Zbiórka Pomóż mi oddychać tak jak ty ! - miniaturka zdjęcia

Pomóż mi oddychać tak jak ty ! Jak założyć taką zbiórkę?

Zbiórka Pomóż mi oddychać tak jak ty ! - zdjęcie główne

Pomóż mi oddychać tak jak ty !

4 162 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 58 osób
Halina Josko - awatar

Halina Josko

Organizator zbiórki

Mamo czy jest jeszcze dla mnie nadzieja?- zapytał mnie syn w szpitalu                                             Jest ! Znajdę ją choćby na końcu świata !- obiecałam                                                                     

Co powiedziałbyś swojemu jedynemu dziecku, któremu nagły atak choroby uświadomił,             że jego życie zmierza ku końcowi? Co zrobiłbyś gdyby twojemu kochanemu synowi brakowało powietrza, bo chore od urodzenia płuca nie chcą dalej funkcjonować?

 Poddałbyś się czy zrobiłbyś wszystko aby szukać ratunku?                                                                  My z synem Kamilem postanowiliśmy nie poddawać się i stoczyć bój z mukowiscydozą! 

Serce wyło z rozpaczy, łzy same wyciskały się z oczu, ale musiałam być twarda, byłam jego jedynym wsparciem, mamy tylko siebie.                                                                                           

Większość chorych na mukowiscydozę umiera w młodym wieku.                                                 Kamil funkcjonował całkiem dobrze pomimo ciężkiej postaci - nie chorował.   

Uczęszczał normalnie do szkoły, uprawiał sport, trenował sztuki walki, grał w piłkę nożną, chodził na siłownię, biegał po 5-10 km, miał nieskończone siły. Studiował marketing i zarządzanie, a potem pracował, uważał, że każdy powinien zarobić na swoje utrzymanie. Mukowiscydoza była gdzieś tam z tyłu za nami, w dokumentach, ale nie w życiu.                   Oczywiście brał regularnie leki, robił codziennie inhalacje.                                                                   W wieku 27 lat pojemność płuc była ciągle ponad 100%.          

Kamil zamieszkał sam i zaczęło się... choroba zaatakowała z całym impetem, zapalenie płuc za zapaleniem, pobyt za pobytem w szpitalu. W krótkim czasie spadek wagi o 15 kg, potem ciężka depresja i znów szpital.

Gdy dostałam wiadomość o ciężkim stanie mojego syna, jechałam jak szalona 600 km do szpitala.Kamil leżał w łóżku bez ruchu, bez oznak życia.Listopadową noc spędziłam w samochodzie pod szpitalem. Rano stałam nad łóżkiem mojego syna i czekałam aż otworzy oczy. Pojawiły się łzy i wówczas Kamil zapytał" Mamo czy jest jeszcze dla mnie nadzieja?"                 "Jest i znajdę ją na końcu świata! "- obiecałam.                                                                             Wyniki badań nie pozostawiały złudzeń, pojemność płuc drastycznie spadła. Kamil ma problemy z oddychaniem, szybko się męczy i dużo śpi. Nie ma ochoty na kontakty z ludźmi...chodzi smutny, czasami zbuntowany, zły na życie, które go niesprawiedliwie potraktowało. Jest źle...ale wierzę, że znowu będzie lepiej.

Przekopałam cały internet, przeczytałam dziesiątki publikacji, rozmawiałam z wieloma chorymi i lekarzami w wielu krajach świata....i znalazłam Dr Kampona Sriwatanakul, który zgodził się na leczenia płuc syna komórkami macierzystymi .

Dr Kampon wraz z zespołem lekarzy po zapoznaniu się ze zdjęciami tomografii komputerowej i innych badań napisał "Opierając się na informacjach medycznych z badań płucnych, uważam że Kamil jest dobrym kandydatem do powstrzymania patogenezy  choroby płuc"(...)  Nasze komórki macierzyste płucne MSC+ w stopniu klinicznym pozwolą na wprowadzenie terapeutycznych ilości komórek do uszkodzonych tkanek w celu rozpoczęcia procesu naprawy.

Uwierzcie mi drodzy, to był najpiękniejszy prezent jaki otrzymaliśmy REALNĄ NADZIEJĘ             na lepsze jutro, na to, że Kamil jak dawniej będzie mógł oddychać pełną piersią.  

Potrzebujemy waszej pomocy! Suma która musimy zebrać jest duża, ale wierzę że potrafimy razem dokonać cudu! 

Dla Ciebie to tylko złotówka, dla Kamila jeden oddech.

Ile podarujesz mu oddechów ? 100? 200?  A może więcej ? 

                   Za każdy oddech z serca dziękujemy! 

Proszę wpłać tyle tak jakby to chodziło o Twoje dziecko.

 13.02.2018' ze względu na zmianę organizacji zbiórki pieniążków na leczenie Kamila, zdecydowaliśmy zmienić cel zbiórki - tutaj na pomagam.pl zbieramy na koszty około medyczne Zmniejszamy też kwotę jaką musimy zebrać do 50 000 tys. zł

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Halina Josko - awatar

  Halina Josko

  20.01.2018
  20.01.2018

  Wilczy apetyt towarzyszy Kamilowi od kilku dni tzn. zjada dwa śniadania,
  dwa obiady i dwie kolacje, a w międzyczasie jeszcze desery,
  podwieczorki i owoce.
  Już wcześnie rano budzi mnie odgłos otwieranej i zamykanej lodówki,
  przez sen się śmieję bo wiem, że jest dobrze (jak na ten stan)
  Byliśmy u lekarza. Wyniki badań poprawiły się,
  co da nam więcej czasu na zebranie pieniędzy.
  Proszę bądźcie z nami :)

Słowa wsparcia

Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲


 • Ciekawi Świata - awatar

  Ciekawi Świata

  03.02.2018
  03.02.2018

  Trzymam kciuki :)

  • Halina Josko - awatar

   Halina Josko - Organizator zbiórki

   05.02.2018
   05.02.2018

   Dziękuję za przekazane pieniążki i za trzymanie kciuków. Miejmy nadzieję że inni ludzie też otworzą swoje serca aby pomóc.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  11.01.2018
  11.01.2018

  trzymam kciuki, Polacy mają wielkie serducho :-)

 • Ciekawi Świata - awatar

  Ciekawi Świata

  09.01.2018
  09.01.2018

  Zdrówka!!!!!

 • Karolina Duda - awatar

  Karolina Duda

  07.01.2018
  07.01.2018

  Wszystko będzie dobrze! Wierzę w to!

  • Halina Josko - awatar

   Halina Josko - Organizator zbiórki

   12.01.2018
   12.01.2018

   Dziękuję za wiarę w pomyślne zakończenie. Metodę tą obserwuję od wielu lat. Pamiętam nastoletniego chłopca Marka z mukowiscydozą, którego stan był bardzo ciężki. Lekarze nie mogli już nic więcej zrobić. Zrozpaczony ojciec skontaktował się z kliniką gdzie stosuje się terapię komórkami macierzystymi. Wbrew lekarzom wyniósł syna na rękach ze szpitala gdzie leżał. Mark został poddany terapii komórkami macierzystymi. Potem zobaczyłam go po 4 latach, dalej szczuplutki, wątły, grał w golfa na polu golfowym.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  03.01.2018
  03.01.2018

  Zdrowka i szybkiego osiagniecia celu!

  • Halina Josko - awatar

   Halina Josko - Organizator zbiórki

   12.01.2018
   12.01.2018

   Dziękuję uprzejmie :)

4 162 zł  z 50 000 zł (Cel)
Wpłaciło 58 osób
Halina Josko - awatar

Halina Josko

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 58

Kamila O. - awatar
Kamila O.
20
jan sitarz - awatar
jan sitarz
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Grupa - awatar
Grupa
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Ciekawi Świata - awatar
Ciekawi Świata
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
50
Mariusz Chmura - awatar
Mariusz Chmura
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij