Zbiórka Rehabilitacja Córeczki - zdjęcie główne

Rehabilitacja Córeczki

4 310 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 114 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Krystian Wojecki - awatar

Krystian Wojecki

Organizator zbiórki

Witam serdecznie. Na początku chciałbym zaznaczyć , że dana zrzutka jest zorganizowana dla mojej chorej Córeczki. Córeczka choruje na dziecięce porażenie mózgowe , oraz posiada częściowy zanik komórek mózgowych czyli tzw. dziury w móżdżku (widoczne na USG). Córka przyszła na świat 27 maja br. w szpitalu w Zgorzelcu , 35tego tyg. ciąży (8 miesiąc) , poprzez cesarskie cięcie. Podczas zabiegu Matka oraz Córka były ratowane , ponieważ wdała się bakteria (cytomegalia).

Postępowanie z noworodkiem po urodzeniu :

-odśluzowanie ,

-osuszanie ,

-zaopatrzenie pępowiny ,

-podanie witaminy K ,

-podanie tlenu ,

-sztuczna wentylacja ,

-intubacja ,

-masaż serca.

Na całe szczęście udało uratować się Matkę oraz Córkę. Lekarze przeprowadzający zabieg oraz czynności podejmowane po zabiegu informowali na bieżąco Lekarza znajdującego się w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Legnicy. Po przeprowadzonym zabiegu w Szpitalu w Zgorzelcu po ok. 30min pojawił się zespół ratunkowy z Legnicy który przetransportował Jagodę (imię Córki) do Szpitala Wielospecjalistycznego znajdującego się w Legnicy. Córka po porodzie ważyła 1800g. Ocena wg. skali Apgara wyniosła 1,3/10  możliwych do zdobycia . Córka w bardzo ciężkim stanie została przewieziona do Szpitala w Legnicy. W Legnicy wobec Córki zostały zastosowane poszczególne badania które zostały natychmiastowo przeprowadzone , oraz zastosowano nad Córką całodobową opiekę. Na drugi od razu odwiedziłem Córkę. Córka znajdowała się w inkubatorze , Była podpięta pod aparaturę oraz nie oddychała samodzielnie. Z ustaleń Lekarzy oraz przeprowadzonych badaniach na Córce stwierdzono , że posiada we krwi bakterie (cytomegalia) o której wspomniałem na początku , wobec czego została przeprowadzona transfuzja krwi. Po wynikach stwierdzono u Córki dziecięce porażenie mózgowe. Po 3 tygodniach stałych badań oraz po obserwacji funkcji życiowych Córki , stan zdrowia się polepszał. Po ponad 3tyg. pobyt Córki w Legnicy , przy planowanym wypisie , podczas badania USG echa serca okazało się , że Córeczka ma widoczne dziury w móżdżku przez co zastosowano wobec niej dalsze badania oraz stałą obserwację. Po miesiącu i 1tyg. Córka została wypisana do domku. Jagódka wymaga stałej i ciągłej opieki oraz obserwacji. Wymaga również natychmiastowej rehabilitacji oraz dużej ilości wizyt u poszczególnych lekarzy oraz Szpitali znajdujących się min. w Legnicy , Jeleniej Górze oraz Wrocławiu. Niestety w obecnej pracy nie zarabiam tzw. "milionów" , opłacam mieszkanie które wynosi mnie miesięcznie 1300zł. Celem danej zrzutki jest przede wszystkim rehabilitacja Córeczki oraz zapewnienie jej bytu. Będąc szczerym nie stać mnie na wszystko. A jednak wszystko ma swoją cenę. Leki dla Córki , mleko itp. , dojazdy , lekarze oraz rehabilitacja. Córka musi zostać podjęta wszelkim rehabilitacją by w przyszłości móc samodzielnie funkcjonować w życiu codziennym. Myślę , że wszystko przedstawiłem oraz opisałem szczegółowo sytuację w której się znajduję. Z góry bardzo dziękuję za każdą złotówkę przeznaczoną dla mojej Córki oraz bardzo dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie całej tej sytuacji którą opisałem , oraz która spotkała Matkę , Mnie oraz przede wszystkim Jagódkę. Raz jeszcze każdemu dziękuję.

AKTUALIZACJA ! 

Witam wszystkich serdecznie. Jagoda ma już 7 miesięcy. Tak jak pisałem wcześniej stwierdzono u Jagódki Dziecięce Porażenie Mózgowe oraz Dziurowatosc Mózgu. W przeciągu ostatnich 3 miesięcy u Jagódki stwierdzono również Epilepsję - Padaczka. Jagódka Ma również problem ze wzrokiem , źrenice reagują prawidłowo na światło lecz jej pole widzenia jest bardzo ograniczone. Początkowo mieliśmy 4 rehabilitację miesięcznie , później liczba rehabilitacji wzrosła do 8miu wizyt , na chwilę obecną wynosi ona 12scie wizyt w ciągu miesiąca. Widoczne są efekty różnorodnych ćwiczeń przeprowadzanych podczas rehabilitacji , lecz te efekty są jak na chwilę obecną małe. Odnośnie główki Jagódki. Niemalże cały obszar główki zajmują płyny mózgowe które pochodzą od torbieli przez co w wyniku tworzy się Niedotlenienie Mózgowe. Jagódka wymaga zabiegu w postaci wstawienia wstawki która odprowadzi te płyny , co umożliwi Jagodzie lepsze funkcjonowanie. Zapraszam również na Moje konto na Fb , na stronę która prowadzę - Rehabilitacja Córeczki oraz na Bazarek dla Jagodki oraz na Pomagam.pl Serdecznie dziękuję za każdą wpłacona złotówkę oraz zachęcam do dalszego udostępniania danej zrzutki. Za co bardzo dziękuję z całego serduszka w imieniu swoim oraz w imieniu Corci. Jesteście wielcy ❤️

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.12.2019
  02.12.2019

  Trzymam kciuki za kruszynkę !

 • Nie jestem ze Zgorzelca - awatar

  Nie jestem ze Zgorzelca

  16.09.2019
  16.09.2019

  Dużo zdówka dla aniołka

 • Monika - awatar

  Monika

  29.07.2019
  29.07.2019

  Powodzenia

 • KAMILA - awatar

  KAMILA

  19.07.2019
  19.07.2019

  Życzę zdrowia Jagodzie, a wytrwałości rodzicom

4 310 zł  z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 114 osób
Wpłać terazUdostępnij
 
Krystian Wojecki - awatar

Krystian Wojecki

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 114

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
5
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wiktoria Panek - awatar
Wiktoria Panek
30
natalia szłapak - awatar
natalia szłapak
200
Kasia Sobusiowa - awatar
Kasia Sobusiowa
35
Sandra G - awatar
Sandra G
40
Roksana Bałec - awatar
Roksana Bałec
10
A.M. - awatar
A.M.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Przekaż 1,5% Fundacji Pomagam.pl i pomóż nam pomagać!

Wystarczy, że przy wypełnianiu rocznego zeznania podatkowego PIT podasz w odpowiednim polu nasz numer KRS: 0000353888

Chcemy dalej zmieniać świat na lepsze i przywracać wiarę w ludzi. Angażujemy się w pomoc potrzebującym i pomagamy organizacjom działać skuteczniej. Organizujemy i wspieramy zbiórki charytatywne na ważne cele.

Pomożesz nam? To nic nie kosztuje!
Dziękujemy, że jesteś z nami!

Zapraszamy również na stronę Fundacji Pomagam.pl

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam.pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij