Husky. Piękne, majestatyczne psy, za którymi ludzie z podziwem oglądają się na ulicy. Pewne siebie, niezależne, dumne istoty. Ale jak się czasem okazuje, wyjątkowość nie chroni ich przed trudnym losem. Cztery psy w typie husky, które pod koniec września w dramatycznych okolicznościach trafiły pod opiekę Runy, w pełni się o tym przekonały.

Dwie dorosłe (jedna 1,5 roku, druga 8-9 lat) suczki – Greta i Czina, są w stosunkowo niezłej formie. Co prawda zaniedbane weterynaryjnie (brak szczepień, odrobaczenia, sterylizacji) i mają spore braki socjalizacyjne (nie znają smyczy, obroży), ale poza tym radzą sobie nieźle. Przede wszystkim są zdrowe, a przynajmniej brak niepokojących objawów - upewnimy się po badaniach kontrolnych.

Dwa ok. 2 miesięczne, na razie bezimienne szczeniaki, piesek i suczka, nie miały tyle szczęścia. Trafiły do Runy brudne, zarobaczone, osłabione anemią, a co najgorsze, z objawami neurologicznymi… Niemożność utrzymania się na nóżkach, chodzenie do tyłu, drgawki, brak kontaktu… Na razie nie wiadomo, jaka jest przyczyna. Możliwości jest wiele, może być to efekt bardzo dużego zarobaczenia, ale niestety, również coś dużo poważniejszego. W grę wchodzą m.in. groźne choroby wirusowe czy wada genetyczna. Jeśli w wyniku odrobaczenia, objawy nie zaczną powoli ustępować, szczenięta będą wymagały szczegółowej diagnostyki. Do tego suczka nie ma ogonka – straciła go w niewyjaśnionych okolicznościach, maleńki kikutek jest obdarty ze skóry…

Opieka nad tymi psami to ogromne wyzwanie, zarówno logistyczne jak i finansowe. Przejęcie psów było nagłe i zupełnie nieplanowane, a sytuacja finansowa Runy jest zła, żeby nie powiedzieć tragiczna…

Aby te psy mogły wyjść na prostą, znaleźć najlepsze domy, zapomnieć o przeszłości i stać się na nowo, a może nawet po raz pierwszy, tymi dumnymi istotami, z którymi kojarzą nam się husky, potrzeba jest Wasza pomoc. Potrzebne jest wsparcie finansowe na sterylizacje, szczepienia, badania kontrolne i hotelowanie Grety i Cziny, na leczenie, diagnostykę, szczepienia maluszków. Do tego dochodzą koszty utrzymania, wyżywienia, podkładów, dojazdów do weterynarza.

Wszelkie dary rzeczowe będą również ogromną pomocą – przede wszystkim potrzebne są podkłady i dobrej jakości karma dla szczeniąt.

Suczki już niedługo, a szczenięta - po wyleczeniu, będą szukały domów. Odpowiedzialnych domów, które są gotowe na zostanie przewodnikiem i przyjacielem psa w typie husky na dobre i na złe. Jeśli znasz kogoś, kto chciałby taki dom stworzyć, lub sam jesteś na to gotowy – odezwij się https://www.facebook.com/runapomaga/

W imieniu Runy i tych pięknych psów proszę – pomóżcie wyprowadzić je na prostą. Wspólnymi siłami możemy dokonać tego, co w pojedynkę jest ponad siły i odmienić ich los.

Wybierz kwotę

Wpłaty - 24

Anna Dymna - awatar
10
Anna Dymna
Gosia Krupa - awatar
45
Gosia Krupa
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Maria Regina - awatar
30
Maria Regina
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Jarosław Waliszewski - awatar
50
Jarosław Waliszewski
Anonimowy Darczyńca - awatar
10
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
30
Anonimowy Darczyńca
Andżelika Geremus - awatar
20
Andżelika Geremus

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij

Pomagam.pl korzysta z plików cookie na zasadach opisanych w polityce prywatności, która uległa zmianie. Dowiedz się więcej.