Zbiórka Rehabilitacja Córeczki - miniaturka zdjęcia

Rehabilitacja Córeczki

Zbiórka Rehabilitacja Córeczki - zdjęcie główne

Rehabilitacja Córeczki

4 305 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 113 osób
Wpłać teraz
 
Krystian Wojecki - awatar

Krystian Wojecki

Organizator zbiórki

Witam serdecznie. Na początku chciałbym zaznaczyć , że dana zrzutka jest zorganizowana dla mojej chorej Córeczki. Córeczka choruje na dziecięce porażenie mózgowe , oraz posiada częściowy zanik komórek mózgowych czyli tzw. dziury w móżdżku (widoczne na USG). Córka przyszła na świat 27 maja br. w szpitalu w Zgorzelcu , 35tego tyg. ciąży (8 miesiąc) , poprzez cesarskie cięcie. Podczas zabiegu Matka oraz Córka były ratowane , ponieważ wdała się bakteria (cytomegalia).

Postępowanie z noworodkiem po urodzeniu :

-odśluzowanie ,

-osuszanie ,

-zaopatrzenie pępowiny ,

-podanie witaminy K ,

-podanie tlenu ,

-sztuczna wentylacja ,

-intubacja ,

-masaż serca.

Na całe szczęście udało uratować się Matkę oraz Córkę. Lekarze przeprowadzający zabieg oraz czynności podejmowane po zabiegu informowali na bieżąco Lekarza znajdującego się w Szpitalu Wielospecjalistycznym w Legnicy. Po przeprowadzonym zabiegu w Szpitalu w Zgorzelcu po ok. 30min pojawił się zespół ratunkowy z Legnicy który przetransportował Jagodę (imię Córki) do Szpitala Wielospecjalistycznego znajdującego się w Legnicy. Córka po porodzie ważyła 1800g. Ocena wg. skali Apgara wyniosła 1,3/10  możliwych do zdobycia . Córka w bardzo ciężkim stanie została przewieziona do Szpitala w Legnicy. W Legnicy wobec Córki zostały zastosowane poszczególne badania które zostały natychmiastowo przeprowadzone , oraz zastosowano nad Córką całodobową opiekę. Na drugi od razu odwiedziłem Córkę. Córka znajdowała się w inkubatorze , Była podpięta pod aparaturę oraz nie oddychała samodzielnie. Z ustaleń Lekarzy oraz przeprowadzonych badaniach na Córce stwierdzono , że posiada we krwi bakterie (cytomegalia) o której wspomniałem na początku , wobec czego została przeprowadzona transfuzja krwi. Po wynikach stwierdzono u Córki dziecięce porażenie mózgowe. Po 3 tygodniach stałych badań oraz po obserwacji funkcji życiowych Córki , stan zdrowia się polepszał. Po ponad 3tyg. pobyt Córki w Legnicy , przy planowanym wypisie , podczas badania USG echa serca okazało się , że Córeczka ma widoczne dziury w móżdżku przez co zastosowano wobec niej dalsze badania oraz stałą obserwację. Po miesiącu i 1tyg. Córka została wypisana do domku. Jagódka wymaga stałej i ciągłej opieki oraz obserwacji. Wymaga również natychmiastowej rehabilitacji oraz dużej ilości wizyt u poszczególnych lekarzy oraz Szpitali znajdujących się min. w Legnicy , Jeleniej Górze oraz Wrocławiu. Niestety w obecnej pracy nie zarabiam tzw. "milionów" , opłacam mieszkanie które wynosi mnie miesięcznie 1300zł. Celem danej zrzutki jest przede wszystkim rehabilitacja Córeczki oraz zapewnienie jej bytu. Będąc szczerym nie stać mnie na wszystko. A jednak wszystko ma swoją cenę. Leki dla Córki , mleko itp. , dojazdy , lekarze oraz rehabilitacja. Córka musi zostać podjęta wszelkim rehabilitacją by w przyszłości móc samodzielnie funkcjonować w życiu codziennym. Myślę , że wszystko przedstawiłem oraz opisałem szczegółowo sytuację w której się znajduję. Z góry bardzo dziękuję za każdą złotówkę przeznaczoną dla mojej Córki oraz bardzo dziękuję za czas poświęcony na przeczytanie całej tej sytuacji którą opisałem , oraz która spotkała Matkę , Mnie oraz przede wszystkim Jagódkę. Raz jeszcze każdemu dziękuję.

AKTUALIZACJA ! 

Witam wszystkich serdecznie. Jagoda ma już 7 miesięcy. Tak jak pisałem wcześniej stwierdzono u Jagódki Dziecięce Porażenie Mózgowe oraz Dziurowatosc Mózgu. W przeciągu ostatnich 3 miesięcy u Jagódki stwierdzono również Epilepsję - Padaczka. Jagódka Ma również problem ze wzrokiem , źrenice reagują prawidłowo na światło lecz jej pole widzenia jest bardzo ograniczone. Początkowo mieliśmy 4 rehabilitację miesięcznie , później liczba rehabilitacji wzrosła do 8miu wizyt , na chwilę obecną wynosi ona 12scie wizyt w ciągu miesiąca. Widoczne są efekty różnorodnych ćwiczeń przeprowadzanych podczas rehabilitacji , lecz te efekty są jak na chwilę obecną małe. Odnośnie główki Jagódki. Niemalże cały obszar główki zajmują płyny mózgowe które pochodzą od torbieli przez co w wyniku tworzy się Niedotlenienie Mózgowe. Jagódka wymaga zabiegu w postaci wstawienia wstawki która odprowadzi te płyny , co umożliwi Jagodzie lepsze funkcjonowanie. Zapraszam również na Moje konto na Fb , na stronę która prowadzę - Rehabilitacja Córeczki oraz na Bazarek dla Jagodki oraz na Pomagam.pl Serdecznie dziękuję za każdą wpłacona złotówkę oraz zachęcam do dalszego udostępniania danej zrzutki. Za co bardzo dziękuję z całego serduszka w imieniu swoim oraz w imieniu Corci. Jesteście wielcy ❤️

Wybierz kwotę


20 
50 
100 
200 
1 000 
Inna
Wpłać teraz
 Bezpieczne płatności online

Komentarze


 • Anonimowy Darczyńca - awatar

  Anonimowy Darczyńca

  02.12.19
  02.12.19

  Trzymam kciuki za kruszynkę !

 • Nie jestem ze Zgorzelca - awatar

  Nie jestem ze Zgorzelca

  16.09.19
  16.09.19

  Dużo zdówka dla aniołka

 • Monika - awatar

  Monika

  29.07.19
  29.07.19

  Powodzenia

 • KAMILA - awatar

  KAMILA

  19.07.19
  19.07.19

  Życzę zdrowia Jagodzie, a wytrwałości rodzicom

4 305 zł z 2 000 zł (Cel)
Wpłaciło 113 osób
Wpłać teraz
 
Krystian Wojecki - awatar

Krystian Wojecki

Organizator zbiórki

Zadaj pytanie

Wpłaty: 113

Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
20
Wiktoria Panek - awatar
Wiktoria Panek
30
natalia szłapak - awatar
natalia szłapak
200
Kasia Sobusiowa - awatar
Kasia Sobusiowa
35
Sandra G - awatar
Sandra G
40
Roksana Bałec - awatar
Roksana Bałec
10
A.M. - awatar
A.M.
50
Anonimowy Darczyńca - awatar
Anonimowy Darczyńca
200
Marcin - awatar
Marcin
15

Uważasz, że ta zbiórka zawiera niedozwolone treści ? Napisz do nas

Stwórz swoją
pierwszą zbiórkę

Nie czekaj, weź sprawy w
swoje ręce teraz!

Jak założyć zbiórkę na Pomagam.pl

Pomagam.pl to największy i najpopularniejszy w Polsce serwis do tworzenia internetowych zbiórek pieniężnych. Dzięki Pomagam. pl w łatwy i bezpieczny sposób zbierzesz pieniądze na dowolny cel, np. pokrycie kosztów leczenia, wsparcie znajomych i rodziny w ciężkich chwilach, realizację projektów społecznych, kulturalnych i biznesowych albo spełnianie marzeń.

Krok 1:Obejrzyj krótki film poniżej, który tłumaczy, jak działa Pomagam.pl.

Krok 2:Zbiórkę na Pomagam.pl przygotowujesz i publikujesz samodzielnie. Nie przejmuj się - założenie zbiórki trwa dosłownie kilka chwil i jest prostsze, niż myślisz (zobacz krótki film poniżej).

Krok 3:Dla swojej zbiórki wybierasz adres internetowy, pod którym będzie ona dostępna dla każdego, np. pomagam.pl/nazwazbiorki. Zbieranie pieniędzy polega na zapraszaniu jak największej liczby osób do odwiedzenia tej strony. Pomagam.pl pozwala automatycznie rozesłać zaproszenia e-mailowe, udostępnić zbiórkę na Facebooku, Twitterze itd. Od razu możesz przyjmować wpłaty. Konto do wypłat wskażesz później.

Krok 4:Wszystkie osoby odwiedzające Twoją zbiórkę mogą szybko i bezpiecznie wpłacać na nią pieniądze, np. przy użyciu przelewów internetowych, kart kredytowych, tradycyjnych przelewów bankowych, a nawet na poczcie! Wpłaty księgują się natychmiast. Wszyscy widzą, jaką kwotę udało się już zebrać, i mogą zapraszać do zbiórki kolejne osoby. Dzięki Pomagam.pl udostępnianie zbiórki na Facebooku, Twitterze lub e-mailowo jest niezwykle proste. Zbiórkę odwiedzają i udostępniają kolejne osoby i tak tworzy się efekt kuli śnieżnej.

Krok 5:Pieniądze ze zbiórki możesz wypłacać na konto bankowe w każdej chwili i tak często, jak chcesz. Wypłata pieniędzy trwa na ogół 1 dzień roboczy. Wypłata nie spowoduje zmiany stanu licznika wpłat na stronie Twojej zbiórki. Możesz dalej zbierać pieniądze, a zbiórka będzie trwać aż do momentu, gdy zdecydujesz się ją zamknąć.

Za darmo:Zbiórki opublikowane w dniach 15 kwietnia - 30 września zwolnione są z wszelkich opłat! Pomagam.pl pokrywa wszelkie koszty prowadzenia Twojej zbiórki (w tym także opłaty naliczane przez operatorów płatności). 100% zebranej kwoty trafia do Ciebie. #zostanwdomu

Prawda, że proste? To właśnie dlatego dziesiątki tysięcy osób prowadzi już swoje zbiórki na Pomagam.pl. Nie czekaj. Dołącz do nich teraz! Aby założyć zbiórkę, kliknij tutaj lub w przycisk poniżej:

Pomagam.pl wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej

Zamknij