Ogonek jest po badaniach. Koszt planowanej operacji to 14 000 zł‼️‼️‼️
Ogonek nie załatwia się samodzielne. Operacja jest ogromnie pilna…
Faktura za tomografię komputerową poniżej.
Edit: jesteśmy po zdjęciu RTG i konsultacji z Doktorem Mederskim z Kliniki Verum w Grudziądzu - Ogonek musi pilnie mieć wykonaną tomografię komputerową z kontrastem ‼️‼️‼️
Umówiliśmy się na najszybszy termin wykonania badania w specjalistycznej klinice.
Leczenie Ogonka przez cały wrzesień to ponad 2000,00 zł…
Łączna kwota zbiórki to zaległe leczenie do zapłaty, koszty tomografii i dalszego leczenia - kontrolnych badań krwi przed tomografią i codziennych wizyt i lewatyw… jelita są przepełnione 😭
Zgłoszenie o Ogonku odebraliśmy 30 sierpnia - kot z uciętym, odartym ogonem ze skóry, z larwami much w odbycie, na ogonie i w ranach. Odwodniony z temperaturą 32 stopnie schował się pod samochodem.
Kot został zabezpieczony i przewieziony do lekarza weterynarii. Rany zostały oczyszczone, zostały podane kroplówki i leki, kotek zaczął być przez nas dogrzewany termoforem - nie do końca wierzyliśmy, że się uda... Najbliższych kilka dni było decydujących.
Kiedy rano przyszedł czas na podanie kotom leków i śniadania w szpitaliku dla kotów, obawiałam się, co zastanę po wejściu... Czy żyje?
A Ogonek wciąż z niską, ale już nieco wyższą temperaturą zaczął delikatnie upominać się o jedzenie. Jeszcze słabo, cichutko... Ale wolę życia, trzeba przyznać, miał ogromną!
Oczka zrobiły się bardziej żywe, z dnia na dzień miał coraz większy apetyt. Natomiast zaczęło nas martwić, że mocz oddaje pod siebie... Postanowiliśmy dać mu więcej czasu - być może jest po prostu jeszcze za słaby, by pójść do kuwety... Po kilku dniach nawadniania i podawania leków udało się w końcu pobrać krew do badań. Ogonek miał anemię, wątroba i nerki nie pracowały prawidłowo. Wdrożyliśmy suplementy diety i witaminy wzmacniające organizm.
Po kilkunastu dniach Ogonek zaczął przybierać na wadze, złapał odpowiednią temperaturę ciała - bardzo powoli i z dozą niepewności odstawialiśmy termofor, cały czas kontrolując temperaturę. Udało się! Ogonek nie musi być już dogrzewany.
Został odrobaczony, wciąż stosowaliśmy suplementy i syropy podnoszące odporność. Ogonek wciąż był też na antybiotykach i lekach przeciwbólowych.
Zauważyliśmy jednak, że czasami oddaje mocz do kuwety, ale w większości załatwia się pod siebie lub w innych miejscach w całej klateczce. Z oddawaniem kału też miał problem. Okazało się, że Ogonek nie ma czucia i musi dostawać laktulozę. Lekarze wykonali również lewatywę jedną,drugą, trzecią... Przez kolejne 2 tygodnie lewatywy robiliśmy niemal codziennie.
Ręcznie również opróżniamy mu pęcherz, żeby nie nabawił się zapalenia pęcherza.
Ogonek wyglądał coraz lepiej,a jego apetyt był niepohamowany.
Po 3 tygodniach od wyników badań krwi, postanowiliśmy sprawdzić jak mają się Ogonka nerki, wątroba i czy wciąż cierpi na anemię.
Wyniki krwi wyszły bardzo dobrze, co umożliwiło w końcu poddanie go narkozie i zabieg amputacji końcówki ogona i kastrację.
Ogonek wciąż ma problemy z oddawaniem moczu i kału, codziennie dostaje laktulozę i leki przeciwbólowe.
W poniedziałek jesteśmy umówieni na zdjęcie RTG, ponieważ podczas zabiegu amputacji ogona okazało się, że Ogonek ma złamaną kość krzyżową i ogonową.
Będziemy walczyć o niego dalej.
Nie wrzucamy wszystkich kart wizyt z całego miesiąca, ponieważ jest ich prawie 30. Ogonek niemal codziennie był na wizycie, otrzymywał leki i był poddawany lewatywie.
W związku z potrzebą dalszego specjalistycznego leczenia Ogonka, zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc finansową w dalszych działaniach w celu ratowania jego życia.
To bardzo kochany młody kociak. Dajmy mu szansę na życie bez bólu...
Twoje słowa mają moc pomagania! Wpłać darowiznę i przekaż kilka słów wsparcia 🤲
Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas
Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniędzy. To narzędzie, które umożliwia każdemu i całkowicie za darmo założenie zbiórki w kilka chwil.
Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz fundusze na to, co dla Ciebie ważne m.in. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie bliskich w trudnych chwilach i na inicjatywy bliskie Twojemu sercu.
Krok 1:Chcesz założyć zbiórkę, ale nie wiesz od czego zacząć? Nie martw się! Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.
Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz. Sprawdź poniższy poradnik.
W momencie tworzenia zbiorki możesz wybrać, czy chcesz ją prowadzić samodzielnie czy ze wsparciem Pomagam.pl. Pierwsza opcja jest całkowicie darmowa. Jeśli natomiast zdecydujesz się na promowanie zbiórki z naszym wsparciem, będziemy przypominać o Twojej zbiórce i zachęcać do wpłat osoby, które ostatnio odwiedziły stronę Twojej zbiórki (tzw. retargeting).
W tym celu będziemy wyświetlać Twoją zbiórkę zarówno na stronie głównej Pomagam.pl jak i w reklamach internetowych. Zwiększa to szanse na to, że więcej odwiedzających Twoją zbiórkę osób zdecyduje się ostatecznie na wpłatę lub udostępnienie zbiórki. W zamian za to dodatkowe, nieobowiązkowe wsparcie w promocji od każdej wpłaty potrącimy automatycznie 12%.
Krok 3:Twoja zbiórka jest gotowa, czas zacząć działać! Nikt nie wypromuje Twojej zbiórki tak jak Ty, dlatego pamiętaj, żeby udostępniać ją we wszystkich mediach społecznościowych: Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn czy YouTube i TikTok. Zacznij od rodziny i przyjaciół - poproś ich o udostępnienie i zachęć do wpłat. Wyślij znajomym linka do zbiórki z krótkim opisem na Messengerze, SMSem lub mailowo. Następnie skontaktuj się z lokalnymi mediami z prośbą o publikację Twojej zbiórki oraz zaangażuj w promocję okoliczne organizacje społeczne, władze samorządowe, instytucje oraz osoby znane w Twojej okolicy.
Pamiętaj, im więcej osób dowie się o Twojej zbiórce, tym większa szansa na osiągniecie celu! Więcej porad znajdziesz w ebooku, jak założyć i prowadzić skuteczną zbiórkę. Znajdziesz go w swoim panelu zarządzania zbiórką po jej stworzeniu. Sprawdź również naszego bloga, w którym dzielimy się praktycznymi poradami i wskazówkami.
Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby.
Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 3 dni robocze. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.
Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:
Agata Chmielewska
Walcz kuciusiiu.
Agnieszka W.
Viel Glück
Anonimowy Darczyńca
Nie poddawaj się Ogonku 🫶
Bezy
Pamięci nieodżałowanego Marcela.