Zbiórka Odzyskać Dom - zdjęcie główne

Odzyskać Dom

7 541 zł  z 198 000 zł (Cel)
Wpłaciło 38 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Elżbieta Chodorowska-Skoczek - awatar

Elżbieta Chodorowska-Skoczek

Organizator zbiórki

There is EN below PL

Drodzy,

Mam na imię Elżbieta.

Marysia i Józek, wspaniali ludzie. 

Potrzebującym nigdy nie odmówili pomocy. Dzisiaj sami jej potrzebują.

Rodzice szóstki dzieci, dwójki pełnoletnich, i czwórki dorastających (17, 15, 13, 8 lat, w tym dwójka z orzeczeniem o niepełnosprawności), którym zapewnili Rodzinę Zastępczą.

12 lat temu prowadzili / rozwijali firmę usługową. Nieuczciwy kontrahent (2), w konsekwencji brak płynności i niewypłacalność / upadłość firmy (tzw. niezawiniona, z przyczyn leżących poza firmą, tu: oszustwa przez kontrahenta), wyprzedany przez syndyka cały majątek, z licytacją domu rodzinnego włącznie.

Od 2007 r. nie mają praktycznie dochodów, oprócz tych które otrzymują na dzieci. Wszelkie inne są "przechwytywane" przez wierzycieli. Nie wybrali „łatwiejszej drogi”, wszystko co mieli i mogli poświęcili dla dobra dzieci. Przyjęli je do siebie w czasie, gdy mieli dobre warunki, nie opuścili, nie pozwolili ich odebrać w czasie pełnym wyrzeczeń, niepewności jutra, ciągłej windykacji. Robią wszystko, aby jako rodzina zastępcza zapewnić dzieciom Rodzinę, niezbędne specjalistyczne leczenia, rehabilitację. Co jakiś czas zadaję sobie pytanie czy ja byłabym zdolna to takiego poświęcenia?

Odzyskanie domu rodzinnego.

Domu, który przed laty własnym staraniem dostosowali z pomieszczeń gospodarczych. Aktualnie wynajmują ten dom, bez niego utraciliby dzieci i prawo do pieczy zastępczej nad nimi.

Obecny właściciel, chcąc ratować tę rodzinę, nabył go 12 lat temu od syndyka, z myślą o zwróceniu go Marysi i Józkowi po cenie zakupu.

Z przyczyn osobistych właściciel musi odsprzedać ten dom.

Marysia i Józek do końca tego roku mają termin aby pozyskać fundusze na spłacenie, wg pierwotnej ceny (mimo upływu lat obecny właściciel dotrzymał słowa).

Dom wymaga generalnego remontu, ale teraz walczymy, aby odzyskali z dziećmi swój dawny dach nad głową i uskrzydleni Twoją pomocą mogli samodzielnie wychodzić z wszechogarniającej beznadziei.

Jest szansa, szansa, która się ziści tylko dzięki Twojej pomocy.

Jak wielu potrzebujących i oni krępują się sami wyjść publicznie z prośbą o pomoc. Gdy zderzyli się z utratą nadziei na odzyskanie domu coś w nich pękło i dowiedziałam się więcej. Nie mogą zostać sami. Za wiedzą i zgodą Marysi i Józka, założyłam tę zbiórkę. Motywację i siłę czerpię z hasła polskiej sportsmenki: „Możesz wszystko tylko przestań się bać”. W działaniu zespołowym – na pewno damy radę im pomóc.  

Po zakończeniu zbiórki całość zebranej kwoty zostanie przekazana dla nich.

Ogromne, ogromne podziękowanie za każdą wpłatę.

Ze wzruszeniem czytam i wspieram inne zbiórki. Wiem, że potrzebujących jest wielu. Tym bardziej serdecznie dziękuję za Twoją pomoc.

Każda złotówka, 5 zł, 10 zł ma dla Marysi i Józka (i dla mnie, jako organizatora zbiórki) nieocenioną wartość.

Każde udostępnienie zbiórki daje nam nadzieję na uzbieranie potrzebnej kwoty.

EN 

Recover the House

Dear All,

My name is Elżbieta.

Marysia and Józek, great people.

The needy never refused help. Today they need it.

Parents of six children, two adults, and four adolescents (17, 15, 13, 8, including two with a disability certificate), whom they provided the Substitute Family.

12 years ago, they ran / developed a service company. Unfair contractors (2), as a consequence lack of liquidity and insolvency / bankruptcy of the company (so-called not fault, for reasons outside the company, here: fraud by the contractor), sold out by the receiver all the assets, including the auction of the family home.

Since 2007 they have practically no income, apart from those they receive for children. All others are "intercepted" by creditors. They did not choose an "easier road", everything they had and could sacrifice for the good of children. They took them to themselfs at a time when they had good company conditions, did not leave them, did not let them be taken away during a time of sacrifices, uncertainty of tomorrow, and continuous debt collection. They do everything to provide family children with necessary
specialist treatment and rehabilitation as a foster family. Every now and then I ask myself, would I be capable of such a sacrifice?

Reclaiming a family home.

The house, which years ago, adapted from utility rooms. They are currently renting this house, without it they would lose their children and have the right to foster care over them.

The current owner, wanting to save this family, bought it 12 years ago from the trustee, with the intention of returning it to Marysia and Józek at the purchase price.

For personal reasons, the owner must re-sell this house.

Marysia and Józek have a deadline by the end of this year to raise funds for repayment, according to the original price (despite the passage of years, the current owner kept his word).

The house needs a major renovation, but now we are fighting to regain their old house with their children and, with your help, they can come out of all overwhelming hopelessness.

There is a chance, a chance that will come true only thanks to your help.

Like many needy people, they are embarrassed to go out in public asking for help. When they collided with the loss of hope to get home, something broke in them and I found out more. They can not be left alone. With the knowledge and consent of Marysia and Józek, I founded this collection.
Motivation and strength derive from the Polish sportswoman`s motto: "You can everything just stop being afraid." In team work - we will certainly be able to help them.

After the collection is completed, all collected amount will be transferred to them.

A huge, huge thank you for each payment.

I read and support other collections with emotion. I know there are many who need. All the more thank you for your help.

Every pln, 5pln, 10 pln is an inestimable value for Marysia and Józek (and for me, as the organizer of the collection).

Each share collection gives us hope to collect the needed amount.


Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Aktualizacje


 • Elżbieta Chodorowska-Skoczek - awatar

  Elżbieta Chodorowska-Skoczek

  31.05.2019
  31.05.2019

  Następna kontrola.
  Dom - warunek konieczny. Do końca br roku - spełniany.
  Co dalej? Dzięki Państwa wsparciu - nadzieja na odzyskanie domu i utrzymanie Rodziny powstaje.
  Każdego z Was indywidualnie ogarniam ogromną wdzięcznością.
  Wdzięczność Marysi i Józka – trudna do przekazania.

  Jedno z Waszych powiadomień ma zawołanie „Czy jest Bóg”. Jest, w każdym z Was. W realnym świecie tej rodziny, po Waszej drugiej stronie wirtualnej przestrzeni - to się czuje.

  Dziękuję.

  Elżbieta

  Zdjęcie aktualizacji 32 163

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  01.03.2020
  01.03.2020

  Nie bądźmy obojętni.

7 541 zł  z 198 000 zł (Cel)
Wpłaciło 38 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Elżbieta Chodorowska-Skoczek - awatar

Elżbieta Chodorowska-Skoczek

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 38

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
1
Wojtek Z. - awatar
Wojtek Z.
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
100
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
10
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
4 200
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
170

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

People
Logo Fundacji Pomagam.pl

Wspieraj inicjatywy bliskie Twojemu sercu. Wystarczy, że wpiszesz nasz numer KRS przy rozliczaniu podatku dochodowego PIT, by nieść pomoc tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna razem z nami.

Dzięki Tobie możemy zmieniać świat na lepsze. Dziękujemy ❤️

KRS 0000353888

Sprawdź, jak przekazać 1,5% podatku

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.

Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.

Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.

W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).

W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.

Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.

Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij