Zbiórka Pilnie potrzebny inhalator - zdjęcie główne

Pilnie potrzebny inhalator

4 000 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciły 143 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Jako noworodek z powodu pewnych podejrzeń Oskar przeszedł powtórne rutynowe badania... Rodzice nie mogąc doczekać się wyniku zadzwonili do laboratorium. Przez telefon usłyszeli słowa, które sprawiły, że w jednej sekundzie ich świat się zawalił: Dziecko jest chore. To choroba genetyczna. Nieuleczalna.

Mukowiscydoza – bo tak nazywa się ta choroba – jest chorobą ogólnoustrojową, która w miarę postępowania wykańcza różne części organizmu. Najczęściej atakuje układ oddechowy, sprawiając, że płuca wypełniają się gęstym, lepkim śluzem, a oddech znika... Trzy lata temu w atakach na Oskara do mukowiscydozy dołączyła groźna sojuszniczka - bakteria Pseudomonas aeruginosa, pałeczka ropy błękitnej. Przyspiesza rozwój choroby, siejąc spustoszenie w organizmie Oskara. Bywają momenty, kiedy atakuje ze wzmożoną siłą, zatruwając organizm Oskara infekcjami. Każdy taki przypadek skazuje chłopca na dwutygodniowy pobyt w szpitalu.

Oskar stara się walczyć, ale ma tylko siedem lat. Często się poddaje. Dlaczego? Dlaczego ja? – dopytuje, a nikt nie potrafi mu odpowiedzieć. Dlaczego znów choruję? Dlaczego znów szpital? Płacze, buntuje się podczas codziennej walki z chorobą. Inhalacja kilka razy dziennie, leki, oklepywanie, pobyty rehabilitacyjne…

Choroba przewrotnie pokazuje mu namiastkę życia, które prowadziłby, gdyby był zdrowy, żeby zaraz brutalnie je odebrać.

Często, aby nie złapać zagrażających jego życiu infekcji, Oskar nie może opuszczać domu – każde przeziębienie, które dla jego rówieśników jest niczym groźnym, u niego kończy się zapaleniem płuc, antybiotykami, pobytem w szpitalu… Często nawet jego rodzinny dom, który ma być ostoją - staje się dla niego więzieniem.

W imieniu Oskara zwracamy się do Państwa z prośbą o wsparcie w rehabilitacji oraz zakupie niezbędnego dla niego inhalatora, który dla Oskara, którego płuca zostały już dotknięte tą straszną chorobą po prostu pozwala mu oddychać...


PS: Informujemy, że zgodnie z polskim prawem podatkowym darowizny przekazane na rzecz tego dziecka za pośrednictwem naszej Fundacji można odliczyć od podstawy opodatkowania. Po szczegóły zapraszamy na naszą stronę internetową poświęconą temu zagadnieniu http://www.pomaganiejestproste.com.pl/korzysci-podatkowe


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Ulcia - awatar

  Ulcia

  19.07.2017
  19.07.2017

  Trzymaj się i bądź dzielny.

 • Rafał - awatar

  Rafał

  23.04.2017
  23.04.2017

  Dasz radę

 • Radoslaw Beszczynski - awatar

  Radoslaw Beszczynski

  19.04.2017
  19.04.2017

  trzymaj sie

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  08.04.2017
  08.04.2017

  jestesmy z tobą i także walczymy z naszą coreczka

 • Karolina - awatar

  Karolina

  23.03.2017
  23.03.2017

  Powodzenia maluszku. Pan Bóg jest z Tobą.

4 000 zł  z 4 000 zł (Cel)
Wpłaciły 143 osoby
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 143

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
25
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Załóż swoją pierwszą zbiórkę

Zbieraj pieniądze na to, czego
najbardziej potrzebujesz już dziś!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij