórki

   01.04.18
   01.04.18

   Bardzo dziękujemy....❤

 • Kasia - awatar

  Kasia

  17.03.18
  17.03.18

  Powodzenia!

  • Magdalena Kruk - awatar

   Magdalena Kruk - Organizator zbiórki

   18.03.18
   18.03.18

   Dziękujemy !!!

Magdalena Kruk - awatar

Magdalena Kruk

Organizator zbiórki

Wpłaty - 825

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Koleżanki ze stowarzyszenia Solidarne Kobiety Zawsze - awatar
510
Koleżanki ze stowarzyszenia Solidarne Kobiety Zawsze
Jakub Prusiński - awatar
100
Jakub Prusiński
Magda - awatar
50
Magda
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Teresa Wesołowska - awatar
100
Teresa Wesołowska
Anonimowy Darczyńca - awatar
200
Anonimowy Darczyńca
Depeszownia:) - awatar
50
Depeszownia:)
Łukasz - awatar
100
Łukasz
Anonim - awatar
20
Anonim

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.