Zbiórka odmienić ich los - zdjęcie główne

odmienić ich los

1 030 zł  z 4 300 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Husky. Piękne, majestatyczne psy, za którymi ludzie z podziwem oglądają się na ulicy. Pewne siebie, niezależne, dumne istoty. Ale jak się czasem okazuje, wyjątkowość nie chroni ich przed trudnym losem. Cztery psy w typie husky, które pod koniec września w dramatycznych okolicznościach trafiły pod opiekę Runy, w pełni się o tym przekonały.

Dwie dorosłe (jedna 1,5 roku, druga 8-9 lat) suczki – Greta i Czina, są w stosunkowo niezłej formie. Co prawda zaniedbane weterynaryjnie (brak szczepień, odrobaczenia, sterylizacji) i mają spore braki socjalizacyjne (nie znają smyczy, obroży), ale poza tym radzą sobie nieźle. Przede wszystkim są zdrowe, a przynajmniej brak niepokojących objawów - upewnimy się po badaniach kontrolnych.

Dwa ok. 2 miesięczne, na razie bezimienne szczeniaki, piesek i suczka, nie miały tyle szczęścia. Trafiły do Runy brudne, zarobaczone, osłabione anemią, a co najgorsze, z objawami neurologicznymi… Niemożność utrzymania się na nóżkach, chodzenie do tyłu, drgawki, brak kontaktu… Na razie nie wiadomo, jaka jest przyczyna. Możliwości jest wiele, może być to efekt bardzo dużego zarobaczenia, ale niestety, również coś dużo poważniejszego. W grę wchodzą m.in. groźne choroby wirusowe czy wada genetyczna. Jeśli w wyniku odrobaczenia, objawy nie zaczną powoli ustępować, szczenięta będą wymagały szczegółowej diagnostyki. Do tego suczka nie ma ogonka – straciła go w niewyjaśnionych okolicznościach, maleńki kikutek jest obdarty ze skóry…

Opieka nad tymi psami to ogromne wyzwanie, zarówno logistyczne jak i finansowe. Przejęcie psów było nagłe i zupełnie nieplanowane, a sytuacja finansowa Runy jest zła, żeby nie powiedzieć tragiczna…

Aby te psy mogły wyjść na prostą, znaleźć najlepsze domy, zapomnieć o przeszłości i stać się na nowo, a może nawet po raz pierwszy, tymi dumnymi istotami, z którymi kojarzą nam się husky, potrzeba jest Wasza pomoc. Potrzebne jest wsparcie finansowe na sterylizacje, szczepienia, badania kontrolne i hotelowanie Grety i Cziny, na leczenie, diagnostykę, szczepienia maluszków. Do tego dochodzą koszty utrzymania, wyżywienia, podkładów, dojazdów do weterynarza.

Wszelkie dary rzeczowe będą również ogromną pomocą – przede wszystkim potrzebne są podkłady i dobrej jakości karma dla szczeniąt.

Suczki już niedługo, a szczenięta - po wyleczeniu, będą szukały domów. Odpowiedzialnych domów, które są gotowe na zostanie przewodnikiem i przyjacielem psa w typie husky na dobre i na złe. Jeśli znasz kogoś, kto chciałby taki dom stworzyć, lub sam jesteś na to gotowy – odezwij się https://www.facebook.com/runapomaga/

W imieniu Runy i tych pięknych psów proszę – pomóżcie wyprowadzić je na prostą. Wspólnymi siłami możemy dokonać tego, co w pojedynkę jest ponad siły i odmienić ich los.

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • RUNA - awatar

  RUNA

  09.07.2019
  09.07.2019

  Śliczna Bajka miała w poniedziałek badania.
  I tu duże zaskoczenie, dla mnie wręcz szok - Bajeczka nie ma jednej nerki..
  w przyszłym tygodniu będzie konsultowana, czy musimy coś z tym zrobić, /operacja?/ w miejscu nerki ma jakby 'bańkę z moczem',
  no i interpretacja reszty wyników..zalecenia
  wciąż koszty - diagnostyki, leczenia, utrzymania
  wciąż proszę o pomoc

  Zdjęcie aktualizacji 33 992

Komentarze


 • Agnieszka - awatar

  Agnieszka

  01.02.2019
  01.02.2019

  Trzymam kciuki za Bajeczkę 💛

  • RUNA - awatar

   RUNA - Organizator zbiórki

   01.02.2019
   01.02.2019

   dziękuję to cudowna sunia :)

1 030 zł  z 4 300 zł (Cel)
Wpłaciło 31 osób
Wpłać terazUdostępnij
 

Wpłaty: 31

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Asia - awatar
Asia
10
Maria Regina Araszkiewicz - awatar
Maria Regina Araszkiewicz
20
Agnieszka - awatar
Agnieszka
50
Maria Magdalena - awatar
Maria Magdalena
25
Anna Adamowicz - awatar
Anna Adamowicz
20
Anna Dymna - awatar
Anna Dymna
10
Gosia Krupa - awatar
Gosia Krupa
45
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij