Sandra Janek - awatar

Sandra Janek

Organizator zbiórki

Nazywam się Sylwia Namsler i mam 46 lat, potrzebuje pomocy w ratowaniu życia mojego 49 letniego męża Eugeniusza Namslera, który choruje na raka płaskonabłonkowego dna jamy ustnej z przerzutem do węzłów chłonnych. 

Nasza historia z ,,NIM'' zaczyna się w styczniu 2016 roku. Mąż odczuwał dyskonfort pod językiem. Udaliśmy się do stomatologa gdzie zostały przepisane mu maści a następnie antybiotyki. W nie długim czasie pojawił się powiększony widoczny gołym okiem węzeł chłonny na szyi. Natychmiast udaliśmy się do Akademickiego Centrum Stomatologii, gdzie został pobrany wycinek z dna jamy ustnej, który po badaniu histopatologicznym okazał się nowotworem, a powiększony węzeł chłonny na szyi był już jego przerzutem. 

04.02.2016 - dzień sądny dla nas wszystkich. Pierwsza wizyta na onkologii. Po długiej rozmowie z lekarzem czego możemy się spodziewać, jak będzie wyglądało leczenia i na co możemy liczyć zostało wystawione nam skierowanie do przyjęcia na oddział. 14.03.2016 pierwsza wizyta na oddziale gdzie została mężowi podana pierwsza z 6 cykli chemioterapii (Cisplatyna i 5 Fluorouracylu, w celu zmniejszenia guza na szyi, aby go operować). Chemioterpia zakończyła się 10.08.2016 roku. Na dzień 26.08.2016 roku dostaliśmy skierowanie na badanie tomografii głowy i szyi. Wynik badania TK - z uwagi na bardzo duże ryzyko zabiegu operacyjnego, operacja jest niemożliwa. Kolejnym etapem w leczeniu męża była wizyta na tzw. kominku lekarskim gdzie lekarze zakwalifikowali męża do radykalnej radiochemioterapii. Od 5.10 do 30.11.2016 mąż przebywał na oddziale gdzie był napromieniowany fotonami X dawką frakcyjną 2Gy, oraz otrzymał 4 cykle chemioterapii wg schematu Carboplatyna. 21.12.2016 na kontroli lekarskiej dostaliśmy skierowanie na badanie TK (24.02.2017) wynik - obraz TK niejednoznaczny, w celu poszerzenia diagnostyki zalecono badanie PET-TK. 03.04.2017 rok wynik PET - aktywnie metaboliczna zmiana nowotworowa.  I w tym momencie stanęliśmy w miejscu. Nie wiedzieliśmy co zrobić, gdzie się udać . Z uwagi na dobrą kondycję męża lekarze postanowili zgłosić go do badania klinicznego. Kolejna nadzieja i chęć do działania. Mąż w badaniu klinicznym otrzymał tylko 4 cykle chemioterapii. Pierwsze dwa cykle dały nam nadzieję, było widać efekty- nawet sam mąż o tym wspominał. Niestety w trakcie 4 cyklu nastąpiła wznowa choroby. Lekarze zdecydowali odsunąć męża od badania klinicznego ponieważ tokstyczna chemia nie dawała oczekiwanych efektów a tylko wszystko pogarszała. Lekarze mając na uwadze upór i silną wolę walki moje męża postanowili podać mu najsłabszą z możliwych chemi czyli Metotrexat. 

I co w tej sytuacji zrobić? Jedyne co przychodzi mi teraz do głowy to przysłowie ,,tonący brzytwy się chwyta''. Wspólnie z mężem i córką postanowiliśmy skorzystać z leczenia ekstraktami CBD i CBG. Po zapoznaniu się z metoda leczenia, jedyne co nas powaliło na kolana to cena - CENA ZA ŻYCIE MOJEGO MĘŻA. Niestety leczenie jest bardzo kosztownie, nie jest refundowane przez NFZ. Środki które posiadamy nie wystarczą nam na długie konieczne leczenie. 

Nie pozostaje mi nic innego jak z tej strony prosić Państwa o pomoc finansową. W tym przypadku każda złotówka jest na wagę złota. Prosimy też o udostępnianie żeby jak największa ilość osób wiedziała o naszej zbiórce.

W IMIENIU MOIM, MOJEGO KOCHANEGO MĘŻA JAK I CAŁEJ RODZINY DZIĘKUJEMY ZA POMOC I WSPARCIE. 

Komentarze

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  19.02.18
  19.02.18

  Życzę szybkiego powrotu do zdrowia. Dużo sił i wytrwałości dla Pana i rodziny.

 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  16.02.18
  16.02.18

  poszło 6153AS

 • Bernadeta Biskup - awatar

  Bernadeta Biskup

  16.02.18
  16.02.18

  Życzę zdrowia

 • Basia Witkowska - awatar

  Basia Witkowska

  16.02.18
  16.02.18

  Życzę powrotu do zdrowia!!!!

 • Mariusz Pfeifer - awatar

  Mariusz Pfeifer

  15.02.18
  15.02.18

  Zdrowia, oraz spokoju życzę !

Sandra Janek - awatar

Sandra Janek

Organizator zbiórki

Wpłaty - 128

Anonimowy Darczyńca - awatar
50
Anonimowy Darczyńca
Adam Ś. - awatar
100
Adam Ś.
Sławek i Mariola K. - awatar
20
Sławek i Mariola K.
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Dziadzia i Beata - awatar
100
Dziadzia i Beata
Krzysztof Gąszczyk - awatar
100
Krzysztof Gąszczyk
Anonimowy Darczyńca - awatar
5
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
100
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca
Anonimowy Darczyńca - awatar
20
Anonimowy Darczyńca

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Jak to działa?

1

Stwórz zbiórkę

Podaj kwotę, uzupełnij opis, gotowe!

2

Udostępnij

Zapraszaj do wsparcia zbiórki.

3

Zbierz pieniądze

Wykorzystaj najlepsze narzędzie w sieci.

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij